Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć organy Casio do kompa

09 Lis 2003 21:47 31194 40
  • Poziom 12  
    Mam organki Casio typ CTK-630 i mają wyjście midi to chyba do kompa.
    Proszę podpowiedzicie jak to zrobić i co można uzyskać podłączając się do kompa. Czy do kompa potrzeba coś dokupić, wyposażenie mam standartowe. :roll:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Hej ! Musisz poszukać odpowiedniego wejścia na karcie dźwiękowej, standardowo mają je wsztstkie nowsze modele. POzdr.
  • Poziom 19  
    1. W celu podlaczenia instrumentu do komputera musisz zakupic przejsciowke PORT JOSTIKA-MIDI,koszt okolo 40,00PLN.
    2.Proponuje zakupic karte MIDI np.firmy MIDIMAN proponuje karte na port USB 1x1-nie bedziesz mial zadnych problemow z konfiguracja,koszt okolo 50$.
  • Poziom 34  
    Przecież konwertera MIDI też nie trzeba konfigurować...
    Poprostu wpinasz do złącza MIDI, podłączasz z instrumentem, w panelu sterowania przełączasz tryb MIDI Output no i gra :)

Ja osobiście wolę złącze TO HOST. I cały czas z niego korzystam :) .
  • Poziom 12  
    Troche jaśniej mi napiszcie bo komputer mam dopiero 1m, czy mogę zapisywać nuty!. Mam sys Win XP.
  • Poziom 34  
    Jest wiele programów do edycji midi.
    Ja naprzykład do interpretowania midi jako nut używam programu Midisoft Studio4.

A jeśli nie masz złącza TO HOST, a raczej nie masz, to musisz nabyć konwerter MIDI <=> Komputer.

Podłączasz go do karty dźwiękowej i z drugiej strony do instumentu za pomącą kabla z wtyczkami DIN.
  • Poziom 19  
    Świr napisał:
    Przecież konwertera MIDI też nie trzeba konfigurować...
    Poprostu wpinasz do złącza MIDI, podłączasz z instrumentem, w panelu sterowania przełączasz tryb MIDI Output no i gra :)

Ja osobiście wolę złącze TO HOST. I cały czas z niego korzystam :) .

Mam pytanie,czy uzywasz systemu Windows XP ?
    Jezeli tak,to czy nie masz problemu ze sterowaniem poprzez gniazdo TO HOST?
    Jaki posiadasz instrument lub modul brzmieniowy ?
  • Poziom 34  
    Tak jadę na winXP i niemam żadnego problemu z TO HOST.
    Mam instrument YAMAHA PSR630.

Jeszcze z tym spięte są dwa moduły brzmieniowe Roland i Korg.
  • Poziom 19  
    Dziekuje za odpowiedz.
    Mialem problem z modulem TR RACK firmy KORG,niestety nie wspolpracowal poprawnie z programem SOUND DIVER :-(
    Pracuje w systemie W98SE.
  • Poziom 34  
    SOUND DIVER to trochę lipny program...
    mi zmieniał numery intrumentów MIDI podczas transmisji TO HOST.
    Bo zrobiłem sobie coś w rodzaju switcha TO HOST bo jednocześnie podłączam instrument i dwa moduły brzmieniowe no i wszystko musi się ze sobą jakoś komunikować.
    Chodzi mi to spox na multi TO HOST win driver :)
  • Poziom 19  
    Sound Diver,dziala znakomicie,uzywam go do edytowania brzmien.
  • Poziom 34  
    Mi niepotrafił rozróżnić kilku urządzeń na TO HOST. To co było odtwarzane puszczał na wszystkie 3 urządzenia wyjściowe.
    Nie dało się zrobić tak, żeby np. 1 kanał midi szedł na 1 urządzenie, a 10 na drugie, a 7 na trzecie.
  • Poziom 12  
    dziękuje za wypowiedi postaram sie to wszystko sprawdzić - gdyby komuś się coś przypomniało to piszcie - będe czytał z góry dzięguje.
  • Poziom 31  
    kup (albo zrób sam) porządną przejściówkę midi-port joysticka
    joustine standartowo to żadna karta nie ma portu midi
    mają je tylko niektóre z wyzszej półki i niektóre karty pro.........
    nie polecam rozwiązania na usb - jakoś nie ufam temu formatowi - potrafi czasem dziwnie gubić pakiety a wtedy lipa z przesyłu sygnału......

jak już je podepniesz to skorzystaj sobie z programu fl studio......
  • Poziom 12  
    Powiedzcie gdzie można zdobyć program Midisoft Studio4.
    Może ktoś ma instrukcje obsługi organków Casio CTK-630, proszę o przesłanie lecz tylko w języku polskim. :cry:
  • Poziom 12  
    Dzięki za przesłanie prg. Midisoft Studio jest super a jeszcze lepiej by było żeby było spolszczenie do niego. Szukałem po necie lecz nie znalazłem. Może ktoś ma to proszę o przesłanie lub o adres z góry dziękuje. :wink:
  • Poziom 26  
    Witam!
    Jestem myzykiem-elektronikiem. Sam miałem taki problem jakiś rok temu, na początek powiem Panu, że jest to słaby klawisz żeby coś więcej można było z niego wyciągnąć. Ale da się. Jedyne co, to musi Pan pójść do sklepu muzycznego i kupić sobie urządzonko midi to znaczy: z jednej strony dwa kable z końcówkami typu DIN (takie jak od starych radiów)z drugiej strony końcówka komputerowa MIDI (15 pinów-styków) i pośroku najważniejszey element-transoptor. Jest do zaoferowania wiele połączeń MIDI ale zdarzają się też takie bez transoptora. Tych lepiej nie kupować bo transoptor zabezpiecza nam keyboard i komputer przed wzajemnym uszkodzeniem. Koszt urządzenia to 30-40 zł. No i do tego oczywiście oprogramowanie: ja używam i polecam Cakewalk Pro Audio 9 (całkowicie za free do ściągnięcia z neta). z tym Pańskim Casio to tylko się da przesyłać dane w jedna stronę: z keyborada do kompa. Efekt tego będzie taki, że będzie Pan mógł sobie rejestrować dźwięki i np. wydrukować i ch zapis nutowy -- profesjonalnie.
  • Poziom 12  
    witam
    chciałbym nawiązać do przedmówcy. ja również korzystam z przewodu midi oraz m. in. cakewalk z tym, że v7.0. mam też na dysku nowsze wersje tego programu, ale przy próbie ich instalacji wywala mi błąd. jest to zawsze na 21% instalacji; wyskakuje komunikat "An error during the move data proces:-113". czy ktoś ma może receptę na to? ewentualnie jeśli można prosić o sprawdzony link do cakewalk9.0.
    z góry dziękuję.
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Coś i ja dodam: Podłączając urządzenie klawiszowe pod komputer możemy sterować.... Warunkiem jest dobra karta dźwiękowa. Niestety większość jest w standardzie MIDI GENERAL i efekt jest mizerny.Jeśli ktoś naprawdę chce coś porządnego usłyszeć to musi mieć coś w standardzie GS lub XG.Ja osobiście uzywam kontrolera MIDI Roland i kartę dźwiękową Yamaha Waverforce 192XG. Brzmienie jest wspaniałe.
    Dlatego jeśli chcesz mieć przyjemność z grania to musisz niestety trochę w to włożyć.
    Dobrej zabawy.....
  • Poziom 1  
    czesc. ja mam klawisz Yamaha PSR-270 i nie moge ich podłączyc pod kompa. Mam gameport na płycie głównej i kabel midi bez transpondera. jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to prosze o kontakt na maila lukaszmlody7(malpa)o2.pl.
  • Poziom 2  
    Witam. Ja probowalem juz podlaczac KEYBOARD do KOMPTERA i to przez wlasnorecznie zrobione druty i sie udalu , ale tylko w jedna strone. Pliki mid byly odtwarzane na KEYBOARD w druga strone to mi nie dzialalo , byc moze trzeba bylo miec jakis program by grajac na KEYBOARdzie bylo slychac w KOMPUTRZE. Schemat do polaczenia MIDI posiadam. Jakby ktos potrzebowal to odstapie.
  • Poziom 1  
    mogę prosić o schemat tego kabelka
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

Mam identyczny problem z CASIO CTK-530. Kupiłem specjalnie tanie klawisze z interfejsem MIDI aby z niego zrobić użytek i wygenerować coś ciekwaego. Tymczasem przeglądam posty tym forum, szukam w Google , kombinuję i nic. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    CTK-530 posiada dwa standardowe gniazda DIN (IN i OUT). Podłączyłem do nich taki kabelek: http://www.kami.sklep.pl/towar-307-interface_midi_pc_.html a drugą jego część do GAMEPORTu karty Sound Blaster Live w moim komputerze.
    Uruchomiłem sprzęt, odpaliłem Midi Monitor i cisza. NIe wiem co powinienem dalej zrobić. Jak to cholerstwo skonfigurować. Może ktoś mi napisze krok po kroku, please.

Zamieszczam zrzuty z MidiMonitora i link do podręcznika użytkownika keyboardu: http://diplodocs.pl/instrukcja-obslugi-uzytkowania/CASIO/CTK-530-_E

Już z góry dziękuję za wszystkie porady
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Zaznacz MIDI Port i powinno wszystko działać.
  • Poziom 9  
    Niestety nie działa. Już wcześniej wybierałem wszystkie możliwe i opcje i nie chce hulać. Zastanawiam się czy coś jest z kablem nie tak czy może powinienem coś jeszcze ustawić w keyboardzie.

Dodano po 6 [minuty]:

A może brakuje jakiś sterowników. Nie wiem gdzie tkwi problem. Pliki midi odtwarzam na kompie bez problemu. Zamieszczam jeszcze zrzut z Menadżera urządzeń.
  • Poziom 34  
    W instrukcji na stronie E-18 i E-34 jest opisane jak właczyć midi w keyboardzie, ale niestety, ten skan w pdfie jest tak badziewny, że ucieło strony :(
  • Poziom 9  
    To jest moje pierwsze podejście do MIDI więc nie wiem za bardzo jak technicznie sprawdzić i przede wszystkim co sprawdzić w konfiguracji połączenia. Jakie są przyczyny występowania takiego problemu?
  • Poziom 34  
    Jeśli w keyboardzie MIDI nie zostanie włączone, to po prostu nie będzie działało. Kiedyś raz miałem styczność z keyboardem CASIO (nie pamiętam modelu WK-1600 czy 1800 - w każdym bądź razie 6cio oktawowy), to w nim do póki w menu nie włączyłeś GM MIDI to nie reagował na nic co wchodziło do MIDI IN i nic nie wysyłał przez MIDI OUT. Osobiście używam Yamahy i Korga, w nich wystarczy podłączyć albo MIDI albo TO HOST i od razu same się komunikują.