Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje kupić/zrobić reduktor napięcia z 24V do 12V

Mario414 19 Sie 2007 22:44 7615 7
  • #1 19 Sie 2007 22:44
    Mario414
    Poziom 12  

witam,
    Jak w temacie, potrzebuje reduktor napięcia z 24V na 12V, który ma zasilać wzmacniacz samochodowy BLAUPUNKT GTA 4 Mk 2. (http://www.blaupunkt.com/pl/7607792134_main.asp)
    chcę by ktoś mi powiedział jaki reduktor muszę kupić, tj.
    - jakiej Mocy
    - jakim natężeniu

jakiś schemat , albo firme konkretnie .

0 7
  • #2 19 Sie 2007 23:28
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

A potrzebujesz to do samochodu ciężarowego albo autobusu ? Słyszałem że najlepszy i najtańszy sposób to pociągnięcie z jednego z dwóch akmulatorów dodatkowego przewodu i masz 12V... Przewód podłączamy do klem łączących oba akumulatory i między masą a tym przewodem mamy 12V... Oczywiście wskazane było by dać na ten przewód jakiś odpowiedni bezpiecznik im bliżej klem tym lepiej... Z mocy tego wzmacniacza wnioskuję że ten bezpiecznik powinien byc około 40A a kabel min 10m2 lub grubszy... najlepiej jak w ogóle pociągniesz osobne zasilanie z akumulatora do tego wzmacniacza, tylko pamiętaj że minus z tego którego minusowa klema łączy się z karoserią/ramą pojazdu ...

Pozdrawiam

0
  • #3 11 Wrz 2007 21:25
    1.9TDI-85kW
    Poziom 2  

Zasilenie tego z jednego akumulatora to nie jest dobry pomysł. Ten będzie on nie doładowany i szybciej się zużyje. Są takie przetwornice z 24 na 12V. Poszukaj na allegro.pl albo w sklepach z częściami do samochodów ciężarowych.

1
  • #4 11 Wrz 2007 21:46
    elek555
    Poziom 37  

Podłącz to co masz pod 12V, zmierz prąd przy pracy i podaj ile amperów płynęło. W handlu są różne reduktory (impulsowe i liniowe) o różnych mocach. Ale musisz podać potrzebną wydajność prądową.

0
  • #5 11 Wrz 2007 22:22
    Mario414
    Poziom 12  

Kwestja jest taka, że podłączenie pod jeden akumulator odpada. jest to najnowsze Volvo FH, i komputer nie pozwoli odpalić samochodu gdy jest różnica napięcia na akumulatorach.

potrzebuje reduktor, a "wydajnosci prądowej" nie podam z względu na to że temat prowadzę dlatego że chcę wiedzieć czy to wogle realne, żeby to podłączyć

0
  • #6 11 Wrz 2007 22:28
    me_super
    Poziom 29  

Mario414 napisał:
    Kwestja jest taka, że podłączenie pod jeden akumulator odpada. jest to najnowsze Volvo FH, i komputer nie pozwoli odpalić samochodu gdy jest różnica napięcia na akumulatorach.

potrzebuje reduktor, a "wydajnosci prądowej" nie podam z względu na to że temat prowadzę dlatego że chcę wiedzieć czy to wogle realne, żeby to podłączyć

Ale po co strzelać dąsy, jak nie podasz wydajność prądowej to nie dostaniesz optymalnego rozwiązania. Przetwornica 24V->12V są na allegro, cena zależna od mocy.

0
  • #7 11 Wrz 2007 22:35
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Zredukowanie napięcia do 12V z 24V jest banalnie proste... I bez problemu dostaniesz przetwornicę bądz zwykły szeregowy stabilizator. A od wydajności jaka jest Ci potrzebna uzależnione jest rozwiązanie "reduktora" napięcia. Jeśli jest to nie wielki prąd to zwykły stabilizator szeregowy wystarczy, jeśli moce pobierane mają być znaczne (>5A) to przetwornica wskazana ( impulsowy stabilizator)...

0
  • #8 14 Wrz 2007 12:42
    Arek37
    Poziom 14  

Zwyczajnie zapytaj w większym sklepie z częściami do samochodów (dobrze jak mają też do ciężarowych) o to co potrzebujesz czyli reduktor napięcia z 24 na 12 volt.
    Pozdrawiam
    A37

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo