Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO TL600 pusty wiruje! z obciazenie sie powoli kreci

10 Lis 2003 09:23 4308 11
  • Poziom 2  
    Mam problem pralka ARDO TL600 z pustym bembnem wiruje prawidlowo natomiast po wlozeniu polowy kreci sie tylko z predkoscia prania (i nie jestem pewny ale chyba nawet raz w jedna a raz w drugą strone )Dzieki za wszelka pomoc
  • Poziom 11  
    sprawdz czujniki drgan na obudowie bębna lub przy amortyzatorach .
  • Specjalista AGD
    Do norek7
    To chyba kondesator (16 mikroF).
    Do zbigol
    To jest poważne forum, jak mi kiedyś prywatnie wyklarował POLO2.
    Więc jak nigdy nie widziałeś od środka pralki automatycznej
    (domowej) to nie p...... krów, a nie będziesz wrogiem byków.
  • Poziom 11  
    do zayzayer :
    i tak to forum traktuje i prosze mnie nie obrażać !!!!!
    mam pralkę która ma czujniki od drgań na bębnie !!!!
    no i co ??????????????????????????????????????????????????
  • Poziom 12  
    Gdy wymieniłeś kondensator i nie pomogło , to znaczy że uszkodziło się uzwojenie silnika od wirowania. Napisz czy twoja pralka ma regulacje obrotów wirowania za pomocą potencjometra.
  • Poziom 2  
    Po wymianie kondensatora wszystko jest ok.Pralka ta nie posiada potencjometru regulacji obrotów. A chcialbym wyjasnic ze (pralka chyba obraca sie raz w jedna a raz w druga) to mialo znaczyc ze programator jest sprawdzony a logicznie biorac jesli sie kreci sie raz w jedna a raz w druga to zachowuje sie jakby byla o jeden program do dotylu zamiast wirowac .Z uszkodzonym kondensatorem powinna powoli sie obraca w jedna strone a nie krecic raz w jedna a raz w druga strone. I nie chcialem wprowadzac błąd bo do teraz nie moge zrozumiec jak kondensator wplynąl ze zamiast powoli obracac w jedna strone ona krecila sie raz w jedna a raz w druga.
  • Poziom 15  
    Kondensator odpowiada w silnikach 1- fazowych za tzw.moment rozruchowy. Gdy pada to silnik buczy ale nie rusza, chyba że się go lekko popchnie w którąś stronę. To tam takie rzeczy z przesunięciem pola. Z tego też taki wniosek, że gdy odepniesz C w czasie gdy silnik się już kręci to nic się nie stanie, ale po zatrzymaniu się silnik już bez C nie ruszy.
    C elektrolityczny, a takie są przy silnikach to trochę papiru i sreberek w elektrolicie. Elektrolit się starzeje, pojemność C spada, coraz słabszy jest moment rozruchowy, silnik zanim ruszy jak huśtawka próbuje się bujnąć i tak właśnie bujał ci się raz dobrze a raz abarotno. A jak miał więcej prania to w ogóle nie mógł wystartować.
    8O
    macher
  • Specjalista AGD
    Oj Panie macher. Z tym "elektrolitycznem" toś Pan
    za..... jak łysy gajowy w sosne :lol:
    Przemienne napięcie na elektrolicie?
    W tego typu układach pracuja wyłącznie kondziory
    zwykłe. Do taniego sprzętu dają tanie kondesatory,
    które stosunkowo szybko tracą pojemność.
    Kiedyś 20 uF/450V jak upadł na nogę to - szpital,
    a teraz ma wielkość palca. Przypuszczam, że problem
    leży w przeraźliwie cienkiej folii, przez co łatwo
    ją coś zżera.
  • Poziom 13  
    ja tam się nie znam ale nie po to jest to forum aby jeden drugiemu wytykał ze jest głupszy....
    mam problem pytam nie znam się to milczę...
    do obrażania jeden drugiego zróbmy jeszcze jeden dział...
  • Specjalista AGD
    megalo napisał:
    mam problem pytam nie znam się to milczę...

Ja bym to ujął trochę inaczej: mam problem to pytam, nie znam się
    to nie opowiadam. Nie ma głupich pytań, bywają tylko głupie odpowiedzi.
    Niewłaściwa podpowiedź może laikowi wyrządzić dużą szkodę.
  • Poziom 15  
    No nie elektrolity przy silnikach. Ale idea jest OK - albo się starzeją, albo ich trafia bo kiepskie(choć do tego zawsze i tak się starzeją).
    Pisałem to późną nocą i jakoś tak wyszło.
    Komuś kto się na tym nie zna świata to nie burzy.