Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projekt Gryzi Window - testowanie? Udaje system operacyjny.

juniaq 18 Aug 2007 10:51 1428 12
    juniaq
    Level 10  
    Pomożecie w testowaniu aplikacji ?? Gryzi Window ??

Program jest w pewnym sensie wirtualnym systemem operacyjnym zawartym w jednym pliku.

Aplikacja ta udaje system operacyjny, zawiera podstawowe aplikacje typu:
    Kalkulator, Przeglądarka graficzna, Przeglądarka Internetowa, Kantor (do przeliczania walut), Program do pisania (cos w stylu Word Pad).

W programie można zmieniać ustawienia:
    - wybór dowolnej tapety
    - tworzenie i usuwanie użytkownikowi systemu
    - jest opcja pokarz blue screen
    - kiedy zapisze sie dokument aktualnie tworzony w aplikacji GryziPisak
    to aby go dokończyć, lub obejrzeć w późniejszym czasie można wejść do folderu Moje Akta i klikając w dokument co spowoduje załączenie go do ponownej pracy

Pomysłodawcą jest kolega ze szkoły Kalol :lol:.

Screeny z programu:
    1, 2, 3, 4, 5

link do programu:
    Gryzi Window

link do strony projektu:
    Gryzi Window
    Forum dopiero co założone :)
    User removed account
    User removed account  
    juniaq
    Level 10  
    zobaczę jak sie będą inni zapatrywali na takie zmiany (miedzy innymi koledzy od zarządzania wyglądem :)) :) a są jakieś błędy w działaniu ??
    User removed account
    User removed account  
    juniaq
    Level 10  
    ok poprawie to jak będę mieć chwile czasu :) dzięki :). a kodu nie opublikuje przykro mi :)

naprawiłem ten błąd :)

a tapeta jak komuś nie podchodzi to zawsze można sobie podmienić na swoja :)

Koniec -> Sterowanie Naczelne -> zmień tapetę :)

Wyszla wersja 1.0.1 programu :)
    Gryzi Window

Zmiany:
    Dodałem nowe opcje do Gryzi Grafiki (przeglądarka graficzna):
    - obrót obrazków o 90,180, 270 stopni w lewo i prawo
    - zmiana rozmiaru obrazów
    - widok normalny (realny wygląd), dostosowany do wymiarów okna(rozciągnięty lub zmniejszony)
    - zapis obrazow w 5 formatach (jpg, bmp, tif, gif, png).
    - poprawiłem zarządzanie zapisywanymi dokumentami w folderze "Moje Akta"
    User removed account
    User removed account  
    Fyszo
    Level 37  
    kpitan wrote:
    Fyszo wrote:
    Wyważanie otwartych drzwi.

O co ci chodzi?

To oznacza że poza walorami ćwiczebnymi to taki projekt nie ma sensu. A jeśli ma pełnić role ćwiczebną to bez sensu są działania marketingowe promujące ten program.
    juniaq
    Level 10  
    jakie działania marketingowe ?? chciałem tylko sie dowiedzieć czy program jest dobrze napisany i czy nie zawiera zbyt dużo błędów. Jest to projekt ćwiczebny i tyle

a jaki sens ma tworzenie takich projektów ??
    mac
    youos
    krzychoocpp
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam,
    juniaq wrote:
    chciałem tylko sie dowiedzieć czy program jest dobrze napisany

juniaq wrote:
    kodu nie opublikuje przykro mi

:?:

juniaq wrote:
    a jaki sens ma tworzenie takich projektów ??

Tutaj mamy dostęp przez przeglądarkę, co może być czasami bardzo przydatne. Choć ja osobiście i tak uważam że zbyt wiele sensu w tych projektach nie ma :P W przypadku Twojego programu nie ma nawet tej zalety. Jest też napisany w .NET co uzależnia go od platformy. Żeby osiągnąć podobny efekt lepiej było już zrobić to w Javie - przynajmniej miałbyś przenośność.

Pozdrawiam, Krzysztof.
    Estarriol
    Level 15  
    @juniaq: To dobrze że programujesz, chwali się. Oby jak najwięcej.

Jednak zaraz wytłumaczę Ci jaki jest sens takich projektów jak macos czy youos (swoją drogą zainteresuj się eyeOS - też fajny) oraz postaram się wytłumaczyć czemu Twój projekt nie tyle bez sensu, co niepraktyczny.

Chcę się tutaj przychylić do opinii krzychoocpp. Otóż te wszystkie WebOS'y (tak miał się nazywać mój projekt czegoś podobnego, ale za dużo roboty i troche za mało wiedzy żeby samemu zrobić) mają zaletę jaką jest niezależność platformowa, jak i przechowywanie ustawień/plików na serwerach zdalnych. Bo praktycznie z każdego miejsca, gdzie będziesz miał dostęp do internetu i przeglądarkę(najczęściej z JS) możesz się na "system" zalogować.

Natomiast u Ciebie jest to zbudowane dla Windowsa. I trzeba to sciągać. Uruchamiać. Nie miałem okazji zobaczyć gdzie ustawienia trzyma Wasz projekt.

Oczywiście zachęcam do dalszego rozwijania projektu, bo trening czyni mistrza ;)

Pozdrawiam ;)
    juniaq
    Level 10  
    wiem ze to jest zalezne od platformy i to tylko jest do cwiczen ale dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam
    maciek_slon
    Level 29  
    A tak poza tym to się wysypuje :P A przynajmniej na Win2k przy wybraniu "moje akta" a następnie próbie zmiany miejca na "mój komputer" (twój? nasz? wasz?) wyskakuje błąd i się wykrzacza. Jaki błąd dokładnie - napiszę później gdyż teraz nie jestem na swoim komputerze :-)