Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka na kablu USB 10m

18 Sie 2007 21:01 9550 25
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Teoretyczna maksymalna długość jednego kabla USB nie może przekroczyć 3m. Myślę, że można by spróbować z tym, że będą potrzebne wzmacniacze sygnału

-- edit --
    Zastanowił bym się nad takim rozwiązaniem: Router ze wtyczką USB (specjalną przeznaczoną do drukarki), postawić go koło drukarki i podłączyć.
    Komputer podłącz za pomocą skrętki RJ45 do tego routera - drukarka będzie widziana w sieci lokalnej, Ty w przyszłości będziesz mógł podłączyć drugi komputer, a takie przedsięwzięcie nie wyniesie cię drożej niż sam Repeater ( taki jak np. ten:
    MANHATTAN USB/UTP Repeater (171632) - aktywny przedłużacz USB na kablu UTP, do 45m
  • Poziom 35  
    Nie będzie działało !
    Maksymalna długość kabla USB to 5 metrów.
    Chyba że podłączysz komputer kablem 5 metrów, zastosujesz HUB i podłączysz kolejne 5 metrów.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Tak, najlepiej będzie jak znajdziesz jakieś miejsce bliżej PC, chociaż u mnie stara atramentówka działa bez problemu przy kablu o długości 6 m (kabel od drukarki 3 m + przedłużacz też 3 m).
  • Poziom 25  
    Mam przedłużacz USB 8 metrów i stosowałem go jako przedłużacz adaptra USB LPT, z tego co pamiętam to niektóre drukarki na czymś takim nie drukowały, o ile mnie pamięć nie myli nie działały drukarki HP 4550, Minolta di 350 natomiast działała drukark hp 5si. Tak że różnie to może być, acha pamiętam że niektóre adaptery USB LPT wogóle nie chciały działać z jakimkolwiek przedłużaczem nawet 1 metrowym (taki czarny adapter te jasne są ok ale to może tylko przypadek)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A może autor tematu poda nam typ/model drukarki.
    W poprzedniej pracy stała u mnie laserówka HP i bezproblemowo działała na kablu 3+5m.
  • Poziom 20  
    U mnie hp890C pracuje na 5m, bez żadnego problemu.
    Z 10m usb 2.0 powinno dać sobie radę.
    mitusm napisał:
    U mnie hp890C pracuje na 5m, bez żadnego problemu.

Standard USB przewiduje maksymalną długość kabla 5m. Więc nie jest to nic dziwnego.
    mitusm napisał:
    Z 10m usb 2.0 powinno dać sobie radę.

Nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, szczególnie w odniesieniu do USB 2.0. Ograniczenie długości kabla nie jest spowodowane jego rezystancją, a zatem spadkiem napięcia na kablu lecz zjawiskami dotyczącymi propagacji sygnału. Im wyższe częstotliwości tym większa wrażliwość na długość przewodu.
    A tak szczerze mówiąc, to nie ma co filozować, tylko idź kolego do sklepu i kup przedłużkę 5m+3m (w sklepie koło mojej pracy są po 4,5zł) i sprawdź czy to zadziała.
  • Poziom 39  
    Do autora.

Są w sprzedaży przedłużacze aktywne. I problem będzie kolega miał rozwiązany.
  • Poziom 30  
    To jeszcze napisz ile kosztuja (okolo 30zl )- jest to sprzet malo popularny wiec stosunkowo drogi , znacznie taniej
    jest zastosowac zamiast nich zwykly 5 metrowy przedluzacz potem hub usb (wystarczy najtanszy pasywny)
    i drugi 5 metrowy przedluzacz - oszczedza sie okolo 15-20zl
  • Poziom 10  
    Polecałbym zakupić dwa extendery na RJ 45/USB! z kompa podłącz extender pod USB i dalej na skrętce i z drugiej strony wpinasz extender w gniazdo RJ 45 z drugiej strony wychodzi USB i kabelek USB wpinasz do drukarki i drukujesz aż miło!!!
  • Poziom 10  
    Z tego co wiem to jest to dość drogie rozwiązanie, ale ma tez plusy można to stosować na odległość do 45 metrów bez żadnych strat!
    Koszt tego rozwiązania jest niestety w granicach 200 - 300 zł!
  • Poziom 19  
    K!lleR napisał:
    Do autora.

Są w sprzedaży przedłużacze aktywne. I problem będzie kolega miał rozwiązany.

Polecam ten pomysł. W kliku urządzeniach Develop Ineo 161\210 stosowaliśmy przedłużacze aktywne i pracowały na długościach do 20m.
    Alternatywnym rozwiązaniem może być zewnętrzny Printserwer USB np. HP, Dlink, 3COM to rozwiązanie jest droższe lecz bardziej praktyczne.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Godzinę temu kupiłem sobie taką drukarkę jak autor tematu (Samsung ML-2010P), stoi w tym samym miejscu co stara atramentówka, czyli jest podłączona kablem o długości w sumie 6m (kabel i przedłużacz po 3 m), wydrukowałem już kilka stron na próbę i działa bez problemu. Instrukcja podaje maksymalną długość kabla 3 metry.
  • Poziom 29  
    Drukarka nie potrzebuje jakiegos mega transferu i itp... duzo tez moze zalezec czy w nie duzej odleglosci od kabla nie bedzie urzadzen/innych przewodow ktora moga w jakis sposob zaklocac przesyl danych, mysle ze najlepiej bedzie sprobowac, kupic kabel w sklepie i sie tak dogadac zeby mozna bylo go zwrocic w razie wojny... co do dlugosci kabli to pewnie mi nie uwierzycie, ale "skretka" ma maks dlugosc do 100m, a w Poznaniu sterowniki sygnalizacji swietlnej sa wlasnie polaczone skretka i w niektorych miejscach dlugosc kabla przekracza nawet 1000m i wszystko dziala jak nalezy...
    phoe napisał:
    a w Poznaniu sterowniki sygnalizacji swietlnej sa wlasnie polaczone skretka i w niektorych miejscach dlugosc kabla przekracza nawet 1000m i wszystko dziala jak nalezy...

A czy kolega zainteresował się, jaki tam jest standard interface'u transmisji? Z całą pewnością nie jest to Ethernet. Na tych długościach stosowany jest standard RS422/RS485.
  • Poziom 29  
    jankolo napisał:
    phoe napisał:
    a w Poznaniu sterowniki sygnalizacji swietlnej sa wlasnie polaczone skretka i w niektorych miejscach dlugosc kabla przekracza nawet 1000m i wszystko dziala jak nalezy...

A czy kolega zainteresował się, jaki tam jest standard interface'u transmisji? Z całą pewnością nie jest to Ethernet. Na tych długościach stosowany jest standard RS422/RS485.

Jest ethernet na 100%, poniewaz sterowniki sygnalziacji swietlnej sa podpiete do zwyklego komputera poprzez zwykla karte sieciowa.
  • Poziom 34  
    Na 100% jesteś pewien że to zwykła karta sieciowa? Widziałem już kilka razy proty COM RS422 bodaj i wyglądają identycznie jak lan.

Koniec offtopu :)