Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cobra 19 IV DX problem z nadawaniem

17 Aug 2007 22:23 1584 7
  • Level 14  
    Witam kupilem ostatnio radyjko do auta dzisiaj podjechalem na serwis zeby ustawili mi antenke na aucie i pojawil sie problem radio nowe antena nowa i za cholere nie dalo sie jej ustawic.Serwisant powiedzial ze problem tkwi w radiu.Zeby bylo smieszniej ja slysze idealnie wszystkich a mnie prawie nikt (no moze w odleglosci 100 m)
    Jak myslicie problem moze byc z antena czy z radiem ??
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 15  
    A czy nadawałeś przed zestrojeniem tej anteny, może przez dłuższe nadawanie bez zestrojenia antenki, spaliłeś końcówke mocy w radiu. przez co odsłuch masz normalny natomiast nadawania brak.

Vy 73! Bartek
  • Level 14  
    przed strojeniem i tak mnie nie bylo nic slychac wiec tylko sluchalem i pare razy zapytalem czy mnie wogole cos slychac i byla cisza.Dzisiaj wymienilem radyjko i jutro sproboje zestrojic antene jezeli to wogole bedzie mozliwe bo jak nie to chyba pojade do sklepu i poprostu wezme inne zeby mnie szlak nie trafial
  • Helpful post
    Level 15  
    a jaka masz antenke, bo w antenach typu NO NAME oraz w tych tanich często pojawiają sie błędy w konstrukcji przez co nie można ich zestroić.

Vy 73!
  • Level 14  
    A wiec tak antenka EMMERSON CB-L 814 magnesowka.Odbior jest idealny w mobilu a nadawanie 0 :(
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Wydaje mi się , że Serwisant to "patałach" jeżeli nie może zestroić anteny i nie powiedział ,że w nadajniku niema mocy.

Jeżeli nie można zestroić anteny do radia to istnieją tylko dwie mozliwości.
    Brak nadawania (serwisant powinien to zauważyć).
    Antena jest w "malinach" radiowych.

Napisz czy wogóle masz moc z nadajnika bo innaczej nikt Ci nie podpowie ci i zaś sie dzieje.

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 15  
    Problem już rozwiązany, komunikator GG sie przydał ;) Speedo1544 podjedzie do mnie i to zobaczymy, bo serwisy chcą od niego tylko kasować a zrobić tego nie ma komu. trzeba pomóc nowemu Cb-ście;)

Vy 73! bartek
  • Level 14  
    temat zamykam zmienilem dzisiaj cobre na alana 102 i jestem bardzo zadowolony z niego rowniez antenka zostala zmieniona na inna magnesowke jestem bardzo wdzieczny wttkbari za pomoc jaka mi okazal i pomoc w zestrojeniu antenki
    Wszystko zakonczylo sie powodzeniem wiec temat zamykam