Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie peryferii do miksera

20 Sie 2007 15:35 8300 20
  • Poziom 11  
    Witam! Mam pytanie w jaki sposob najlepiej podłączyc Eqalizer zewnętrzny oraz bramke szumów/kompresor/limiter pod mikser. Czy podłączyc to pod AUX? czy w jaki sposob. Mam na konsolecie rowniez opcje powrotu z efektu do czego to służy?? Dzieki za odpowiedz
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Bramki i kompresory zapinasz w insert na każdym wejściu. Kabel powinien być jack stereo na 2 jacki mono.

EQ na insercie sumy, albo jak niema to po wyjściu z miksera.
    Efekty wejście pod jakiś aux, a wyjście pod powrót z efektu, albo na inny kanał. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    a w przypadku gdy chce 1 bramke czy kompresor zamontowac na wszystkie kanały jednoczesnie? bo tak jak pisałes to wychodzi na to ze 1 urzadzenie na 1 kanał
  • Poziom 22  
    No tak, tak zawsze się robi. A jak chcesz na wszystkie kanały to niewiem jak to zrobić, bo nie robimy nigdy takiego czegoś. Nie wiem nawet czy jest sens. Pozdrawiam ;)
  • Poziom 11  
    witam

zalezy od mixera, jesli masz mixer z insertami na sumie to nie ma problemu. jesli nie to musisz wpiac w/w urzadzenie na wyjscie z mixera. nie ma innej mozliwosci :)

pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Najważniejsze pytanie brzmi: co chcesz osiągnąć przy pomocy tych efektów.
    Wpinanie bramki na sumie jest pozbawione sensu.
    Kompresor wpięty na sumie może pracować jako leveler, płytko ustawiony będzie wyrównywał wysterowanie wzmacniacza mocy, lub twardo- jako limiter.
    Natomiast kompresor wpięty w kanał służy do czego innego- do zmniejszenia dynamiki (przede wszystkim na wokalu) i to nie jest tak, że osobne kompresory na kanałach zastąpisz jednym na sumie- tak się niestety nie da.
    Podobnie korektor- inaczej się go używa na kanale, inaczej na sumie.
  • Poziom 28  
    szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy miedzy wpinaniem EQ itp do insertu sumy a miedzy mikser i końcówkę.
    daje to tylko tyle że insert mamy przed tłumikiem sumy
    (zamykając sumę sygnał jest na EQ) co w praktyce chyba nic nie zmienia
  • Poziom 13  
    miszkoo napisał:
    szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy miedzy wpinaniem EQ itp do insertu sumy a miedzy mikser i końcówkę.
    daje to tylko tyle że insert mamy przed tłumikiem sumy
    (zamykając sumę sygnał jest na EQ) co w praktyce chyba nic nie zmienia

Temat wpinania EQ był juz poruszany.
    Największą zaletą użycia insertów jest możliwość podejrzenia sygnału na wskaźniku wysterowania miksera jaki wychodzi z korektora, nie daje nam tego konfiguracja mikser-eq-końcówka.
  • Poziom 22  
    Powroty efektów można też zapinać na subgrupy. Jeśli jest taka możliwość.
    Cyfra Mackiego ma zapinanie wewnetrznych na grupy.
    Jest to o tyle wygodne że jednym ruchem wyłączysz wszystkie efekty na raz.
  • Poziom 11  
    Witam a ja mam takie pytanie posiadam mixer allen&heath GL2400 i efekt t.c Electronic m- one xl chce żeby działał w sposób taki : żebym mógł w każdym kanale go dodawać więcej lub mniej za pomocą pokręteł AUX 5 i 6 np. a jednocześnie wpięty w ostatnie kanały ażeby osiągnąć barwę efektu wiem że się da ale nie wiem jak .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Dzieki kolego POPPIN chodzi jak trzeba pozdrowienia ,
  • Poziom 20  
    miszkoo zalezy jaki jest insert czy zbalansowany czy nie wiec jesli insert jest niezbalansowany to taki sygnal trafia na eq i odwrotnie.

Kajtek_170 nic nie stoi na przeszkodzie zeby zainsertowac sobie eq na poszczegolnych kanalach, czasami to nawet ratuje dupe...

dadakud mozna zainsertowac bramke lub kompresor na wszystkie (suma) lub czesc (grupy) , mozna nawet zainsertowac i eq i kompresor, wystarczy polaczyc np wyjscie eq z wejsciem kompresora a insert wpiac w wejscie eq i wyjscie kompresora, polacam kompresje po eq..
  • Poziom 14  
    barek89, że jaka jest różnica pomiędzy zbalansowanym, a niezbalansowanym insertem?
  • Poziom 14  
    aurban18, raczej compresor, kompresor, podłączasz go na kanał na którym chcesz go użyć, na sumę nie ma sensu. Reszta dobrze podłączona.
  • Poziom 20  
    ja np wole kompresje po korekcji dlatego czesto kompresuje grupy/sume a nie wpinam sie w inserty kanalow ktore w wiekszosci sa przed korekcja.

kompresor podpinaj po preampie czyli w inserty a nie wpinaj mikrofonu bezp w kompresor chyba ze kompresor posiada preamp kak np tl audio 5050
  • Poziom 11  
    Witam Fachowców posiadam małą console Solton SM 8/2 FX (bardzo fajna maszynka)
    Czytam wasze posty i z tego co wywnioskowałem mam insert przed sumą INSERT L/R - gniazda typu Jack, podejrzewam, że są to stereo czyli in/out w jednym.
    Teraz pytanko:
    Nie mam insertów na poszczególnych kanałach tylko jedno wspólne.
    Często nagłaśniam hip hop 4 x wokal + bit, ale chciałbym aby kompresor/limiter
    był tylko na samych wokalach ponieważ bity są już zmasterowane.
    Czy jest jakaś możliwość podłączenia kompresora na same wejścia mikrofonowe ?

pozdrawiam all.
  • Poziom 15  
    Jeśli chcesz kompresory oddzielne na każdy kanał to potrzebujesz zewnętrznych preampów, później z nich wyjściem liniowym na kompresory a z kompresorów na wejścia linowe w mikserze.
    Bez zastosowania przedwzmacniaczy jedynym wyjściem jest kompresja grupy wokali. W Twoim stole chyba nie ma grup więc możesz zastosować aux post (po tłumiku) ustawiając je w każdym kanale jednakowo. Z auxa wychodzisz na kompresor a z kompresora wracasz na mikser na wolne wejście linowe. Gdybyś potrzebował panoramy każdego wokalu z osobna to przy takim rozwiązaniu ją tracisz.
    Kompresja grupy to nie to samo co poszczególnych wokali! Zależna jest ona od ustawienia tłumików i sumy poziomów wszystkich wokali.
    Jest jeszcze możliwość dorobienia insertów, ale wiąże się to z rozebraniem miksera oraz posiadaniem odpowiedniej wiedzy i sprzętu, poza tym w przypadku tego stołu raczej nie ma miejsca na dodatkowe gniazda.