Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja sterownikow bluetooth w Viscie

18 Sie 2007 17:53 3258 3
 • Poziom 10  
  witam
  Czy ktos wiej jak zainstalowac serowniki do bluetootha w Windowsie Vista? Mam plyte ze sterownikami i jak ja uruchamiam to jest ok do momentu kiedy maja inetalowac sie sterowniki i glupia Vista blokuje ta inatlacje wyskakuje komunikat ze certyfikat tego programu jest nieznany nie da sie dalej instalowac.
 • Poziom 22  
  Hmm... a to jest Vista 32 czy 64 bitowa? Oraz ewentualnie czy procesor jest dwurdzeniowy?

  Na zimno można poradzić wyłączenie zapory systemu windows, i próbę instalacji sterowników bez zapory blokującej m.in. niepowołane uruchomienia i instalacje plików. Poszukaj też może nowszych sterowników w internecie, bowiem nie wszystkie stery dobrze działają na tym systemie - wielu producentów nawet znanych marek - poprostu zdało się nie słyszeć o tym że Windows Vista istnieje. Chociażby do niedawna całkowita niemożliwość zainstalowania modemów Neostrady spowodowana lenistwem dostawców firmowych Liveboxów, podobnie z instalacjiami sterowników kabli USB okmunikacji telefonicznej - Nokia i SonyEricsson poradziły sobie z tym dopiero kilka miesięcy temu. Nowiuśckiego MKSVira nie zainstalujesz na Viście, ani na XP 64bit - dlatego przedewszystkim pytam się o predyspozycje systemu, a raczej rodzaj procesora na jakim działa.
 • Poziom 10  
  Vista 32 bit i procesor dwurdzeniowy

  Dodano po 8 [minuty]:

  Wylaczenie zapory niestety nic nie daje
 • Poziom 22  
  Proszę podaj może dodatkowe informacje na temat adaptera bluetooth.
  Bo na tą chwilę mało można powiedzieć.

  Mogę poradzić przede wszystkim przejżenie tej strony Certyfikaty - rozwiązywanie problemów

  Ewentualnie może być zwykły problem z niezainstalowanym certyfikatem, chociaz wątpię aby tu była przyczyna - ale zawszze można szybko sprawdzić.

  Czy na płycie znajdują się jakieś pliki z rozszeżeniem typu *.cer?

  Jeśli tak postaraj się zainstalować te certyfikaty, zanim zostanie rozpoczęty proces instalacji. Robi się to klikając na pliku jak na innych - powinien włączyć się menager instalacji certyfikatów i postępując zgodnie z jego zaleceniem.

  Dodano po 14 [minuty]:

  A nie możesz po prostu i zwyczajnie dać opcji - "Instaluj mimo wszystko"? W trakcie opisu błędu certyfikatu, a w zasadzie jego nieokreśloności według Microsoftu, powinno się pokazać okienko z dwiema możliwościami - na górze wielki poziomy guzik rezygnacji z instalacji, a poniżej guzik ignorowania błędu. Nie działało?