Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm FOX T900CX2

19 Sie 2007 14:07 2550 5
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich Forumowiczów.
    Śledząc posty dotyczące alarmów FOX doszedłem do wniosku, że FOX robi awaryjne alarmy. Chciałem jednak stanąć w obronie autoalarmu FOX. Ja posiadam alarm FOX T900 CX2 od 10 lat.
    Nie wiem czy wtedy lepiej je wykonywano czy gorzej natomiast ja nie miałem do czynienia z jakąkolwiek usterką tego alarmu przez 10 lat :) Trochę już mi służy i mam nadzieję, że jeszcze trochę wytrzyma. :)
    Teraz mam pytanie do Szanownych Kolegów (niestety Koleżanki nie odwiedzają forum, przynajmniej ja się nie spotkałem) odnośnie tego typu alarmu.
    Według instrukcji obsługi alarm w chwili załączenia czuwania sprawdza linie i jeśli któraś jest uszkodzona lub naruszona (otwarte drzwi) wyłącza tą linię. To rozumiem. Teraz śledząc instrukcję montażu tego typu alarmu wynika, że linia od czujnika wstrząsowego jest przyłączona do przewodu koloru niebieskiego zaś masowe wyłączniki drzwi do niebiesko/białego klap bagażnika i silnika do pomarańczowego
    I teraz pytanie jeśli w chwili załączania czuwania są otwarte drzwi wejściowe (naruszona strefa drzwi) to czy automatycznie także alarm nie będzie reagował na naruszenie klapy silnika czy bagażnika?? I oczywiście na odwrót. Czy jak jest uchylona maska to alarm nie będzie reagował na otwarcie drzwi kabiny? Będę wdzięczny za info.:)
    Aha wiele się także naczytałem odnośnie blokowania przekaźnika kierunkowskazów. Tutaj mam pytanie czy jak alarm jest wyłączony i włącza się światła awaryjne w samochodzie to mnie się świeci tylko jedna strona kierunkowskazów (nie zawsze ale się zdarza). Wobec tego czy jest to związane z alarmem czy raczej z instalacją samego samochodu. W przypadku załączania i sygnalizacji alarmu wszystko jest ok palą się obie strony kierunków.
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za informacje.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    Pioter.K napisał:
    doszedłem do wniosku, że FOX robi awaryjne alarmy.
    Nie odbiegają od innych pod względem awaryjności, po prostu dużo jest ich na rynku więc bardziej widać problemy.

Pioter.K napisał:
    jeśli w chwili załączania czuwania są otwarte drzwi wejściowe (naruszona strefa drzwi) to czy automatycznie także alarm nie będzie reagował na naruszenie klapy silnika czy bagażnika?
    Proponuję sprawdzić "organoleptycznie", załączyć alarm z otwartymi drzwiami i sprawdzić, czy zareaguje na otwarcie klapy.

Pioter.K napisał:
    czy jak alarm jest wyłączony i włącza się światła awaryjne w samochodzie to mnie się świeci tylko jedna strona kierunkowskazów.
    To nie jest wina alarmu, ten jest tylko dopinany do kierunków, a nie wpinany w szereg. Wygląda na usterkę włącznika lub przerywacza awaryjnych.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Alarm blokuje tylko strefy, które wskazuje tzn,.jeżeli sygnalizuje uszkodzenie masówki drzwi to tylko one będą zablokowane. Tak samo chodzi o maskę i wstrząsówke i dlatego sygnały o otwartych czujnikach masowych są z procesora różne np. czujnik wstrząsowy ma 2 sygnały akustyczne. Co do kierunków to tak jak kolega "renqien" napisał, że na 100% to nie jest uszkodzenie z alarmu. Objawem uszkodzenia kierunków z alarmu jest świecenie się jednej strony na stałe.
  • Poziom 12  
    Dziękuję Kolegom za odpowiedzi.
    Właśnie sprawdzałem to działania na odcięcie linii. W związku z tym moje pytanie na forum bo wcześniej o ile mnie pamięć nie myli to tak działało, że jak miałem otwarte drzwi to po uzbrojeniu alarmu gdy otworzyłem maskę centralka sygnalizowała alarm (chociaż mogę się mylić) a teraz tak nie jest.
    Dlatego moja prośba do posiadaczy lub serwisantów tego typu alarmu o podpowiedź czy już czas zmienić na coś nowego czy to jest prawidłowe "zachowanie"?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Panowie pomocy !!:( :(
    Muszę odłączyć alarm FOXT900C2 (nie reaguje na pilota) a drugi pilot mam w moim domu (teraz jestem na wczasach) czy odłączenie obu złączek z przewodami od centralki załatwi sprawę?? Alarm jest w tej chwili uzbrojony i niebezpieczny :(.
    Centralka będzie w stanie alarmowania jak otworzę drzwi natomiast wyjęcie przewodów od niej chyba powinno ją odłączyć?
    Poza tym czy aby uruchomić samochód (jest odcięcie paliwa) muszę zrobić zwarcie pomiędzy dwoma przewodami fioletowymi czy coś innego.
    Proszę pomóżcie.
    Co mogło się z nim stać (z pilotem?) .
  • Poziom 12  
    Witam
    samochód udało się uruchomić. Opis znalazłem właśnie na forum.
    Czy w tych pilotach można wymienić jakiś element bo pilot nadal nie działa.