Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Restart Win XP

09 Nov 2003 22:17 1771 12

• Level 26  
    Mam pytanko mam dwa błedy w systemie ktore mi sie powtarzają.
    Jeden się pojawia najczęściej gdy używam tabletu przy okazji mam twardy restart kompa :(
    a drugi:
    zawiesza mi połaczenie z neostradą (tak sądze), przy okazji GG sie zawiesza i zakładka networks sie zawiesza przy wcisnietym ctl alt del czemu tak sie dzieje ?

o to błedy < ten robi restart najprawdopodobniej
    Event Type: Error
    Event Source: nvidesm
    Event Category: None
    Event ID: 9
    Date: 2003-11-09
    Time: 13:25:52
    Description:
    The device, \Device\Scsi\nvidesm1, did not respond within the timeout period.

i

Event Type: Error
    Event Source: Service Control Manager
    Event Category: None
    Event ID: 7000
    Date: 2003-11-09
    Time: 13:27:40
    Description:
    The General Purpose USB Driver (adildr.sys) service failed to start due to the following error:
    The service cannot be started, either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it.

Płyta Abit NF7S 2.0 Procek Barton 2500 przekabacony na 3200
    Pamieć Geil 512 , wentyl Aero 7, Radeon 9100
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    Quote:
    2500 przekabacony na 3200

Może to ćut za dużo..?

• Level 26  
    Czy za dużo to raczej nie wszystko działa stabilnie, nawet jak gram temperatura procka na wolnych obrotach wentylatora trzyma sie koło 48 stopni a jak zwieksze obroty to jest 46 płyta jest na Nforce 2 bios dosyc nowy może USB pradowo nie wyrabia bo wszystkie prawie gniazda od usb są zajete.
    W ogole wolno mi sie win ładuje przy okazji nawet do 100 s nawet po formacie. Niewiem czy to jest ważne ale czasami mi cały pasek na dole się zamraża że tak powiem nic nie można włączyć ani start ani programy w quick launch (przy okazji internet pada), reszta czyli pulpit zachowuje sie normalnie.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie sensowne pomysły ... pisze już o tym na chyba czwartym forum ale nikt nie ma pomysłów do kompa jest podłaczona siec (zintegrowana karta), skaner (usb 2.0) drukarka (usb), tablet pentagram (usb) neostrada (usb) , mysz (usb) nio to wsio chyba.
  • Level 13  
    A spróbuj odłączyć np skaner i drukarkę, i popracować jakiś czas... Jeśli będzie w porządku, to przegiąłeś z użyciem koncentratora USB i może czas zastanowić się nad dodatkowym pod PCI. Może to dlatego się nie wyrabia w defaultowym czasie.
    oskar777 wrote:
    Description:
    The device, \Device\Scsi\nvidesm1, did not respond within the timeout period.

Poza tym... wiem, że to prozaiczne, ale co masz podłączone na SCSI ?
  • Level 20  
    Ja bym zrobił tak:
    Zwolnić procek do nominalnej, popracować chwilkę... jak gra to powoli rozkręcać..
    Jak nie, wyłaczyć wszystkie urządzenia i po kolei włączać, zależnie od priorytetu..
    Restart kompa i niebieski ekran najczęściej są objawami choroby sprzetu, rzadziej oprogramowania.
    Jeśli podkręcałeś magistralą, to włąśnie może SCSi kontroler nie wytrzymuje szybszej magistrali. Kontroler HDD też tego nie lubi. Przeważnie 37-38MHz magistrali PCI działa stabilnie, szybciej już robią się dziwne rzeczy.

• Level 26  
    W ogole mam pytanie co te błedy oznaczają bo Jesteście jedynymi osobami :) z pośród wszystkich forach na ktorych pisałem które wiedzą o co chodzi z tymi błędami. Co do restartów ktore jak jush mowiłem pojawiają sie przy uzywaniu tabletu , niebieskiego ekranu nie ma żadnego odrazu restart jest, magistrala PCI częstotliwościowo jest ustawiona na domyslnych wartościach tylko co AGP podkrecałem ale nieznacznie.
    Jeżeli miałbym kupic dodatkowy kontroler USB 2.0 to jakiej firmy chodzi mi o to jaki chipset polecacie bo NEO tesh ma swoje wybryki i sie zwiesza.
    Pozdrawiam.
  • Level 21  
    Cześć
    zanim zaczniemy rozwiązywać prblem małe pytanko czy masz legala XP i wszystkie łatki powgrywane. Drugie to czy rzeczywiście masz wszystko dobrze ustawione w biosie i jeśli możesz podaj model płyty głównej
    pozdrowka :)

• Level 26  
    Xp ma wszystkie łatki + sp1, co do płyty głównej to jest to Abit NF7S 2.0 bios nowy znaczy sie z przed 3 miechów mniej wiecej
  • Level 20  
    Musisz na początek usunąć restarty. Wejdż "Panel sterowania" - "system"- "sprzęt" "zaawansowane" - uruchamianie i odzyskiwanie" "ustawieninia" i wyłącz "autoatycznie uruchom ponownie"> Wtedy zamiast restartu będziesz miał piękny niebieski ekran i kilka cennych informacji. Jeśli to tablet coś wali, może gryzie się jakieś przerwanie. Spróbuj przełożyć jakąś kartę w PCI. Płyta Abita o ile dobrze pamiętam na nForcu. Na pewnno zainstalowałeś sterowniki?? Czasem na płytach z VIA jest troszkę udziwniona procedura instalacji USB 2.0. Sprawdź na płytce dołączonej do płyty czy nie ma jakiejś instrukcji na ten temat. No i najważniejsze. Jaką masz pamięć i czy ta chodzi na przeznaczonej dla siebie prędkości, czy nie jest podkręcona???

Powodzenia!!!

• Level 26  
    A wiec tak gniazda PCI są wszystkie wolne ze wzgledu na to że duzo żeczy mam już na płycie, co do pamieci to jest to Geil z radiatorem i spokojnie pracuje do 430 - 460 Mhz a moj jest na 400 równo, co do restartów zrobie jak Kolega Sebastian powiedział, chociaż wcale bym sie nie zdziwił jak by to nie pomogło :) no ale zobaczymy.
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Spróbuj jeszcze metodą brutalną. Może się okazać że będzie szybciej. Format, postaw od nowa Windę, i instluj po kolei: Łatki Service Pack do Windowsa, potem stery do płyty, omiń kontolery USB itp. grafikę i później właśnie urządzenia w zależności od priorytetu czyli np. USB, dźwięk i pozostałe
  • Level 20  
    Acha. Czy na tej płycie jest kontroler RAID lub SATA??? Przy instalacji windy trzeba to poprawnie zainstalować, bo później mogą się dziać dziwne rzeczy.

• Level 26  
    A wiec SATA jest ... XP "siedzi" na SATA stery do SATA instalowałem przy instalce wina bo inaczej nie było jak, może nowsze stery do SATA pomoga nie wiem zobacze format zrobie jak tylko wypale CD a troche tego mam :).