Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe SONY CDX-GT500

19 Sie 2007 19:15 3820 13
  • Poziom 33  
    Kolega ma następujący problem, po włączeniu radia zagra jeden, dwa utwory i przestaje laser czytać płytę, po wyjęciu i włożeniu płyty sytuacja się powtarza. Przy tym końcówka mocy dość szybko się nagrzewa lecz wszystkie głośniki działają, w domu podłączyłem radio i to samo, po zdjęciu górnej obudowy troszkę dłużej pograło. Przy włączonym radiu bez podłączonych głośników końcówka też się nagrzewa.
    Pytanie, czy przez grzejącą się (uszkodzoną?) końcówkę laser może głupieć.
    Radio leży u mnie w domu.
    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  • Poziom 22  
    Witam miałem tak kiedyś w wieży zastosowałem inna końcówke mocy radiator był za mały i temp w wieży była wysoka i laser przestawał czyta. Proponyuje odłczy głośniki i zobaczy czy dalej tak się grzeje jak tak to co bo w sony jest jeszcze stabiliozator i on będzie się grzac ale bez przesadyt a jak końcówka mocy będzie sie grzac to do wymiany
  • Poziom 33  
    Ok, sprawdzę, wlutowałem końcówkę ale bez niej radio się nie włącza, bez głośników też się grzeje.

Przy samym radiu powoli się nagrzewa a z głośnikiem ( 6 ohm) szybko, jak zacznie przerywać i podmucham w radio to gra dalej, czy to wina końcówki bo dziś pytałem w sklepie i powiedzieli mi 70zł.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    bo wylutowałeś stabilizator napięcia a nie końcówke mocy i dlatego się nie włcza normalnie bez końcówki mocy włączy się jakie masz układy przykręcone do obudowy
  • Poziom 33  
    Jeszcze wiem jak końcówka wygląda, TDA8588AJ, bardzo się grzeje, na radiu gra normalnie a na płytach przerywa, do radiatora jest przykręcona tylko końcówka, po jej wylutowaniu skręciłem całe radio i się nie włączało, teraz ją wlutowałem i działa jak wcześniej.

P.S. Stabilizator chyba jest w końcówce i dlatego się nie włącza.

http://www.poltronic.com.pl/photo/_pdf/Requir....pdf?sess_id=2ef8933905598e73e646c7e355c6b67c
  • Poziom 22  
    moim zdaniem masz te końcówke uwaloną i bez wymiany się nie obejdzie można wymusi obieg powietrza za pomocą wentylatora i zobaczy czy pomoże jak tak to tylko wymiana
  • Poziom 33  
    Jak zastosuję obieg powietrza nawet minimalny (podmucham trochę) to płyta zaczyna dalej grać, czy aby na pewno tylko końcówka, obawiam się o laser i jego układ. Temperatura końcówki przy włączonym radiu bez głośników przekracza 50*C.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Końcówka TDA 8588xxx(ważne te literki),to swoisty kombajn mieszczący w sobie nie tylko wzmacniacz mocy lecz również stabilizator wielonapięciowy z układem załączania.Grzeje się bo musi.Napięcie do zasilania odtwarzacza też pobierane jest z tego układu.Skoro więc po włączeniu odtwarzacza końcówka grzeje się zdecydowanie intensywniej i po pewnym czasie ginie odczyt a odtwarzacz nie czerpie zbyt dużego prądu,to radzę wymianę TDA 8588xxx.Litery w symbolu układu określają napięcie STBY (3.3V lub 5V na ostatniej nóżce).
  • Poziom 33  
    Dziękuję za odpowiedź, w takim razie zamawiam końcówkę i zobaczę co będzie po jej wymianie.

Jeszcze jeden myk, tak się dzieje na zwykłych płytach audio, jak się zagrzeje i przerywa i włożę płytkę mp3 to gra, czy to wina końcówki czy jeszcze jest uszkodzony laser?
  • Spec od car audio
    Można by snuć dywagacje,że podczas odczytu mp3 odtwarzacz pobiera mniejszą ilość prądu ze względu na fakt iż po wczytaniu pliku wyłączany jet na pewien czas układ sterowania lasera,natomiast podczas czytania zwykłej płyty to sterowanie pracuje ciągle. A może przyczyną jest przegrzewajacy się i zwiększający pobór układ driver w odtwarzaczu?
  • Poziom 33  
    Hm...to teraz już nie wiem co robić, zmieniać końcówkę a jak okaże się dobra, czy zanieść do serwisu, tylko tam za sama zmianę końcówki skasują z 150zł.,
  • Poziom 33  
    dzięki za linki.
    Kupić końcówkę to nie problem i ją zmienić, kwestia czy to tylko jej wina bo jak będzie uszkodzony laser to już cena tak się nie uśmiecha.
  • Poziom 22  
    tam zapewne jest kss 1000e a cenna nowego to 50 zł ale jeżeli układ się grzeje mocno to już nie normalne a jak z napięciami na tej końcówce zgadzają sie z pdf