Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka do płaszczyzn-brak tabliczki znamionowej-schemat

20 Sie 2007 17:11 6041 7
  • Poziom 31  
    Szlifierka do płaszczyzn pochodzi ze złomu. Nie znam typu gdyż brak tabliczki znamionowej. Mam nadzieję że ma lub miał ktoś styczność z tą szlifierką do płaszczyzn (często zwaną magnesówką ) i może podać typ. urządzenia. Szukam schematu ideowego tej szlifierki gdyż szafa sterownicza jest pusta (wyciągnięte styczniki, przekaźniki, gniazda bezpiecznikowe) a bardzo ułatwiłby mi wykonanie instalacji elektrycznej. Wstawiam fotki szlifierki z przodu, boku i tabliczek znamionowych silnika głównego i na szafie sterowniczej.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Witam
    Prawdopodobnie jest to szlifierka byłej CCCP.
    Przypomina ona budową Polską szlifierkę SPC.
    Najlepszym wyjściem będzie odtworzyć sterowanie wykorzystując zamontowane na szlifierce silniki i urządzenia, w tym sterowanie stołu elektromagnetycznego, blokady itp.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Kilkanaście maszyn czeka w kolejce na naprawę widocznych na fotce do których w większości także nie posiadam DTR. Większość jest jednak kompletna i trzeba tylko usunąć awarię. Dokumentacje najczęściej można znaleźć na dużych zakładach pracy. Większość maszyn została wycofana z produkcji i odsprzedana osobom prywatnym prowadzącym działalność gospodarczą. Dokumentacje pozostały w zakładach wystarczy tylko poszukać , popytać osoby zajmujące się nadzorem maszyn.
  • Poziom 12  
    A jak u was, wygląda sprawa z deklaracjami zgodności na te urządzenia?
  • Poziom 21  
    Witam
    Przy naprawach - odtworzeniu deklaracje zgodności nie stanowią problemu gdyż, nie wprowadza sie do sterowania obrabiarki - urządzenia zmian odbiegających od stanu pierwotnego.
    Problem zaczyna się w momencie gdy np. sterowanie jest zdekompletowane i brak jest oryginalnej dokumentacji.
    Odtworzenie takiego sterowania i uruchomienie obrabiarki jest możliwe, gdyż można wykorzystać sprawdzone rozwiązania. Jak wtedy pogodzić wprowadzone rozwiązania (dające życie obrabiarce) z deklaracją zgodniści?
    Prawdopodobnie by być w zgodzie z prawem należałoby uzyskać wymagane prawem stosowne certyfikaty w tym znak "B"
  • Poziom 28  
    Instalacja nie jest skomplikowana w takim czymś. Na pewno dasz sobie radę po kabelkach. U nas stoi troszkę mniejsza polska szlifierka. Radziłbym zrobić instalację od nowa wg polskich teraźniejszych norm a później zlecić zrobienie DTRki i uzyskać certyfikaty. Są wymagania nawet co do kolorów farby użytych przy malowaniu. Szczególnie żółty i czerwony w osłonach elementów ruchomych i innych niebezpiecznych. Wyłączniki bezpieczeństwa bez samo-powrotu. Przyciski na pulpicie nie wyglądają na oryginalne, ładnie by wyglądało powciskać w nie oczka ze strzałeczkami. Moja poprzednia praca polegała na remoncie maszyn ale do obróbki drewna w firmie Junget. Zarówno mechanika jak i elektryka. Nie wiem jak w obróbce metalu, ale np tam wymagane były hamulce na silniki napędzające wrzeciona. Życzę powodzenia i służę pomocą jakby co.
  • Poziom 31  
    Po zdjęciach w internecie odszukałem oznaczenie tej szlifierki do płaszczyzn i ma typ 3G71 ,produkcji ZSRR. Może ktoś ma dostęp do DTR i mógłby wstawić schemat elektryczny i hydrauliczny tej maszyny.
  • Poziom 5  
    Nstan napisał:
    Po zdjęciach w internecie odszukałem oznaczenie tej szlifierki do płaszczyzn i ma typ 3G71 ,produkcji ZSRR. Może ktoś ma dostęp do DTR i mógłby wstawić schemat elektryczny i hydrauliczny tej maszyny.

Odświeżam temat, bo także mam szlifierkę do płaszczyzn – model 3G71. Niestety Instrukcja obsługi zaginęła, albo została zniszczona. Aby móc używać "legalnie" tą maszynę, potrzebuję jednak DTRkę. Czy ktoś posiada taką w języku polskim?