Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ zanik sygnału pomiedzy 12.15 a 12.30

barti7777 18 Sie 2007 23:33 9132 24
  • #1 18 Sie 2007 23:33
    barti7777
    Poziom 2  

Witam mam nastepujacy problem, nabyłem zestaw Cyfry + (dekoder philips dsr6201/91, antena,etc), po zamontowaniu mam poziom sygnału ok 3,7 zielony stabilny. Jednak przy programowaniu poazuje sie komunikat o braku sygnału i jest napisane zebym sprawdzil parametry tech.Na wszystkich kanałach jest ciemno(tv polonia też) Parametry sprawdziłem z facetem z infolinii cyfry, dekoder podpiałem do 2 innych anten i jest ok -normalnie odbiera (zaprogramował go jeszcze facet w sklepie)
    Czy ktos ma pomysł jaki może byc rozwiazanie problemu?
    Czy gdy jest stabilny zielony sygnał w okolicach 4 to czy może mie znaczenie ze przed antena w odlegosci jakich 30m jest blok (tak naprawde końcówka bloku) precyzując - czy gdy pozim syglału jest dobry to przeszkody terenowe juz nie maja znaczenia?

Bardzo prosze o pomoc

0 24
  • Pomocny post
    #2 18 Sie 2007 23:58
    sq8ju
    Poziom 24  

Może LNB ma uwaloną jedną z polaryzacji, albo któreś pasmo.

Gdy sygnał jest zielony, to wszystko powinno być okej, wyjątkiem jest brak sygnału z LNB...

Cyfra ma domyślne chyba 10.892 H . Więc może być "V" uwalone. Dlatego zielony pokazuje.

Przeszkody terenowe zawsze mają znaczenie.

0
  • Pomocny post
    #3 19 Sie 2007 00:27
    diranor
    Poziom 9  

Ogólnie w tych filipsach zawsze sa jakies problemy. Mianowicie mozesz miec "zielone swiatło" a w rzeczywistosci sygnał moze byc za słaby. Problem na 99% leży po stronie źle ustawionej anteny, lub przeszkód takich jak gęste liscie lub ten blok. Załóż ze sygnał pada pod kątem 45% w stosunku do ziemi ( w zeczywistosci ten kat jest wiekszy) i sprawdz na oko czy nie zasłania. Najlepiej jagbys miał jakis stary dekoder analogowy- dobrze sie na nim ustawia( szybciej "mysli" od cyfrowego, ale pewnie niemasz -wiec trudniejszy sposób: mowisz ze jest jakis sygnał więc chodzi o milimetry , ale na początek sprubuj ruszeć konwenterem zrób to tak: ustaw wyjscie z konwentera na godzinie 6 i pszesuwaj go bardzo powoli ruchem obrotowym obserwujac jednoczesnie poziom sygnału na ekranie TV, sygnał powinien rosnąc, jesli zacznie spadac sprobuj krecic w druga stronę. ustaw w ten sposób najwiekszy sygnał jaki ci sie uda. Jesli nadal będzie za mały zby dekoder ruszył spróbuj ustawic tależ anteney : najpierw rusz powoli katem w górę w w dół ustaw max sygnał następnie to samo na boki wszystkie ruchy wykonuj bardzo powoli.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Sie 2007 08:18
    waldekg
    Poziom 28  

Witam.Pożycz inny dobrze odbierający dekoder i podłącz do swojej anteny i będziesz wiedział czy twoja antena jest dobra.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Sie 2007 19:55
    meloch
    Poziom 29  

Może być coś z konwerterem - możesz spróbować podmienić, jeśli regulacje anteną nie pomogą.

0
  • #6 25 Lis 2008 20:29
    Adii_91
    Poziom 1  

Witam. Mam jeden problem który doprowadza mnie czasami do szału , a mianowicie jak pada śnieg tak jak teraz albo rzesisty deszcz to czasami mi zanika poziom odbioru anteny i mam czerwony pasek i nie ma zadnych kanałów :/ Talerz jak kazdy znajduje sie na dworzu i ustawiony jest prawidłowo dlatego niewiem czemu takie cos sie dzieje.Mieliscie podobny problem ? Moze wiecie jak temu zaradzic ? Płaci sie tyle kasy a głupi śnieg moze spowodowac ze nie mozna nic ogladac :/

0
  • #7 25 Lis 2008 20:38
    Doominus
    Poziom 34  

Dobrze ustawiona 90-120 i 0 problemów.

0
  • #8 25 Lis 2008 21:17
    matzg
    Poziom 35  

Adii_91 napisał:
    Witam. Mam jeden problem który doprowadza mnie czasami do szału , a mianowicie jak pada śnieg tak jak teraz albo rzesisty deszcz to czasami mi zanika poziom odbioru anteny i mam czerwony pasek i nie ma zadnych kanałów :/ Talerz jak kazdy znajduje sie na dworzu i ustawiony jest prawidłowo dlatego niewiem czemu takie cos sie dzieje.Mieliscie podobny problem ? Moze wiecie jak temu zaradzic ? Płaci sie tyle kasy a głupi śnieg moze spowodowac ze nie mozna nic ogladac :/

Witam, jaką masz antenę? i z jakiej cześći Polski pochodzisz?

0
  • #9 26 Lis 2008 09:24
    Damjan79
    Poziom 2  

Adii_91 napisał:

Mam to samo i znam przyczynę przynajmniej u mnie (nie wiem, jaki Ty masz sprzęt). W moim przypadku to jest za mała czasza (60cm) i słaby konwerter. Problemem może byc również słaba głowica w tunerze. Po samym przejściu ze STRONGA na FERGUSONA, już odczułem różnicę.

Pozdrawiam.

0
  • #10 14 Sty 2009 18:47
    mihty
    Poziom 10  

Witam uprzejmie Forumowiczów! :)

Aby nie zakładać nowego wątku, pozwalam sobie na podpięcie się pod ten, gdyż z grubsza rzecz biorąc - problem jest podobny - tzn. zanikanie sygnału C+.

Kilka podstawowych informacji:

- C+ posiadam ponad rok
    - dekoder Strong 6860 za 1zł (mój)
    - nigdy to się nie zdarzało, nawet podczas opadów (śnieg / deszcz) obraz nie zanikał (no chyba że była to jakaś nawałnica), owszem - spadał poziom sygnału, ale na ekranie TV nie było to zauważalne
    - antenę posiadam standardową (jak do C+), tylko z tych starszych - gdyż otrzymałem ją od znajomego, który nie korzystał z niej, gdyż posiadał jakąś inną (ja wtedy miałem Polsat Cyfrowy, zamontowałem tę antenę i wszystko działało pięknie przez ponad rok, później prawie rok "N-ka", a ostatnio od ponad roku C+)
    - konwerter wymieniłem (gdyż przez cały ten czas użytkowania różnych platform miałem jeden - również otrzymany w komplecie od znajomego), ale z racji przemeblowania pokoju zmuszony byłem położyć nowy kabel, więc razem z nowym kablem w minione wakacje założyłem nowy konwerter (gdyż przy starym nie byłem w stanie okręcić F-ki, gdyż lekko przyrdzewiała :)
    - kabel ma długość sumarycznie około 15m (5m na końcach którego osobiście zakładałem F-ki plus dokupiony oryginalnie zrobiony 10 metrowy przewód, który "zbeczułkowałem" z tym poprzednim) - po połączeniu, jeszcze przed malowaniem pokoju na starym stanowisku tunera TV nie zauważyłem żadnej różnicy w poziomie sygnału na wskaźnikach

Objawy:
    - od dosłownie kilku dni (myślałem, że to wina warunków atm. lub opadów, ale ani nie padało, ani nic nadzwyczajnego się nie działo - wichury itp ... kompletna cisza) ... dochodzi do czasowych zaników sygnału. Nie są to może strikte zaniki ... jest to raczej "poszarpany obraz", gdyż przy poziomie sygnału ok. 7/10 do 10/10 (w zależności od kanału) - co zawsze było normą .... potrafi nagle spaść na 0,5 - 1 sek do zera i później tak sobie skacze ... 7,2,5,4,0,8 .... by po kilkunastu (-dziesięciu) sekundach się uspokoić. Później jest OK przez jakiś czas (od kilku minut do nawet godziny).... W zależności od kanałów ten odstęp jest większy lub mniejszy. Dzieje się tak i na kodowanych i na niekodowanych, z kartą włożoną (kodowane) oraz z wyjętą (np. TV Polonia). Czytałem o pomiarach napięć na wejściu antenowym ... a więc u mnie jest to 18,51V (TVP1, TVP2, TVP Info ...) do ok. 13,41V (kanały Discovery, PLANETE itp).
    O ile mógłbym próbować ustawiać antenę, zmieniać ją na większą tak jak to było sugerowane w niektórych przypadkach, o tyle moi Drodzy mam jeszcze jeden niepokojący objaw ... otóż - nie wiem czy tak powinno być, ale mój dekoder C+ (Strong 6860) w przypadku tych chwilowych utrat sygnału wydaje cichutki, ledwie słyszalny przy wyłączonym TV dźwięk. Jest to jakby trzask, przeskok iskry czy coś w tym stylu. W nocy, gdy jest cisza - jest się w stanie lepiej to wychwycić.

Wygląda to tak, że wraz z przygasaniem diody "SYGNAŁ" na przednim panelu słychać taki dźwięk. Tylko teraz pytanie - czy dźwięk powstaje przy przygasaniu diody, czy to dioda przygasa w wyniku zaistnienia tego dźwięku?
    Pozwoliłem sobie nakręcić 3,5min filmik telefonem (przepraszam za jakość) - na którym możecie zobaczyć jak to wygląda. Dźwięk niestety nie jest słyszalny. Przez moment filmowałem przedni panel dekodera i widać jak dioda co pewien czas przygasa (udało mi się trafić akurat w moment gdy zjawisko się uwidoczniło), przez moment natomiast filmowałem ekran TV, gdzie widać zachowanie paska poziomu sygnału (stan "normalny" i jego późniejsze skoki).
    Pozwalam sobie również wstawić fotkę, na której zilustrowałem skąd mniej więcej dochodzi dźwięk z dekodera.
    Na koniec dodam, iż potrząsanie lub stuknięcie w dekoder podczas wystąpienia tego zjawiska nie powoduje żadnych zmian. Podobnie - podczas "normalnej" pracy - odwrócenie dekodera o 90 stopni lub stuknięcie w jego obudowę nie spowodowało wystąpienia objawów.

Czy ktoś spotkał się może z czymś takim przy Strongu 6860? Czy to może być jakieś jego wewnętrzne uszkodzenie?

Przepraszam za mój elaborat, ale chciałem w miarę rzetelnie opisać objawy jakie towarzyszą problemom związanym z zanikami fonii i wizji.

Jeśli zapomniałem o jakichś istotnych szczegółach - uzupełnię opis w miarę rozwoju ewentualnej dyskusji.

Z góry dziękuję!

Cyfra+ zanik sygnału pomiedzy 12.15 a 12.30

0
  • #11 14 Sty 2009 19:29
    matzg
    Poziom 35  

Witam ,prawdopodobnie coś w zasilaczu..zimny lut lub kondensator "pływa" traci swoją pojemność.Obejrzyj stan lutów w zasilaczu i czy nie są spuchnięte kondensatory,pomierz napięcia wychodzące z zasilacza.Pozdr

0
  • #12 14 Sty 2009 20:51
    mihty
    Poziom 10  

No w sumie już chyba po gwarancji - muszę dla pewności jeszcze rzucić okiem (dla dekoderów wykupionych na własność był to chyba rok) więc myślę, że nic złego się nie stanie, gdy ro rozkręcę i spróbuję obejrzeć :)
    Dziękuję za sugestię!

0
  • #13 15 Sty 2009 11:50
    ansat
    Poziom 25  

Gwarancja na nowe dekodery wynosi 2 lata. Gdzie jest to miejsce gdzie " ZBECZKOWAŁEŚ " kabel ?. Ja szukanie usterki rozpocząłbym właśnie tam.Prawie na 100% wykluczam dekoder takie objawy nie wskazują na usterkę w dekoderze.

0
  • #14 21 Sty 2009 21:41
    mihty
    Poziom 10  

ansat napisał:
    Gwarancja na nowe dekodery wynosi 2 lata. Gdzie jest to miejsce gdzie " ZBECZKOWAŁEŚ " kabel ?. Ja szukanie usterki rozpocząłbym właśnie tam.Prawie na 100% wykluczam dekoder takie objawy nie wskazują na usterkę w dekoderze.

Gwarancji nie miałem czasu sprawdzić (grzebać w papierach w szafie), bo musiałem się zbierać na delegację, ale jedyne co zrobiłem, to dobrałem się do tego "beczkowania", które jest za szafką. Zarzuciłem "lasso" z grubego drutu i wyjąłem stamtąd kabel od TV-SAT. Docisnąłem (dokręciłem) mocniej "beczkę" i póki co - problem się nie powtórzył ani razu. Myślę, że tu tkwił diabełek :)

Dziękuję !! :)

0
  • #15 24 Sty 2009 11:18
    goroncy
    Poziom 10  

heh te strongi sa bardzo wadliwe
    czesto glubia sygnal same z siebie
    no i lista programow sie rozprogramywuje

0
  • #16 26 Sty 2009 11:33
    spuchlik555
    Poziom 9  

witam wszystkich mam problem z cyfra+ mam prawie 4 sygnału i mam wszystkie kanały ale znuw niemam AXn,DISCAVERY,EXTREME SPORT,ITD co pomorze zmiana czaszy na 80cm i konwerter? czekam na odpowiedzi Pozdrawiam

0
  • #17 26 Sty 2009 14:34
    jacekoz52
    Poziom 14  

spuchlik555 napisał:
    witam wszystkich mam problem z cyfra+ mam prawie 4 sygnału i mam wszystkie kanały ale znuw niemam AXn,DISCAVERY,EXTREME SPORT,ITD co pomorze zmiana czaszy na 80cm i konwerter? czekam na odpowiedzi Pozdrawiam

Mam takie same objawy na Strongu 6880 . Na innym tunerze te kanały "chodzą" - na Strongu "brak sygnału" .

Pozdrawiam

0
  • #18 02 Lut 2009 20:51
    And64Sa
    Poziom 10  

szukam porady odnośnie konwentera, ponieważ po opadach deszczu niektóre kanały na cyfrze przestały mi odbierać. wcześniej miałem podobny przypadek lecz następnego dnia wszystko wróciło do normy bez żadnej interwencji. teraz sprawdzałem kartę i wszystko jest w porządku, mój dekoder to strong. nie wiem jak mam sprawdzić czy to na prawdę wina konwentera, jeśli tak to jaki powinienem kupić?
    proszę o pomoc

0
  • #19 02 Lut 2009 20:59
    matzg
    Poziom 35  

Witam,czy antena ustawiona poprawnie(elewacja,azymut i skos na konwerterze )? Jaką masz antenę i jaki konwerter?

0
  • #20 02 Lut 2009 22:03
    And64Sa
    Poziom 10  

matzg napisał:
    Witam,czy antena ustawiona poprawnie(elewacja,azymut i skos na konwerterze )? Jaką masz antenę i jaki konwerter?

antena to 80, ustawiona poprawnie bo wszystkie kanały odbierały idealnie, tylko po burzy coś sie posypało i są tylko niektóre kanały ale i tak w dobrej jakości. co do konwentera to nie wiem jaki jest, nie wiem za bardzo o co chodzi.

0
  • #21 03 Lut 2009 10:26
    matzg
    Poziom 35  

Sprawdź dekoder pod inną instalacją antenową(np. u sąsiada) jeżeli wszystko będzie ok to wymień konwerter na nowy (sprawdzona marka INVERTO).
    Może lista programów się rozprogramowała?Przeszukaj ponownie HB.

0
  • #22 03 Lut 2009 20:11
    ansat
    Poziom 25  

"W czasie coś burzy coś się posypało" czy to znaczy że teraz jak pada deszcz czy jest sucho to działają tylko niektóre programy jeżeli tak jest to wymień konwerter.Gwarancja na konwerter w C+ jest dwa lata.
    Przeszukiwanie HB bo " może lista programów się rozprogramowała " nic nie zmieni.

0
  • #23 04 Lut 2009 16:55
    And64Sa
    Poziom 10  

teraz niezależnie od pogody są tylko niektóre kanały (cały czas te same). od czasu tej burzy po której kilkanaście kanałów zniknęło do tej pory ich nie ma. ponowne przeszukanie HB nie pomogło

0
  • #24 04 Lut 2009 18:28
    godunow
    Poziom 15  

And64Sa napisał:
    teraz niezależnie od pogody są tylko niektóre kanały (cały czas te same). od czasu tej burzy po której kilkanaście kanałów zniknęło do tej pory ich nie ma. ponowne przeszukanie HB nie pomogło

Stawiam diagnozę wiatr mógł ruszyć antenę.. potrzebna nowa regulacja . a przy okazji sprawdź mocowanie ..
    Miałem takie przypadki jak wyżej i wyregulowanie ustawianie czasy konwertera rozwiązywało problem..

0
  • #25 09 Lut 2009 18:21
    And64Sa
    Poziom 10  

dzięki za pomoc. po sprawdzeniu wszystkiego o czym mówiliście okazało sie jednak że to konwenter. po jego wymianie wszystko wróciło do normy, teraz tylko czekam na jakiś deszcz :)

0