Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyświetlacz w radio samochodowym

19 Sie 2007 15:26 2147 8
  • Poziom 10  
    Nie działa mi wyświetlacz w radio samochodowym. Jest to starsze radio, oryginalne z nissana rok 96 (blaupunkt). Rozebrałem je i jeżeli je podłączę i dotknę ręką taśmę prowadzącą do wyświetlacza to wtedy wyświetlają się na nim poszczególne fragmenty. Czy to świadczy o tym, że wyświetlacz jest dobry a padł układ sterujący nim? Czy można to jakoś naprawić?
  • Poziom 32  
    sprawdz wszystkie masy w ukladzie i ew.zimne luty.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem, nie działa. Może źle napisałem wyżej, chodzi o to że jak dotknę palcem taśmy to wyświetla się nie to co powinno być w danej chwili widoczne tylko wszystkie możliwe kreski na wyświetlaczu.

Mam jeszcze jedno pytanie, poniżej jest schemat gniazda - A12. Jest to gniazdo do podpięcia zmieniarki, chciałem podpiąć tam mp3. Może ktoś wytłumaczyć co oznaczają poszczególne piny i jak podpiąć tam mp3?
  • Poziom 22  
    były pewne modele balupunkta w których blaupunk zastosoował klejone połaczenei wyswietlacza z płytka na panelu na jakis badziewny klej pzewodzacy i w nich własnie wyswietrlacze albo nie wyswietlały niczego albo jakies totalne głupoty,druga sprawa to podswietlenie jest u ciebei czy nie ma?bo mozesz miec podswietlenei na zarówkach ewentualnei na diodach led sparwdz to tez:-)
  • Poziom 10  
    To właśnie u mnie chyba jest ten badziewny motyw :/ Z jednej strony taśma jest przyklejona do płytki a z drugiej strony jest zamocowana między wyświetlaczem a szybką która jest przyklejona do tego wyświetlacza. A podświetlenie chyba nic do tego nie ma, jak dotknę taśmy to widzę że się coś wyświetla.
  • Poziom 22  
    no widzisz tam na jakies patenty były na cos takiego jakies super kleje ludzie próbowali ale gra nie warta swieczki wydasz sporo kasy na klej a efekt bedzie mizerny i krótkotrwały;-(ale mozesz próbowac
  • Poziom 10  
    Nie będę inwestował w to radio, próba uruchomienia go była w "ramach ćwiczeń" :)
  • Poziom 22  
    ono jest dobre w miare szkoda niszcyz pozatym bez wyswietlacza tez działa.
    Mozesz zrobic tak:
    delikatnie oderwij ta klejona tasemke
    wyczysc ja zeby miała dobry styk jakims preparatem do tego przeznacznym w ostatecznosci moze byc spiryt kosmetyczny rozcienczalnikUWAGA unikaj acetonu
    pozniej złoz to i spróbój nakleic na ta stasme na super glue zapale alboi cos cienkiego plastikowego zeby dosisło ta tasme
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    W sumie to radio udało mi się uruchomić i rzeczywiście działa nienajgorzej (dużo lepiej niż jakieś tevion'y czy mediony :) ) jednak jest na kasety. Jeśli uda mi się podłączyć do niego mp3 przez wejście pod zmieniarkę to wtedy ewentualnie zajmę się reanimacją wyświetlacza. Dzięki za rady i pozdrawiam :)