Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Silicon + centralny zamek

19 Sie 2007 18:52 1476 5
  • Poziom 10  
    Mam Astrę z 96r.Zamontowany jest w niej alarm Silicon.Kilka dni temu pilot przestał otwierać drzwi,ale można było się dostać do samochodu otwierając go kluczykiem.Niestety od wczoraj nie mogę dostać się do auta.Jedyne drzwi które się otwierają(z klucza) to drzwi kierowcy.Reszta drzwi jest zablokowana(nie można ich otworzyć nawet od środka).Wygląda to tak jakby siłowniki w drzwiach zablokowały się na amen.Nie bardzo wiem co może być przyczyną.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    sprawdz czy silowniki nie sa caly czas pod napieciem - mozesz je uszkodzic
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Te siłowniki były już chyba za długo pod napięciem, stanęły i już im tak zostało. Na 90% spalone silniki, chyba czeka Cię zrywanie tapicerki przy zamkniętych drzwiach. Będzie ciężko, ale jest to realne - temat w tym wózku już ćwiczyłem.
  • Poziom 10  
    Solecki.m - niestety twoje słowa sprawdziły się.Siłowniki "umarły".Popalone wszystkie cztery.Z tapicerką była jazda ale dałem radę.Drzwi otwarte,siłowniki w koszu,centralny to już wspomnienie.I na tym można by zakończyć temat,jednakże nurtuje mnie pytanie "co było przyczyną".Niechciałbym spalić następnego kompletu siłowników (po ewentualnym montażu).
  • Poziom 26  
    glimar napisał:
    Solecki.m - niestety twoje słowa sprawdziły się...........
    jednakże nurtuje mnie pytanie "co było przyczyną".............

Sterownik centralnego zamka w stanie spoczynku podaje na oba przewody siłowników (niebieski i zielony) masę. Najprawdopodobniej jeden z tych przekaźników podawał plusa. Jakby nie patrzeć, sterownik też do wymiany. Nie zakładaj go do nowych siłowników, bo może być "recydywa".
  • Poziom 10  
    Myślę,że sprawa jest jasna.Trzeba kupić cały nowy komplet i załatwione.
    Chyba nie ma co się rozdrabniać.Dzięki za rady i pomoc.Myślę,że teraz już można zamknąć temat.Jeszcze raz dzięki.