Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja SKYPE

17 Sie 2007 09:07 15111 9
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wczoraj zaktualizowałem Skype do najnowszej wersji i pojawił się problem...
    Loguje się, niby jest dobrze ale po otwarciu okna wszystkie ikonki są szare - czyli nie widzę statusu kontaktów.
    Oczywiście używanie skype jest niemożliwe - jest martwy.
    Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
  • Poziom 25  
    To co się tam takiego stało, że kilka dni rozwiązuja ten problem. Dla mnie SKYPE to forma kontaktu ważniejsza niż GG (niespecjalnie lubię klepać na klawiaturze)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    artur.lubin napisał:
    To co się tam takiego stało

A co koledze przeszkadza napisać do Skype i zasięgnąć informacji u źródła?
    artur.lubin napisał:
    że kilka dni rozwiązuja ten problem

Jeżeli niecałe dwa można nazwać "kilka" to zgadzam się z kolegą
    artur.lubin napisał:
    Dla mnie SKYPE to forma kontaktu ważniejsza niż GG (niespecjalnie lubię klepać na klawiaturze)

GG również posiada możliwość komunikacji głosowej.
  • Poziom 25  
    jankolo napisał:
    A co koledze przeszkadza napisać do Skype i zasięgnąć informacji u źródła?

Tylko, że to źródło nie ma ochoty podać przyczyny (albo nie wie)

jankolo napisał:
    Jeżeli niecałe dwa można nazwać "kilka" to zgadzam się z kolegą

dobrze, że się ze sobą zgadzamy

jankolo napisał:
    GG również posiada możliwość komunikacji głosowej

Pseudo-inteligentne odpowiedzi kolegi czasem mnie przerażają. Niech kolega napisze, czy kiedykolwiek korzystał z rozmów głosowych za pośrednictwem komunikatora GaduGadu i jak ocenia ich jakość (chodzi mi o całokształt) Mam wrażenie, że nie.

Druga sprawa. Co z tego, że GG ma możliwość komunikacji głosowej jak
    osoby, z którymi się kontaktuje poprzez SKYPE nie mają tego programu (GG).

To tak, jakby osobie która lata samolotami nagle doradzić jazdę rowerem (w końcu też się przemieszcza no nie :) )
    artur.lubin napisał:
    Niech kolega napisze, czy kiedykolwiek korzystał z rozmów głosowych za pośrednictwem komunikatora GaduGadu i jak ocenia ich jakość (chodzi mi o całokształt) Mam wrażenie, że nie.

Kolega ma złe wrażenie. Korzystałem i korzystam nadal.
    artur.lubin napisał:
    Co z tego, że GG ma możliwość komunikacji głosowej jak osoby, z którymi się kontaktuje poprzez SKYPE nie mają tego programu (GG).

To jest zupełnie inne zagadnienie. Zwrazam uwagę, że są również ludzie którzy nie korzystają ze Skype.

PS. Skype znowu jest "wśród żywych".
  • Poziom 34  
    Skype już działa, przynajmniej u mnie.
    Widać że wiele ludzi jest uzależnionych od "cudów" techniki :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    piątek, 17 sierpnia 2007

Skype nadal nie działa

Choć minął już dzień od awarii, Skype nadal nie działa. Ponad 220 milionów użytkowników zostało na lodzie, kiedy w tym niezwykle popularnym komunikatorze Voice-over-IP pojawiła się uniemożliwiająca połączenia usterka, określona początkowo przez twórców jako „błąd oprogramowania”. Jako że Skype składa się wyłącznie z oprogramowania, oświadczenie to było zupełnie nie na miejscu i rozzłościło wielu właścicieli firm funkcjonujących w oparciu o zapewnianą przez Skype komunikację.

Według informacji zdobytych przez New York Times, osoby trzymające pieczę nad mającym siedzibę w Luksemburgu komunikatorem twierdzą, że udało się im znaleźć przyczynę awarii. Nie mają oni jednak pojęcia, jakim cudem ta jedna usterka tak skutecznie rozłożyła na łopatki całą sieć. Co za tym idzie, mimo całonocnej pracy informatyków, system nadal nie funkcjonuje.

Skype wydał już kilka oświadczeń prasowych za pośrednictwem swojego specjalisty do spraw zabezpieczeń, Kurta Sauera. Jego zdaniem obecne kłopoty mogą mieć swoje źródło właśnie w sferze, którą się zajmuje.
    Niestety, wszystko, co Sauer raczył dotychczas wyznać, sprowadza się do stwierdzenia, że awaria została wywołana przez „wyjątkowy zbieg okoliczności”, „okoliczności powstania którego nie są mu do końca znane”. Jak to w życiu.

Okazuje się, że we wszystkich kopiach Skype'a sciągniętych przez użytkowników od momentu narodzin serwisu w 2003 roku, ukrywał się pewien bug. Niedostatki głównych węzłów internetowych w niektórych częściach świata mogły obecnie spowodować jego aktywację, twierdzi Sauer.
    Na www.skype.com jest informacja:
    Hello friends,
    Take a deep breath. Skype is back to normal.
    On Monday, we’ll provide a more detailed explanation of what happened. Until then, we’d like to apologize and thank you. Precisely in that order.
    We know how difficult and frustrating the past two days have been. And still, your good wishes kept flowing in. Thank you for the amazing patience, trust and support!
    UPDATED 18 August, 2007 11:00 GMT

Zobaczymy w poniedziałek co to będzie za "bardziej szczegółowe wyjaśnienie".