Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Becker BE2210, brak g這su, do czego ta blaszka w iso?

janekpilarski 19 Aug 2007 18:08 1908 5
    janekpilarski
    Level 15  
    Witam wszystkich chetnych pomoc mi.Mam na warsztacie radio z Mercedesa Becker BE2210 i nie mam w nim g這su.Doszed貫m do tego ze koncowka mocy jest sprawna napewno tylko nie ma napiecia za豉czajego ja (standby).Nie dziala tez mechanizm.Pozatym rado normalnie wyswietla. Idac po sciezkach od stndby doszedlem do 2 ukladow smd 74HC4093,z jednego z nich jest brane to napiecie.jezeli sztucznie podam np 4v to zalacza sie glos.Moral z tego ze ten uklad nie podaje napiecia.znalazlem aplikacje tego ukladu i okazalo sie ze jest to jakis rejestr przesuwny o kilku wyjsciach.na jednym z wyjsc jest 5v ale akurat na tym co stnby wzmacniacza jest robione nie ma.zasilanie tego ukladu jest (5V).podpowiedzcie co jest winne za taki stan rzeczy?czego szukac? mam jeszcze jedno pytanie:do czego sluzy ta blaszka we wtyczce iso przy zasilaniach?Wiem ze cos w elektronice zwiera do masy,jak ja popchne tro radio probuje sie wlaczyc ale nie moze (mechanizm sie tylko odzywa co 2 sekundy)
    SlaweK
    Level 43  
    Mog Ci powiedzie jak to jest w przypadku bli幡iaka ale bez sterowania zmieniark. Ten blaszka nazywa si "Swich for quick RAM-discharging".
    B璠 Ci podziwia je郵i naprawisz to radio poprawnie. Kilka razy spotka貫m si w nim z uszkodzon 軼ie磬 w module ze wzmacniaczami mocy i to na 3 wartstwowym druku, 軼ie磬 wewn皻rzn. W innym modelu przy tych objawach zwykle le膨 LM1950 czy jako tak si nazywa i nie do kupienia dzi.

S豉weK
    janekpilarski
    Level 15  
    slawek,a ktora to byla sciezka?za co odpowiedzialna? u mnie nie ma tego tda co piszesz..... moze cos jeszcze mi podpowiesz....

Dodano po 58 [sekundy]:

przepraszam ,nie tda tylko lm....
    SlaweK
    Level 43  
    Wi璚ej trudno podpowiedzie bez schematu. Sterowanie anten zwykle ma wydajno嗆 oko這 100mA ale tranzystor je za陰czaj帷y musi by troch mocniejszy i zwykle si uszkadza od z貫go pod陰czenia radia, samo praktycznie nigdy w tej marce. I od tego nale篡 zacz望 szukanie. Je郵i zaszd貫 g喚boko i my郵isz 瞠 z procesora nie ma sterowania to te mo磧iwe, podejrzewam w tym radiu ukryt opcj wy陰czania anteny je郵i steruje zmieniark 瞠by jej niepotrzebnie nie wysuwa. A w takim przypadku obejrza豚ym to pod k徠em partackiego rozkodowania (czy kod pasuje do numeru seryjnego) i czy nie namiesza造 si dane w pami璚i od spawania auta np.

S豉weK
    janekpilarski
    Level 15  
    to juz cos. radi orginalnioe jest w aucie,takze raczej odpada uszkodzenie poprzez automatyczna antene. przeprogramuje pamiec i dam ci znac...
    SlaweK
    Level 43  
    Oczywi軼ie zachowuj帷 orygina. Je郵i na PW prze郵esz mi numery z radia , VIN auta i plik z pami璚i to powiem Ci czy jest on oryginalny.

S豉weK