Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny pisk w alternatorze skąd się bierze?

Fishu90 17 Sie 2007 15:08 2066 3
  • #1 17 Sie 2007 15:08
    Fishu90
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem z alternatorem, gdy odpalam go na zimnym silniku to strasznie piszczy coś w alternatorze z początku myślałem ze to wina dwóch łożysk które znajdują sie na alternatorze po wymienieniu ich okazało się ze znowu jest ten sam uciążliwy pisk .... oczywiście po nagrzaniu sie silnika przestaje piszczeć. dla stu procentowej pewności żeby sprawdzić czy to naprawdę alternator postanowiłem ściągnąć pasek z alternatora i uruchomić silnik ( oczywiście też na zimnym silniku) i nie było żadnego pisku i nie wiem co to teraz jest czy przyczyną jest może wiatrak na alternatorze ? bo on nie jest na klinie .... i być może to wlasnie jest winą piszczącego alternatora ??

w aucie Audi 80 B3

Dodano po 1 [minuty]:

pomóżcie ...

Dodano po 13 [minuty]:

jeszcze mi sie przypomniało ze to może być wina " pierścienia ślizgowego " ?? co jest na łożysku ??

0 3
  • #2 17 Sie 2007 15:38
    wqq
    Poziom 21  

Witam

A może wina stoi po stronie paska napędzającego alternator ( słaby naciąg lub zużycie )

Pozdrawiam i powodzenia

0
  • #3 17 Sie 2007 15:54
    sebol_jazda
    Poziom 13  

to na 100% pasek. Pasek piszczy na zimnym a później sie rozgrzewa i ma lepszą przyczepność i pisk ustaje.

0
  • #4 17 Sie 2007 16:18
    Fishu90
    Poziom 9  

dzięki wielkie za rade , postaram sie jak najszybciej dokupić pasek i wymienić :) jak naprawie to napisze co i jak :) Jeszcze raz Dzięki za rade :)

0
  Szukaj w 5mln produktów