Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCIM Europe 2019
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie awaryjne z akku około 1,5-2V 1000mA

piwkooo 19 Sie 2007 18:45 1230 2
  • #1 19 Sie 2007 18:45
    piwkooo
    Poziom 23  

Witam szanownych forumowiczów

Po krótce opiszę o co mi chodzi , otóż mam junkersa z odpalniem na baterie i fajnie było przez pierwsze 3 latka , ale mam go już sześć i muszę zmieniać baterie co miesiąc , bo czekam na odpalenie 20 sek i wypuszczam 100 litrów wody !!!

Był pan z serwisu bosch junkers i stwierdził , że może to być wina sterownika , ale to już po gwarancji i taki sterownik to koszt ok.170 zł , a nie ma pewności , że to coś poprawi .

Teraz mam podłączony zasilacz stabilizowany regulowany ustawiony na 1,7 V i fajnie mi to odpala , ale chodzi mi o to żeby zrobić układ z akumulatorami , żeby mieć też ciepłą wodę jak nie ma prądu , bo miałem wczoraj przygodę podczas kąpieli , że wyłączyli mi prąd i brrrrr , nie chcę tego więcej przeżyć .

Chodzi o układ , który miałby akumulatorki R20 i ładował je w razie potrzeby i przełączał jak zabraknie zasilania .

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny , bo zmontować takie coś bym potrafił , ale zaprojektować to raczej cienko , a w necie szukałem schematów , ale nic nie znalazłem .

Pozdrawiam i dziękuję z góry , za wszelką pomoc

0 2
  • #2 19 Sie 2007 18:56
    waldekg
    Poziom 28  

Witam.Poszukaj na forum lub na aukcjach lamp oświetlenia awaryjnego. Lampy te w przypadku braku zasilania sieciowego samoczynnie przełączają się na zasilanie z własnego akumulatorka,który gdy powróci zasilanie sieciowe jest podładowywany.Awaryjne żródło światła to żarówka 6V 5W.

0
  • #3 19 Sie 2007 22:12
    gory
    Poziom 14  

Można by na przekaźniku!
    Który gdy zabraknie prądu przełączy zasilanie na bateryjne!

Sam kiedyś chciałem zrobić lampe awaryjnego oświetlenia. Ale miałem problem z ładowaniem i ostatecznie kupiłem firmową.

0