Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie akumulatorki AA ? :)

polemnik 20 Sie 2007 15:53 4487 28
  • #1 20 Sie 2007 15:53
    polemnik
    Poziom 10  

Witajcie. Mam canona a640 i 4X GP 2500 ... Ostatnio byłem na mazurach, napykałem 400 zdjęć, wszystko elegancko.

Wracam do domu, rozładowałem, naładowałem, jade na wesele a tu 30 zdjęć i akumulatorki padają :/ Były ładowane już może z 4 razy w przeciągu swojego żywotu. Formowane też były ^^.

Co jest z nimi nie tak ? Dodam że mam jakąś ładowarkę EMOS za 2X zł :/. Wina leży w ładowarce ? Pozdrawiam.

PS: Co byście ewentualnie polecili z ładowarek i z akumulatorków AA ? Zależy mi na dużej, pewnej pojemnośći.

0 28
  • #2 20 Sie 2007 16:29
    piotrsta
    Poziom 22  

Tylko zapewne na mazurach robiłeś zdjęcia bez lampy błyskowej a na weselu z lampą i tu wyjdzie już kolosalna różnica. Sprawdź w podobnych warunkach jeszcze raz czyli popstrykaj trochę zdjęć przy słoneczku i zobacz czy będzie podobnie.

0
  • #3 20 Sie 2007 16:34
    polemnik
    Poziom 10  

Znam swój aparat i wiem jak robiłem na weselu zdjęcia...

0
  • #4 20 Sie 2007 16:46
    piotrsta
    Poziom 22  

No to napisz jak bo nikt nie wie. Czy w nocy czy na sali ........???

Żeby tak wnioskować to wychodzi że zdjęcia na mazurach i na weselu były robione w podobnych warunkach? Dobrze myślę czy nie?

0
  • #5 20 Sie 2007 16:54
    polemnik
    Poziom 10  

bardzo dobrze ;) w identycznych warunkach..

0
  • #6 20 Sie 2007 17:05
    piotrsta
    Poziom 22  

To najprawdopodobniej jeden z akumulatorów stracił parametry. Na początek sprawdź miernikiem napięcie na akumulatorkach i zobacz czy któryś nie odbiega od reszty ( nawet bez obciążenia widać różnicę napięcia)

Wszystkie akumulatory mają "wytrzymałość" jednego najsłabszego z nich.

Ładuję swoje akumulatorki jak się to ładnie mówi w czym popadnie i nie miało to aż tak znaczącej różnicy jak w przypadku który opisałeś.

0
  • #7 20 Sie 2007 20:37
    kw48
    Poziom 25  

Gdyby przy sprawdzaniu nie było dużej różnicy w napięciach poszczególnych aku, to zmierz pod obciążeniem. Do każdego ogniwa (po naładowaniu) podłącz rezystor 3-5 omów/1 W i wtedy zmierz napięcie. Jak któreś jest słabe, to natychmiast napięcie poleci w dół.
    Nie kupuj najtańszych akumulatorów (takich po 5-6 zł na allegro, np. Forever). Rok temu kupiłem 8 szt. Foreverów 2400 mAh po 5 zł/szt i do dziś zostały mi 4, a ładowane były w sumie kilkanaście razy. Co jakiś czas padało jedno ogniwo. Teraz kupiłem 4 szt Sony 2700 mAh (po ok. 10 zł), ale jeszcze nic nie mogę o nich powiedzieć. Mam ładowarkę ostatnio najpopularniejszą MW 8168 GS za 25 zł i uważam, że jest bardzo dobra. ładuje prądem ok. 0,5 A, czyli nie jest za szybka, ale to jest lepsze dla akumulatorów, nie grzeją się za bardzo. Odradzam kupowanie superszybkich ładowarek (które ładują 2500 mAh poniżej 5 godzin).

0
  • #8 21 Sie 2007 17:25
    RRZZ
    Poziom 12  

Ja od roku uzywam foreverow 2800 mAh, ladowanie jest ponizej 5 godzin,ladowane byly kilkadziesiat razy i wszystko jest jaknajbardziej git.

0
  • #9 21 Sie 2007 23:31
    kw48
    Poziom 25  

Widocznie trafiłem na złą serię. Wszystkie były kupione w firmie (Super Sprzedawca), nowe, w oryginalnym opakowaniu. W każdym razie akumulatorków po 5 zł już nie kupię.

0
  • #10 22 Sie 2007 10:18
    RRZZ
    Poziom 12  

Ale ja placilem po 9 zl za sztuke wiec musiales trafic na wadliwa serie, moze dlatego byly takie tanie albo, albo to byla jakas wyprzedaz. Pozdrawiam

0
  • #11 22 Sie 2007 16:06
    czacha01
    Poziom 21  

Ja używam Pentagramów infinity 2050 i są super,w porównaniu z poprzednimi firmy active power 2500mAh.
    Na myszce bezprzewodowej testowane trzymają 2x dłużej.

0
  • #12 22 Sie 2007 19:57
    emer
    Poziom 19  

Nie wierze w takie cudowne pojemności, podobnie jak super baterie na allegro dla komórek .... ile to one nie mają mAh - bzdury ...
    Uzywam Energizer i jest OK ...

0
  • #13 22 Sie 2007 20:20
    elvis1990
    Poziom 14  

Tak zgadzam się z emerem. Ja też używam energizerów i jest wszystko ok

0
  • #14 30 Sie 2007 20:44
    miet555
    Poziom 1  

Witam serdecznie po raz pierwszy na tym forum.
    Mam pytanie o okres trwałości naładowanego i nie używanego akumulatora. Mój Energizer 2500 po naładowaniu trzyma (nie pamiętam dokładnie) ok. 10 dni. Dlaczego tak krótko i czemu tak się dzieje?
    Bateria AA całymi miesiącami trzyma napięcie.

0
  • #15 30 Sie 2007 21:11
    ostrytomasz
    Poziom 22  

Sanyo. Jeżeli chodzi o Energizer, to tylko okleja on akumulatory Sanyo swoim logo i dolicza stosowną prowizję (różnica w cenie niewielka, ale jest).

0
  • #16 31 Sie 2007 00:16
    AxelNext
    Poziom 38  

miet555 napisał:
    Mój Energizer 2500 po naładowaniu trzyma (nie pamiętam dokładnie) ok. 10 dni. Dlaczego tak krótko i czemu tak się dzieje?
    Taki urok akumulatorków, dlatego nie nadają się np. do pilotów, zegarów itp. sprzętów.

0
  • #17 31 Sie 2007 00:45
    oj
    Poziom 42  

miet555 napisał:
    Witam serdecznie po raz pierwszy na tym forum.
    Mam pytanie o okres trwałości naładowanego i nie używanego akumulatora. Mój Energizer 2500 po naładowaniu trzyma (nie pamiętam dokładnie) ok. 10 dni. Dlaczego tak krótko i czemu tak się dzieje?

Coś krótko trzyma.
    Samorozładowanie jest bardziej widoczne w aku. NiMH niż w starych NiCd i można przyjąć średnio 1% na dobę, czym wyższa temperatura przechowywania tym więcej % na dobę.

Na rynku pojawiły się aku. NiMH o jak to w reklamie "365 dni gotowe do użycia" - nie wiem, nie testowałem ile dni

0
  • #18 31 Sie 2007 09:02
    Pablo1964
    Moderator

Wraz z aparatem Sony DSC-P92 dostałem akumulatorki AA Sony NiMH. Po około 30 załadowaniach nadają się do kosza - następnego dnia po załadowaniu aparat nie chce się uruchomić. Podobnie GP 2500 - po kilku załadowaniach jeden z nich padł na amen, zerowe napięcie i nie da się już ładować - przerwa w obwodzie. Kupiłem akumulatorki Kodak 2800 mAh - na opakowaniu jest napisane, że można zrobić ok. 400 zdjęć po każdym ładowaniu. Oby, wszyscy tak piszą, tylko praktyka jakoś nie chce potwierdzić. Jeszcze ich nie używałem - gdy będę mógł coś konkretnego powiedzieć, napiszę. Trochę odstrasza napis "made in China" na obudowie...

0
  • #19 31 Sie 2007 23:14
    AxelNext
    Poziom 38  

Wadą akumulatorków NiMH jest samorozładowywanie się ogniw o około 1,5% dziennie nawet jeśli akumulator nie zasila żadnego urządzenia.
    Z akumulatorków NiCd znika dziennie 1% ładunku.
    Mam akumulatorki NiMH FOREVER Premium 2800 mAh i po około 2 tygodniach od dnia naładowania po włożeniu do aparatu mogę zrobić jakieś 5 zdjęć z lampą i koniec. Mruga kontrolka rozładowania baterii.

0
  • #20 11 Lut 2008 10:31
    Marcin8051
    Poziom 19  

Mam ładowarkę MH-C9000
    Jest w niej funkcja testowania pojemności itd... mam kilka pomiarów myślę że było by fajnie gdyby inne osoby mające takie ładowarki lub inne mierzące pojemność też zamieściły swoje dane. Najlepiej dopisały do arkusza i wkleić jako kolejną wersję. Dla posiadaczy ładowarki takiej jak moja proponował bym używanie programu break-in myślę że jest on najbardziej obiektywny. ps. Jeśli ktoś byłby zainteresowany przebadaniem swoich akumulatorków mogę to zrobić odpłatnie 1zł za akumulatorek przy teście Refresch Analize Prąd ładowanie 0.3C rozładowania 0.5C lub 2zł za Brak-in + koszt wysyłki. Obecnie mam tylko jedną taką ładowarkę(za jednym razem do 4 akumlatorów) więc może to potrwać. Refresch Analize do 10h/4akumlatorki a Break-in do 42h/4akumulatorki. Jednym słowem jak ktoś przyśle 40akumulatorków i będzie chciał break-in to potrwa to prawie 2 tygodnie ;). Do arkusza dodałem arkusz z danymi gdzie można się dopisać i podać swoją ofertę na testowanie akumulatorów. ps. Numer akumulatora to niech karzy sam sobie nadaje od np. 1... czy jak tam chce. Myślę że jak kilka osób będzie dodawać swoje wyniki to całkiem dobry test wyjdzie i łatwy do przeglądania bo w arkuszu można swoje własne kryteria sortowania porobić. Arkusz jest w openoffice jak ktoś nie ma można za darmo ściągnąć(musiałem spakować w zipie bo widzę że i na tym forum bill jest monopolistą ;/ wiem że można wyeksportować do formatu bila ale ja z powodu moich zasad tego nie zrobię). Było by super gdyby dołączyły się osoby mające testery akumulatorów do komórek po prostu dorzuciły kolejny arkusz.

0
  • #21 27 Lut 2008 11:48
    stahurski
    Poziom 14  

Na dniach kupię BC 700.Chętnie wrzuciłbym swoje dane,ale do czego.Może parę wskazówek odnośnie używania twojego arkusza.

0
  • #22 27 Lut 2008 12:12
    Marcin8051
    Poziom 19  

openoffice można pobrać za darmo ze strony:
    http://pl.openoffice.org/
    Po zainstalowaniu jak ktoś cokolwiek robił np w exelu to bez problemu sobie poradzi (oczywiści to jest pakiet arkusz kalkulacyjny to CALC ale to chyba nie potrzebnie pisz ;)).
    Co do wpisywania to pierwsza kolumna to:

numer - akumulatorka każdy niech swoje nadaje mi to pozwala identyfikować akumulatorek i przy testach za jakiś czas będzie można porównać jak się pojemność zmienia z czasem. Te numery mogą się powtarzać dla różnych osób ale numer + nik będzie jednoznacznie identyfikował dany akumulatorek.

Pojemność - wartość którą podaje ładowarka

data - data testu przy kolejnych testach tego samego akumulatorka będzie można porównać zmiany w czasie

procent - to samo się wylicza i pokazuje ile procent pojemności jest w stosunku do deklarowanej

deklarowana - pojemność deklarowana przez producenta ta napisana na akumulatorku

firma - nazwa producenta akumulatorka

typ - aa lub aaa

jaki test - rodzaj testu którym został przebadany akumulatorek

nik - nik osoby dopisującej

Proszę żeby dopisując swoje dane w miarę szybko nową wersję na stronę wgrywać i przed dopisaniem ściągać najnowszą no i oczywiści zmieniać numer wersji w nazwie arkusza.

0
  • #23 28 Lut 2008 10:28
    stahurski
    Poziom 14  

Myśle , że ten pomysł zamieszczania danych w arkuszu się nie przyjmie. Za mało osób zainteresowanych. Za skomplikowane. Większosć to niewolnicy billa i jego windowsa.Co to jest exel?

0
  • #24 28 Lut 2008 10:39
    Marcin8051
    Poziom 19  

:) exel <- to jest pomyłka nie pamietałem jak sie ten arkusz bila nazywa miało być excel :). Załączam ten arkusz w excelu mam nadzieje że bezie ok bo eksportuje go z openoffice a nie mam excela żeby sprawdzić.

0
  • #25 28 Lut 2008 22:24
    foldback
    Poziom 29  

Sam jakiś czas temu używałem zwykłych akumulatorków AA NiMH Sanyo. Po kilku miesiącach używania efekt samo rozładowania się pogłębiał, po 5 dniach akumulatorki od naładowania były całkowicie rozładowane. Taki zestaw akumulatorków w aparacie mi się w ogóle nie sprawdzał. Kupiłem aku „nastopnej generacji” Sanyo Eneloop (innych firm Infinium, GP Recyko itp.) . Super prawie stała pojemność w czasie , teraz akumulatory mam w aparacie miesiąc i nie muszę przed każdym użyciem ich ładować. Co prawda ich pojemność to tylko albo i aż 2000mAh, ale wspomniany brak samo rozładowania sprawia, że są najlepszym wyborem do aparatów cyfrowych ... . Na początku testowałem w BC 700 pojemność zaraz po ładowaniu 2 Ah z groszami po kilku tygodniach prawie tyle samo. Na przeprowadzenie testów ile będą miały pojemności po roku szkoda mi czasu ważne, że trzymają i w aparacie się sprawdzają. Wiec nie dajcie się nabrać tym bardziej na akumulatorki 3800mAh, bo i tak tyle nie będą miały pojemności i będą się same rozładowywać.
    Oto obszerny temat z testem akumulatorków : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ays=0&postorder=asc&highlight=eneloop&start=0

0
  • #26 29 Lut 2008 11:56
    stahurski
    Poziom 14  

foldback napisał:
    Sam jakiś czas temu używałem zwykłych akumulatorków AA NiMH Sanyo. Po kilku miesiącach używania efekt samo rozładowania się pogłębiał, po 5 dniach akumulatorki od naładowania były całkowicie rozładowane. Taki zestaw akumulatorków w aparacie mi się w ogóle nie sprawdzał. Kupiłem aku „nastopnej generacji” Sanyo Eneloop (innych firm Infinium, GP Recyko itp.) . Super prawie stała pojemność w czasie , teraz akumulatory mam w aparacie miesiąc i nie muszę przed każdym użyciem ich ładować. Co prawda ich pojemność to tylko albo i aż 2000mAh, ale wspomniany brak samo rozładowania sprawia, że są najlepszym wyborem do aparatów cyfrowych

Mam zamiar kupić cyfrówkę w Fotojoker, ładow.BC-700 i akumulatorki na alegro.No i właśnie jakie aku i od kogo?Ktoś tam napisał ,że do cyfrówki lepiej aku o pjemn.2500 lub 2700.Eneloop mają 2000.No to w końcu które?Zakładając , że aparat będzie używany raz na miesiąc , a aku mają w miarę trzymać pojemność przez 2 lata.

0
  • #27 29 Lut 2008 19:04
    foldback
    Poziom 29  

Jeśli będziesz używał aparatu kilka razy w miesiącu i robił po kilka kilkanaście zdjęć to moim zdaniem weź najlepiej Sanyo Eneloop (lub Infinium, GP Recyko itp.), bo co ci po pojemności 2700 mAh jak akumulatorki z czasem będą się same rozładowywać , z wiekiem efekt będzie się pogłębiał i od ładowania będą trzymać coraz krócej.
    Chyba, że zaraz po naładowaniu będziesz robił tyle zdjęć ile się da na jednym komplecie akumulatorków to wtedy lepiej jest brać te większe.

0
  • #28 29 Lut 2008 21:10
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

Aparaty cyfrowe są prądożerne..... wymagają dobrego, mocnego zasilania.

Jeśli ktos chce pstrykac fotki okazjonalnie to potwierdzam - - - najlepszym wyjsciem sa aku typu np. Sanyo Eneloop.

Jeśli zaś jesteś fotoamatorem, który bierze sprzęt i pstryka kilkaset ujęć na jednej sesji (po to żeby później wybrac spośród nich kilka naprawdę dobrych), to ww. aku Cię nie zadowolą.

Dlaczego? Nie należą do najmocniejszych, więc wysiądą w połowie sesji...

Konkluzja:

- aparat zawsze pod ręką, gotowy do pstrykania - wybierz aku, ktore dlugo trzymają,

- aparat zabierasz często na dłuższe sesje zdjęciowe - skorzystaj z mocnych,markowych aku (nie mylic z X, czy Y 3800mAh - w tej chwili żaden z markowych producentów nie produkuje tak duzych ogniw typu AA). W takim przypadku potrzebujesz mocnych aku i to nie jednego kompletu.

Nie potrafisz sie zdecydować; kup obydwa rodzaje aku :) w końcu nie jest to wielki wydatek.

0
  • #29 01 Mar 2008 14:03
    stahurski
    Poziom 14  

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż.W dziale komp.software otrzymuję jednozdaniową odpowiedż i nic potem z tego nie wiem :crazyeyes: .A miałem duże problemy z windowsem.

0