Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł Unitra Telpod GL 200 montaż Fiat 126p

17 Sie 2007 20:28 11482 7
  • Poziom 13  
    Witam
    Zakupiłem jakiś czas moduł zapłonowy GL 200. Przeleżał trochę w domu, ponieważ nie miałem czasu go założyc. Dzisiaj próbowałem to zrobic, ale niestety nic z tego nie wyszło.
    Chcę prosic was o pomoc.
    Otóż na początku odłączam kondensator od aparatu zapłonowego. Odkręcam kluczem 8 mm kabelek od kondensatora i owijam go taśmą izolacyjną. Następnie odpinam przewód oporowy z mojej instalacji elektrycznej. Na zdjęciu widac ten przewód.
    Następnie biorę do ręki GL 200 i zaczynam podpinac wszystkie kable.
    Zdjęcie poniżej przedstawia moduł z opisanymi wyjściami.
    Wyjście nr 1 podłączam do masy pojazdu. Odkręcam jedną nakrętkę przy cewce zapłonowej i dołączam tam mój kabelek.
    Tam gdzie jest nr 2 podłączam kabel, który jest pomiędzy cewką zapł a aparatem. Jest to przewód na zdjeciu mały czarny, biegnie zaraz obok przewodów WN. Odłączam go od cewki i włączam w moduł w złącze nr 2.
    W miejsce przewodu oporowego podłączam inny przewód. Z przewodu tego idzie jeszcze jeden kabelek do modułu do nr 3.
    Następnie z modułu z nr 4 łączę przewodem moduł (nr4) z cewką zapłonową. Przewód wpinam w miejsce, z którego odłączyłem przedtem kabelek biegnący z aparatu zapłonowego.
    Nr 5 pozostaje wolny.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Na tym module jest jeszcze w jednym miejscu gwint. Czy mam do tego także podłączyc masę?? (foto)
    Jak sprawdzic, czy moduł nie jest uszkodzony?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    KOLEGO

JEST TO MODÓŁ WZMOCNIENIA ZAPŁONU BEZSTYKOWEGO DO WSPÓŁPRACY Z CZUJNIKIEM MAGNETOINDUKCYJNYM STOSOWANY W SAM FIAT POLONEZ NIE PRZERYWACZEM

Nie krzycz!
  • Poziom 13  
    Wszystko zrobione, moduł działa.
    Niestety kolego nie masz racji.
    Temat do zamknięcia.
  • Poziom 13  
    Według mnie, moduł zapłonowy GL - 200 stosowany jest do samochodów z zapłonem stykowym (przerywaczem). Jest to np: 126p (do 1994).
    Natomiast GL - 118 współpracuje z zapłonem bezstykowym, i tam trzeba dodac rezystor 330 Ohm / 2W.
    Jak się uda to odpali z aparatem stykowym, ale po co bawic się GL 118 skoro można zastosowac GL-200, w którym nie ma żadnych rezystorów tylko wyjście G należy połączyc z masą.
  • Poziom 14  
    dla zainteresowanych zamieszczam zdjęcie wnętrza modułu GL-118

opis przewodów:

żółty - zacisk G
    pomarańczowy - zacisk W
    zielony - emiter BU323A
    czerwony - zacisk B (+12V)
    brązowy - baza BU323A
    gruby czerwony - zacisk C
    czarny - masa układowa
  • Poziom 27  
    Odpowiedz troche pooozna, ale moze komus sie przyda - GL-200 to modul do instalacji STYKOWEJ, na 100%, natomiast GL-118 - do bezstykowej

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Długo szukałem modułu do przerywacza platynowego gl100 i okazuje się że są już nie dostępne. Może komuś się przyda informacja że można kupić poprawioną kopię pod nazwą mzpk 1 firmy jezpol.