Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak przeslac dzwiek za pomoca wifi?

19 Sie 2007 22:59 1557 4
  • Poziom 14  
    witam.
    chodzi mi po glowie projekt jednokierunkowego przesylu dzwieku o bardzo wysokiej jakosci w czasie mozliwie zblizonym do rzeczywistego za pomoca sprzetu na 2.4.

punkt A:
    do dyspozycji jest komputer PC z kartą WiFi na 2.4 oraz antena kierunkowa. Komputer ma sluzyc zamianie fonii i transmisji jej przez antene(wydaje mi sie ze to najlepsza i najszybsza metoda dlatego taki wskazalem w pomysle). Przegladanie softow sluzacych do tego celu wskazalo jako najlepszy shout cast pod winampa. Jezeli ktos ma jakies inne rozwiazania to bardzo chetnie sie z nimi zapoznam i prosze o wszelkie wskazowki.

Punkt B:
    mozliwe jest zainstalowanie anteny odbiorczej oraz jak najmniej skomplikowanego bezobslugowego i bezawaryjnego sprzetu. Z racji ze posiadam jakiegos AP firmy planet pomyslalem sobie ze warto go uzyc. Niestety nie moge znalezc nigdzie czegos co za pomoca skretki potrafilo by odebrac i ponownie zamienic na fonie sygnal wysylany z punktu A.

Zakladam rowniez ze punkt A ma byc ustawiony w trybie AP a w punkcie B bedzie ustawiony tryb client. Zalozenie to potrzebne jest do tego by wykorzystujac topologie gwiazdy mozna bylo w przyszlosci "rozklonowac" punkty B.
    Przeszukalem serwisy aukcyjne i niestety nie znalazlem niczego co by moglo mi sie przydac - no moze poza kamerka Linksys WVC54GC-EU. Czy mogli byscie wskazac mi najlepsze rozwiazanie mojego pomyslu?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    bez kompa w pkt b raczej sie nie obedzie... moze to byc jakis skromniutki pII postawiony na linuxie z karta sieciowa i dzwiekowa. do tego zdalne zaządzanie i powinno hulać. lepszego pomysłu nie mam
  • Poziom 14  
    a da rade taka kamerke wifi przerobic na transmiter fonii?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Są nadajniki i odbiorniki do kamer na 2,4 GHz. Niektóre mogą przesyłać dźwięk stereo, ale nie wiem jakiej akości.

np. ZESTAW VID-5 2.4 GHz

ale on przesyła dźwięk w mono. Popatrz jeszcze na inne zestawy dostępne w delcie.

Innym rozwiązaniem jest podłączenie do pkt. b APC i do niego podłączyć skrętką odbiornik radiowy ( w sensie kiedyś gdzieś pojawił się projekt układu elektronicznego który podłączałeś do np. domowego LAN, ustawiałeś ip itd. i odtwarzało radio internetowe nadawane shoutcastem, ale to nie była tania zabawka ale nie wiem jak dzisiaj bo już nie mam strony z tym projektem, ale pamiętam że coś takiego było).

...................

NADAJNIK VTX-2 2.4 GHz i ODBIORNIK VRX-2 2.4 GHz do tego anteny i masz przesył w stereo ;)
  • Poziom 13  
    asus wl 500g poszukaj tego sprzeta