Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cykający Monitor Philips 107S11

18 Aug 2007 18:52 1047 5
 • Level 10  
  Witam!! mam następujący problem Monitor Philips 107S11 po załączeniu załączą się co sygnalizuje świecąca się doda LED. Tyle że monitor nie staruje dioda od razu po załączeniu monitora zaczyna pulsować w kolorze zielonym. Po przysłuchaniu się słychać cichutkie cykanie. Jestem mało doświadczonym serwisantem póki co czy ktoś mógłby mi pomóc zlokalizować przyczynę takiego zachowania i określić bliżej miejsce poszukiwań?? Z góry dziękuje za pomoc :)
 • Level 27  
  Myśle ze t przetwornica ci pyka musisz zobaczyc czy wysokie jej nie obciąża i sprawdzic samą przetwornice.
 • Level 10  
  Witam ponownie w jednym z numerów serwisu elektroniki przeczytałem poradę iż na katodzie diody 6131- BYM20E po stronie wtórnej transformatora przetwornicy powinno być +180V a po zmierzeniu u mnie to napięcie waha sie w przedziale od 79 do 184V. Mało tego po sprawdzeniu napięcia na n. 5 sterownika 7102 - TEA1504 miernik pokazuje bez mała +80V a piszą że powinno wynosić +0.9V. czy ktoś może wie co jest grane i jakie najważniejsze elementy przetwornicy powinienem sprawdzić??
 • Level 10  
  sprawdziłem wstępnie przetwornice tego monitorka i okazało się że wszystkie napięcia wyjściowe wahaja się w pewnych zakresach czy ktoś mogłby mi doradzić co może być powodem takiego stanu ??:)
 • Level 27  
  Wzgledem czgo mierzsz te napiecia ? monitor ma dwie masy "gorącą' przetwornicy i własciwą całego monitora .
 • Level 10  
  względem masy całego monitora jeśli robie coś nie tak to proszę uświadamiaj mnie :)