Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sterownik centralnego zamka st - 1000?

20 Sie 2007 17:19 2978 4
  • Poziom 12  
    Próbuję podpiąć ten sterownik do centralnego zamka i alarmu ale w żaden sposób nie chce działać. Z alarmu (Silicon BAS 2) wykorzystałem przewód od sterowania dodatkowymi czujnikami na którym jest minus przy załączaniu. Sterownik od centralnego który miałem do tej pory wyciągnąłem z samochodu bo przy ST-1000 jest raczej zbędny. Wszystkie masy i +12V przy sterowniku podłączyłem jak na schemacie, sterowanie z alarmu na pewno działa, siłowniki tez podłączyłem jak na schemacie, polaryzacja do +12V.
    Gdy załączam alarm w sterowniku ST-1000 słyszę jak pyka przekaźnik ale żadnej reakcji na siłownikach, a gdy naciskam odblokowanie alarmu nie ma nic. Próbowałem zamieniać podłączenie kabli od siłowników białego z brązowym i zielonego z niebieskim też żadnej reakcji.
    Gdy zakładam znowu sterownik cz który był razem z siłownikami wszystko jest ok siłowniki chodzą. Seryjna centralka która była z siłownikami ma możliwość sterowania dwoma minusami.

Wczoraj próbowałem to założyć całe popołudnie i dopiero jak już sił nie miałem do tego coś ruszyło i przy załączaniu alarmu siłowniki chciały wyskoczyć do góry, po zmianie kabli znowu nic a później również w pierwotnej konfiguracji. Dzisiaj też próbowałem coś zdziałać ale dalej głucho.
    Może jest jakaś możliwość żeby połączyć alarm z ST-1000 i starym modułem od centralnego? Pomóżcie bo już jestem w stanie wyrzucić to do śmieci...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    Niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle (bo nie znam st 1000 i nawet nie chce mi się czytac co to za alarm) ale NIE MOŻNA podłączać siłowników bezpośrednio pod centralkę alarmu! centralka alarmu (a przynajmniej wszystkie które do tej pory montowałem) sterują centralnym zamkiem poprzez impuls (+ albo -) ale impuls ten steruje centralką od zamka a nie siłownikami (jesli alarm steruje zamkiem za pomoca impulsu + a centralka zamka potrzebuje impulsu - to zazwyczaj stosowałem dodatkowe małe przekazniki i było OK)

Napisz rzeczowo jak Ty to chciałeś podłączyć - bo jak na moj gust to mogłeś nawet uszkodzić centralkę alarmu?!
    Moderowany przez norbert.s.:

Następnym razem, jak kolega będzie się wypowiadał bez dokładnego przeczytania i zrozumienia postu, oraz bez znajomości omawianych urządzeń, będzie ostrzeżenie. To nie jest hyde park.

• Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    No to się dużo dowiedziałem...
    A gdybym ze zwykłego sterownika cz podłączył do st - 1000 biały i brązowy w miejsce zielonego i niebieskiego uzyskał bym zamykanie i otwieranie? co się pojawia na zielonym i niebieskim podczas pracy siłowników masa czy +12V?

Dodano po 2 [minuty]:

biały i brązowy oczywiście chodzi o te co trzeba podać na nie masę żeby się zamknęły siłowniki a nie te co wychodzą z masterów. Wszystkie kable od siłowników będą podłączone do zwykłej centralki
  • Poziom 13  
    A czy podpiąleś polaryzację sterownika - przewód żółto-zielony do plusa?
  • Poziom 12  
    Tak podłączyłem, wszystko było szczegółowo opisane.
    Dzięki za zainteresowanie ale właśnie dzisiaj poradziłem sobie z problemem. Moim błędem było to że popsuło mi sie kilka tych złączek przez co musiałem wprowadzić kabel do kostki i zrobić "na wcisk", a byłem pewny że to nie z tym problem. Jutro wszystko sobie polutuje i musi grać.

Temat zamykam