Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta 1.8TDDI - z ałącza się wentylator na zimnym silniku.

18 Sie 2007 13:12 2327 8
  • Poziom 24  
    Nie wiem czy mogę założyć ten temat tutaj ale jest to dla mnie dość poważny problem.
    Fiesta 1.8Endura DI tak zwany TDDI.Załącza się co chwilę wentylator chłodnicy.Najgorsze jest to,że nawet przy zimnym silniku.Przychodzę rano do auta i go odpalam (silnik całkowicie zimny!!!),dosłownie pochodzi silnik pół minuty i już się wentylator włącza i tak co chwilę.Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Temat do poprawy według obowiązujących reguł!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Masz klimatyzacje?
  • Poziom 24  
    Tak mam w aucie klimę.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeżeli klimatyzacja jest włączona to załączanie się wentylatora (niezależnie od temperatury silnika) jest normalne;jednak jeżeli wiatrak włącza się na wyłączonej klimie to świadczy o usterce.
  • Poziom 24  
    Załącza się na wyłączonej klimatyzacji niestety.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wentylator w tym typie jest załączany przez sterownik silnika i od jego diagnostyki zacząłbym szukanie usterki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a może by tak czujnik i jego połączenia
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Pisząc diagnostyka mam na myśli sprawdzenie sygnałów wejściowych i wyjściowych odpowiedzialnych za sterowanie wentylatorem
  • Poziom 24  
    Wszystko się wyjaśniło.Mactronic miał rację...cholera ja zapomniałem,że klimę na chwilę włączyłem rano i to było chyba powodem ,że kilka razy się wentylator załączył.Teraz wieczorem uruchomiłem auto całkowicie bez klimy i ani razu się nie załączył wentylator,dopiero właśnie po załączeniu klimy się załączył.Przepraszam za zawracanie du..y ale dopiero od miesiąca mam to auto i jeszcze go nie znam :? .