Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cykający Monitor Philips 107S11

18 Sie 2007 18:52 1011 5
  • Poziom 10  
    Witam!! mam następujący problem Monitor Philips 107S11 po załączeniu załączą się co sygnalizuje świecąca się doda LED. Tyle że monitor nie staruje dioda od razu po załączeniu monitora zaczyna pulsować w kolorze zielonym. Po przysłuchaniu się słychać cichutkie cykanie. Jestem mało doświadczonym serwisantem póki co czy ktoś mógłby mi pomóc zlokalizować przyczynę takiego zachowania i określić bliżej miejsce poszukiwań?? Z góry dziękuje za pomoc :)
  • Poziom 27  
    Myśle ze t przetwornica ci pyka musisz zobaczyc czy wysokie jej nie obciąża i sprawdzic samą przetwornice.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie w jednym z numerów serwisu elektroniki przeczytałem poradę iż na katodzie diody 6131- BYM20E po stronie wtórnej transformatora przetwornicy powinno być +180V a po zmierzeniu u mnie to napięcie waha sie w przedziale od 79 do 184V. Mało tego po sprawdzeniu napięcia na n. 5 sterownika 7102 - TEA1504 miernik pokazuje bez mała +80V a piszą że powinno wynosić +0.9V. czy ktoś może wie co jest grane i jakie najważniejsze elementy przetwornicy powinienem sprawdzić??
  • Poziom 10  
    sprawdziłem wstępnie przetwornice tego monitorka i okazało się że wszystkie napięcia wyjściowe wahaja się w pewnych zakresach czy ktoś mogłby mi doradzić co może być powodem takiego stanu ??:)
  • Poziom 27  
    Wzgledem czgo mierzsz te napiecia ? monitor ma dwie masy "gorącą' przetwornicy i własciwą całego monitora .
  • Poziom 10  
    względem masy całego monitora jeśli robie coś nie tak to proszę uświadamiaj mnie :)