Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PFL 1000 bęben obraca się z oporem

18 Sie 2007 21:10 3788 3
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie!
    Pragnę serdecznie zapytać kolegów fachowców o pewien problem. Mianowicie, niedawno kupiłem Pralkę PFL 1000 Polara. Wstawiłem, zainstalowałem no i po kilku dniach (czyli dzisiaj) pierwsze pranie. Pralka wyprała szmaty szybko i dobrze, lecz... Zastanowiła mnie jej praca. Wcześniej miałem Pralkę Amica WMS642M i wydawało mi się, że działała ciszej. poruszyłem bębnem i zwróciłem uwagę że kręci się, owszem ale z lekkim oporem, nie tak swobodnie jak w Amice i pchnięty reką szybko zatrzymuje się. Czy to jest zdrowy objaw?? Zauważyłem również, że słychać tak jakby odłos kręcącego się wirnika, silnika i lekki odgłos przycierania (być może o plastikowy zbiornik). Niemniej w Amice brak odłosu sprzężonego silnika, ale o wiele głośniejsze jest przycieranie (choć całkowicie sprawna - tzn od 10 lat te same odgłosy). Powiedzcie mi proszę czy tak ma być, czy to jednak jakaś usterka??
    Pozdrawiam,
    Grześ
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    Odgłos pochodzi zapewne od szczotek silnika, a co do ocierania to może pasek?
    :arrow: skryn - dubelek niechcący :D
  • Poziom 12  
    Panowiedziękuję serdecznie za uspokojenie nerwów. Pozdrawiam Pomorze (przed miesiacem kupiłem wspaniałego VW transportera T3 w Słupsku) i Ziemię Chrzanowską (moja narzeczona pochodzi z Chrzanowa skąd ściągnąłem ją na Śląsk)
    Grześ