Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć organy Casio do kompa

09 Nov 2003 21:47 32157 40
  • Level 12  
    Mam organki Casio typ CTK-630 i mają wyjście midi to chyba do kompa.
    Proszę podpowiedzicie jak to zrobić i co można uzyskać podłączając się do kompa. Czy do kompa potrzeba coś dokupić, wyposażenie mam standartowe. :roll:
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Hej ! Musisz poszukać odpowiedniego wejścia na karcie dźwiękowej, standardowo mają je wsztstkie nowsze modele. POzdr.
  • Level 19  
    1. W celu podlaczenia instrumentu do komputera musisz zakupic przejsciowke PORT JOSTIKA-MIDI,koszt okolo 40,00PLN.
    2.Proponuje zakupic karte MIDI np.firmy MIDIMAN proponuje karte na port USB 1x1-nie bedziesz mial zadnych problemow z konfiguracja,koszt okolo 50$.
  • Level 34  
    Przecież konwertera MIDI też nie trzeba konfigurować...
    Poprostu wpinasz do złącza MIDI, podłączasz z instrumentem, w panelu sterowania przełączasz tryb MIDI Output no i gra :)

Ja osobiście wolę złącze TO HOST. I cały czas z niego korzystam :) .
  • Level 12  
    Troche jaśniej mi napiszcie bo komputer mam dopiero 1m, czy mogę zapisywać nuty!. Mam sys Win XP.
  • Level 34  
    Jest wiele programów do edycji midi.
    Ja naprzykład do interpretowania midi jako nut używam programu Midisoft Studio4.

A jeśli nie masz złącza TO HOST, a raczej nie masz, to musisz nabyć konwerter MIDI <=> Komputer.

Podłączasz go do karty dźwiękowej i z drugiej strony do instumentu za pomącą kabla z wtyczkami DIN.
  • Level 19  
    Świr wrote:
    Przecież konwertera MIDI też nie trzeba konfigurować...
    Poprostu wpinasz do złącza MIDI, podłączasz z instrumentem, w panelu sterowania przełączasz tryb MIDI Output no i gra :)

Ja osobiście wolę złącze TO HOST. I cały czas z niego korzystam :) .

Mam pytanie,czy uzywasz systemu Windows XP ?
    Jezeli tak,to czy nie masz problemu ze sterowaniem poprzez gniazdo TO HOST?
    Jaki posiadasz instrument lub modul brzmieniowy ?
  • Level 34  
    Tak jadę na winXP i niemam żadnego problemu z TO HOST.
    Mam instrument YAMAHA PSR630.

Jeszcze z tym spięte są dwa moduły brzmieniowe Roland i Korg.
  • Level 19  
    Dziekuje za odpowiedz.
    Mialem problem z modulem TR RACK firmy KORG,niestety nie wspolpracowal poprawnie z programem SOUND DIVER :-(
    Pracuje w systemie W98SE.
  • Level 34  
    SOUND DIVER to trochę lipny program...
    mi zmieniał numery intrumentów MIDI podczas transmisji TO HOST.
    Bo zrobiłem sobie coś w rodzaju switcha TO HOST bo jednocześnie podłączam instrument i dwa moduły brzmieniowe no i wszystko musi się ze sobą jakoś komunikować.
    Chodzi mi to spox na multi TO HOST win driver :)
  • Level 19  
    Sound Diver,dziala znakomicie,uzywam go do edytowania brzmien.
  • Level 34  
    Mi niepotrafił rozróżnić kilku urządzeń na TO HOST. To co było odtwarzane puszczał na wszystkie 3 urządzenia wyjściowe.
    Nie dało się zrobić tak, żeby np. 1 kanał midi szedł na 1 urządzenie, a 10 na drugie, a 7 na trzecie.
  • Level 12  
    dziękuje za wypowiedi postaram sie to wszystko sprawdzić - gdyby komuś się coś przypomniało to piszcie - będe czytał z góry dzięguje.
  • Level 31  
    kup (albo zrób sam) porządną przejściówkę midi-port joysticka
    joustine standartowo to żadna karta nie ma portu midi
    mają je tylko niektóre z wyzszej półki i niektóre karty pro.........
    nie polecam rozwiązania na usb - jakoś nie ufam temu formatowi - potrafi czasem dziwnie gubić pakiety a wtedy lipa z przesyłu sygnału......

jak już je podepniesz to skorzystaj sobie z programu fl studio......
  • Level 12  
    Powiedzcie gdzie można zdobyć program Midisoft Studio4.
    Może ktoś ma instrukcje obsługi organków Casio CTK-630, proszę o przesłanie lecz tylko w języku polskim. :cry:
  • Level 12  
    Dzięki za przesłanie prg. Midisoft Studio jest super a jeszcze lepiej by było żeby było spolszczenie do niego. Szukałem po necie lecz nie znalazłem. Może ktoś ma to proszę o przesłanie lub o adres z góry dziękuje. :wink:
  • Level 26  
    Witam!
    Jestem myzykiem-elektronikiem. Sam miałem taki problem jakiś rok temu, na początek powiem Panu, że jest to słaby klawisz żeby coś więcej można było z niego wyciągnąć. Ale da się. Jedyne co, to musi Pan pójść do sklepu muzycznego i kupić sobie urządzonko midi to znaczy: z jednej strony dwa kable z końcówkami typu DIN (takie jak od starych radiów)z drugiej strony końcówka komputerowa MIDI (15 pinów-styków) i pośroku najważniejszey element-transoptor. Jest do zaoferowania wiele połączeń MIDI ale zdarzają się też takie bez transoptora. Tych lepiej nie kupować bo transoptor zabezpiecza nam keyboard i komputer przed wzajemnym uszkodzeniem. Koszt urządzenia to 30-40 zł. No i do tego oczywiście oprogramowanie: ja używam i polecam Cakewalk Pro Audio 9 (całkowicie za free do ściągnięcia z neta). z tym Pańskim Casio to tylko się da przesyłać dane w jedna stronę: z keyborada do kompa. Efekt tego będzie taki, że będzie Pan mógł sobie rejestrować dźwięki i np. wydrukować i ch zapis nutowy -- profesjonalnie.
  • Level 12  
    witam
    chciałbym nawiązać do przedmówcy. ja również korzystam z przewodu midi oraz m. in. cakewalk z tym, że v7.0. mam też na dysku nowsze wersje tego programu, ale przy próbie ich instalacji wywala mi błąd. jest to zawsze na 21% instalacji; wyskakuje komunikat "An error during the move data proces:-113". czy ktoś ma może receptę na to? ewentualnie jeśli można prosić o sprawdzony link do cakewalk9.0.
    z góry dziękuję.
    pozdrawiam
  • Level 23  
    Coś i ja dodam: Podłączając urządzenie klawiszowe pod komputer możemy sterować.... Warunkiem jest dobra karta dźwiękowa. Niestety większość jest w standardzie MIDI GENERAL i efekt jest mizerny.Jeśli ktoś naprawdę chce coś porządnego usłyszeć to musi mieć coś w standardzie GS lub XG.Ja osobiście uzywam kontrolera MIDI Roland i kartę dźwiękową Yamaha Waverforce 192XG. Brzmienie jest wspaniałe.
    Dlatego jeśli chcesz mieć przyjemność z grania to musisz niestety trochę w to włożyć.
    Dobrej zabawy.....
  • Level 1  
    czesc. ja mam klawisz Yamaha PSR-270 i nie moge ich podłączyc pod kompa. Mam gameport na płycie głównej i kabel midi bez transpondera. jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to prosze o kontakt na maila lukaszmlody7(malpa)o2.pl.
  • Level 2  
    Witam. Ja probowalem juz podlaczac KEYBOARD do KOMPTERA i to przez wlasnorecznie zrobione druty i sie udalu , ale tylko w jedna strone. Pliki mid byly odtwarzane na KEYBOARD w druga strone to mi nie dzialalo , byc moze trzeba bylo miec jakis program by grajac na KEYBOARdzie bylo slychac w KOMPUTRZE. Schemat do polaczenia MIDI posiadam. Jakby ktos potrzebowal to odstapie.
  • Level 10  
    Witam serdecznie

Mam identyczny problem z CASIO CTK-530. Kupiłem specjalnie tanie klawisze z interfejsem MIDI aby z niego zrobić użytek i wygenerować coś ciekwaego. Tymczasem przeglądam posty tym forum, szukam w Google , kombinuję i nic. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    CTK-530 posiada dwa standardowe gniazda DIN (IN i OUT). Podłączyłem do nich taki kabelek: http://www.kami.sklep.pl/towar-307-interface_midi_pc_.html a drugą jego część do GAMEPORTu karty Sound Blaster Live w moim komputerze.
    Uruchomiłem sprzęt, odpaliłem Midi Monitor i cisza. NIe wiem co powinienem dalej zrobić. Jak to cholerstwo skonfigurować. Może ktoś mi napisze krok po kroku, please.

Zamieszczam zrzuty z MidiMonitora i link do podręcznika użytkownika keyboardu: http://diplodocs.pl/instrukcja-obslugi-uzytkowania/CASIO/CTK-530-_E

Już z góry dziękuję za wszystkie porady
    Pozdrawiam
  • Level 34  
    Zaznacz MIDI Port i powinno wszystko działać.
  • Level 10  
    Niestety nie działa. Już wcześniej wybierałem wszystkie możliwe i opcje i nie chce hulać. Zastanawiam się czy coś jest z kablem nie tak czy może powinienem coś jeszcze ustawić w keyboardzie.

Dodano po 6 [minuty]:

A może brakuje jakiś sterowników. Nie wiem gdzie tkwi problem. Pliki midi odtwarzam na kompie bez problemu. Zamieszczam jeszcze zrzut z Menadżera urządzeń.
  • Level 34  
    W instrukcji na stronie E-18 i E-34 jest opisane jak właczyć midi w keyboardzie, ale niestety, ten skan w pdfie jest tak badziewny, że ucieło strony :(
  • Level 10  
    To jest moje pierwsze podejście do MIDI więc nie wiem za bardzo jak technicznie sprawdzić i przede wszystkim co sprawdzić w konfiguracji połączenia. Jakie są przyczyny występowania takiego problemu?
  • Level 34  
    Jeśli w keyboardzie MIDI nie zostanie włączone, to po prostu nie będzie działało. Kiedyś raz miałem styczność z keyboardem CASIO (nie pamiętam modelu WK-1600 czy 1800 - w każdym bądź razie 6cio oktawowy), to w nim do póki w menu nie włączyłeś GM MIDI to nie reagował na nic co wchodziło do MIDI IN i nic nie wysyłał przez MIDI OUT. Osobiście używam Yamahy i Korga, w nich wystarczy podłączyć albo MIDI albo TO HOST i od razu same się komunikują.