Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

universalny pilot philips SBCRU520

luckan 20 Sie 2007 12:24 2250 17
  • #1 20 Sie 2007 12:24
    luckan
    Poziom 12  

Witam. Kupiłem sobie niedawno Pilot PHILIPS SBCRU520 do obsługi mojego wysłużonego Triluxa:) Pilot chodzi bez zarzutu w końcu Trilux to właściwie Philips i pilot był już zaprogramowany.
    Brakuje mi jednak kilku przydatnych przycisków takich jak zegarek, lin do zmiany (jasność,barwa,kontrast), PP i kilku innych oprócz tych dla mnie najważniejszych.
    Przeczytałem w instrukcji

http://www.p4c.philips.com/files/s/sbcru520_00b/sbcru520_00b_dfu_eng.pdf

że funkcje można sobie dodawać za pomocą 3cyfrowych kodów
    dostarczanych po kontakcie z servisem Philips.
    Pomyślałem że zanim będe dzwonil do serwisu może ktoś na elektrodzie zna jeskies stronki z takimi kodami itp. Zwracam jednakże uwagę że tu nie chodzi o kody TV bo pilot działa tylko o dodawanie funkcji.

0 17
  • Computer Controls
  • #2 20 Sie 2007 22:49
    kamiljan1
    Poziom 24  

Wystarczy zadzwonić (071) 314-64-29 orginał kosztuje 10zł.Kamil

0
  • #3 21 Sie 2007 00:16
    luckan
    Poziom 12  

Nie za bardzo nadążam.
    Ten tel. to do Philipsa??
    No i gdzie oryginalne do triluxa sprzedają po 10zł. Ja najtańsze widziałem po 22zł i na dodatek nie do mojego modelu.

0
  • #4 21 Sie 2007 00:55
    Mirek Z.
    Moderator

Numer do www.cybor-tech.com.pl - zamienniki znajdziesz pod symbolami IR521, IR526, IR846, IR874 zależnie od symbolu oryginału (nie podałeś).
    Również tu: www.arm.waw.pl W wyszukiwarkę wpisujesz symbol oryginału (RC5401/2/3/4/5) ewent. model TV.

0
  • #5 21 Sie 2007 11:00
    luckan
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź. Jednak ja już mam sprawny pilot za który zapłaciłem.
    Teraz potrzebuję bazę kodów do philipsa w celu programowania poszczególnych funkcji. Nie będe już kupował żadnych pilotów po prostu gdy nie uda mi się rozwiązać istniejącego problemu to trudno.
    A jestem pewien że da się ustawić te funkcję ponieważ każdy TV philipsa je kiedyś miał i ten pilot potrafi je obsłużyć.(tylko te kody...:/)

Edit:Trochę funkcji się znalazło po wciścnięciu shift i klawiszy z bloku numerycznego:) Ale problemu gdzie można znaleźć kody 3cyfrowe do programowania poszczególnych funkcji philipsa pilotów uniwersalnych nadal pozostaje tajemnicą

0
  • #6 21 Sie 2007 14:43
    zdzich42
    Poziom 40  

Zasada jest taka. Pilot uniwersalny kupuje się wtedy gdy nie ma zamiennika pilota oryginalnego, oryginał jest trudno dastępny, bądz nieosiągalny za rozsądna cenę. Kupić pilot do tego modelu i po problemie, bo coś co jest do wszystkiego (uniwersalny) czasami bywa do niczego. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1301630#1301630

0
  • Computer Controls
  • #7 21 Sie 2007 17:52
    luckan
    Poziom 12  

To nie tak!! Do mogjego Triluxa bardzo ciężko dokupić identyczny pilot oryginalny a zamiennik no cuż... jakość najczęściej wiele pozostawia do życzenia.(wiem bo kupiłem do Curtisa) Zauważyłem dobrą ofertę pilotów philipsa uniwersalnych za 8zł. I na dodatek kodowanych już na wstępie dla Philipsa(Triluxa) to nawet sie nie zastanawiałem. Mam teraz pilot dobrej klasy i marki za śmieszne pięniądze na dodatek jak trochę z nim powalcze to i magnetowid obsłuże. Odnalazłem już prawie wszystkie potrzebne mi funkcje.
    Temat pozostawiam tylko dlatego że chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wogóle próbował programować funkcje w takich Pilotach??
    Dzieki za pomoc (szczególenie za linki do oryginałów - może kiedyś skorzystam) Puki co cięszę sie moim pilotem Philipsa z dużymi dość twardymi przyciskami który fajnie leży w dłoni.
    Czasem warto kupić universalny niż męczyć sie z kiepskim zamiennikami.(wiem że można nie trafić bo nie obsłuży naszego TV ale za 8zł gra była warta świeczki, żaluje tylko że nie kupiłem jeszcze kilku:/)

0
  • #8 21 Sie 2007 23:43
    kamiljan1
    Poziom 24  

Kilku kolegów zabierało głos a nadal nie wiemy co to za model triluxa .Piszesz że do twojego TV trudno kupić orginał to co on ma złote gałki?.Pilota którego kupiłeś znam jest to chińczyk do którego dodawali książkę kodów właśnie 3-cyfrowych.A wystarczyło w Google wpisać -pilot tv trilux i po kłopocie.Jeżeli chodzi o piloty uniwersalne moim skromnym zdaniem nie spotkałem lepszego od Maka ale on kosztuje 80zł,a nie 8zł. Kamil

0
  • #9 30 Sie 2007 14:44
    luckan
    Poziom 12  

Nie nie to nie o to tu chodzi Panowie. Ja potrzebowałem kodów 3cyfrowych do programowania funkcji Pilota Philips. Dyskusja zeszła na temat słuszności zamienników i oryginałów i uniwersalnych :-( Ja już mam pilot i chce zrobiź z niego jak najlepszy użytek. Nie zamykam jeszcze tematu bo moze ktoś spotkał się z tymi 3cyfrowymi kodami, ale prosze nie piszcie już zebym sobie kupił inny pilot bo mnie to nie pomaga. Pozatym pisałem już ze ten uniwersalny Philips to jeden z jajlepszych pilotów jakie mam i miałem. Jest wygodny. Obsługuje większość funkcji i żaluje tylko że nie kupiłem ich więcej.

0
  • #10 30 Sie 2007 15:07
    Mirek Z.
    Moderator

Myślę, że jesteś w błędzie. Wyczytałeś zapewne o kodach dodatkowych, do urządzeń nie umieszczonych na liście w instrukcji. Normalny, dobry pilot uniwersalny ma funkcje dodatkowe dostępne przy użyciu klawisza Shift. I ma wszystkie funkcje oryginału, który jest na liście kodów. A na tej liście są ujęte przede wszystkim konkretne piloty, a nie tylko niektóre marki sprzętów, jak typowo w tanich pilotach.
    Zakup pseudouniwersalnego pilota, wykonującego tylko podstawowe funkcje (być może ładniejszego i wygodniejszego w obsłudze) do codziennego użytku, ma chyba sens tylko wtedy, gdy dysponujemy oryginałem lub zamiennikiem. Czasem przecież zachodzi potrzeba strojenia czy zmiany któregoś parametru.

0
  • #11 30 Sie 2007 15:48
    luckan
    Poziom 12  

Nie nie mylę tych kodów po prostu do mojego pilota można dodać dodatkowe funkcje których nie ma zdefiniowancy w danym kodzie dla danego urządzenia np. funkcja PP którą mam w kombinacji shift i "3" możan by było zaprogramować za pomocą tego kodu dajmy na to w przyciku pogłaszania. taka totalna demolka w zapisanych ustawieniach. Zresztą na początku tego posta dałem link do instrukcji i takie coś tam właśnie pisze.
    Jeśli chodzi o funkcje do których nie mam dostępu(np barwa, jasność) z uniwersalnego to mam je na TV na konsoli:) tak że nie jest żle. Sami powiedzcie ile razy w ciągu roku regulujecie obraz. przypominam ze w moim tv nie ma nawet menu to prosciutki TV:)

0
  • #12 30 Sie 2007 18:32
    Mirek Z.
    Moderator

Co do drugiej kwestii - pisałem ogólnie, a od dawna wiele TV ma klawiaturę np. 4-przyciskową.
    Przypuszczam, że masz TV (model nadal nieznany) na popularnym procesorze PCA.... i w związku z tym piloty typu RC-5 od dawna są również popularne i tym samym najtańsze. W pełni funkcjonalny pilot tego typu jest tańszy od pilota w temacie. Kiedy był potrzebny nowy, po prostu źle szukałeś. Piloty sygnowane TRILUX zawsze były dość drogie, tymczasem - jak widać, można było nabyć inny odpowiednik bardzo tanio.

0
  • #13 30 Sie 2007 19:51
    luckan
    Poziom 12  

Mam Curtisa. To samo właściwie. Kupiłem do niego pilot zamiennik, który też co prawda jest dobry ale nie aż tak jak uniwersalny Philipsa który kupiłem. Pozatym dałem za tamtego ok 15zł. Też na domiar złego wszystkich funkcji temten zamiennik nie obsługuje w Curtisie. Miałem też wcześniej inny zamiennik do Curtisa i... no cuż kosztował 10zł i była to totalna kicha która wysiadła po 1,5roku :/ Ja już zamiennika nie kupie. Albo oryginalny albo dobrej firmy uniwersalny. Mam dość przycisków które żeby wcisnąć trzeba nadępnąć z siła słonia tak żeby krew z palców odeszła :/

0
  • #14 30 Sie 2007 20:15
    Mirek Z.
    Moderator

luckan napisał:
    Ja już zamiennika nie kupie. Albo oryginalny albo dobrej firmy uniwersalny.

I znów nie mogę sie zgodzić.
    - Oryginały są z reguły drogie a często bywają kiepskiej jakości (wycierające się napisy, odłamujące się gumowe przyciski itp.).
    - Dobrej firmy uniwersalny - jak to rozumieć? Są piloty uniwersalne, o których wspominałem wyżej, oraz "uniwersalne". I w tym jest główna różnica. Czyli w ich możliwościach i cenie. Tanich uniwersalnych (w dosłownym sensie) nie ma.
    - Zamienniki - pilot za 6-10 zł jest wart właśnie tyle. I trudno spodziewać się cudów, chociaż bywa różnie. Natomiast zamienniki takich firm, jak np. Classic (typowo 22 zł), COM (nieco droższe) czy BQS (niestety, dość wrażliwe na upadki) to piloty wysokiej klasy i trwałe. Tak więc zamienniki są po prostu różne a ich wybór spory.

0
  • #15 30 Sie 2007 20:57
    kamiljan1
    Poziom 24  

Dodawanie kodów serwisowych jest możliwe ale tylko w orginalnych zamiennikach firmy Philips a ta podróbka tego nie obsłuży,można się dowiedzieć w Niku Servis Poznań.Kamil

0
  • #16 31 Sie 2007 11:27
    luckan
    Poziom 12  

Cytat:
    Dodawanie kodów serwisowych jest możliwe ale tylko w orginalnych zamiennikach firmy Philips a ta podróbka tego nie obsłuży

Nie za bardzo to rozumiem??
    Mój pilot uniwersalny to oryginalny Philips, z numerem seryjnym, napiesem philips itp. Prosto od Philips. Co do Chinczyków(gdzies padlo takie stwierdzenie) to pokazcie mi produkty ktore nie sa produkowane na dalekim wschodzie??

0
  • #17 31 Sie 2007 12:07
    zdzich42
    Poziom 40  

Po co te spory. Jeśli pilot uniwersalny to dla Ciebie rewelacja to raduj się jego uniwersalnoscią, wszak dla jednych odpustowa chała to dzieło sztuki i odwrotnie...

0
  • #18 31 Sie 2007 13:43
    mariusz.s
    Warunkowo odblokowany

kup sobie naprawdę uniwersalny pilot masz tam książeczkę z kodami i dopasujesz sobie jeden z wielu kodów żeby było jak najwięcej funkcji i będzie po kłopocie

0