Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompas elektroniczny - kalibracja

17 Sie 2007 14:17 4025 4
  • Pomocny dla użytkowników
    Mam kompas dokładnie taki jak na zdjęciu, jednak nie posiadam do niego instrukcji. Czy ktoś wie (może ma instrukcję) jak go skalibrować po wymianie baterii. Chodzi o ustalenie położenia względem stron świata.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, moge podać Ci opis jak ustawia się to u mnie - kompas trochę inny - fotka:

Kompas elektroniczny - kalibracja

...1. Przy właczonym kompasie, nacisnąć i przytrzymać klawisz SNOOZE/LICHT i trzymając go nacisnąć AN/AUS przez ~2 sekundy. Po usłyszeniu dźwięku (pip) pojawi się migająca ikonka. Puścić oba klawisze.
    2. Nacisnąc klawisz SNOOZE/LICHT żeby uruchomić kalibrowanie; słychać dźwięk (pip). Puścić klawisz.
    3. Obrócić się z kompasem w płaszczyźnie poziomej o 180 stopni i nacisnąc SNOOZE/LICHT. Słychać dźwiek (pip). puścić klawisz. Ikonka przestanie mrugać, kompas jest skalibrowany.

Może to pomoże?
  • Pomocny dla użytkowników
    Niestety u mnie tak się nie da. Nie ma nawet takich przycisków.:|
  • Poziom 10  
    Kalibrowanie

Kompas po wyprodukowaniu jest dostarczany skalibrowany. Przy podejrzeniu o niewłaściwe skalibrowanie proces ten można powtórzyć. By uruchomić kalibrację trzeba:

Wybrać przyciskiem MODE tryb kompasu. Przycisnąć dłużej przycisk ALARM, aż pojawi się na wyświetlaczu komunikat CAL.
    Aby rozpocząć kalibrację naciśnij przycisk SELECT.
    Kompas połóż na płaskiej powierzchni w miejscu, gdzie nie ma przedmiotów metalowych, urządzeń elektrycznych, elektronicznych (komputery, TV). Poruszaj kompasem, wykonując nim dwa obroty o 360 stopni w tę samą stronę, w czasie nie krótszym niż 20 sek. i nie dłuższym niż 60 sek.

Aby zakończyć kalibrację naciśnij przycisk ALARM.
    =========================================================================================================

Tak to mniej więcej jest w tej instrukcji kalibracji elektronicznego kompasu z... LIDLA. :-) (Też taki mam i tez posiałem do niego instrukcję...)