Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Jackson gniazdo mikrofonowe

Endriu 20 Aug 2007 18:06 4031 4
 • #1
  Endriu
  Level 11  
  Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie jak przerobić gniazdo w jacksonie z 6 pinowego na 4 pinowe pod które mógłbym podłaczyć mikrofon astatic RD104E. Zależy mi na przeróbce gniazda w radiu, a nie wtyczki w mikrofonie. dziękuje
 • #2
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wykorzystane są tylko 3 piny.
  Masa, PTT i modulacja.
  W starym jacko jest 1-masa, 2-modulacja, 3-ptt.
  I tak zarób sobie gniazdko. 4 pin można używać do zasilania mikrofonu. Ze znalezieniem właściwych przewodów nie powienieneś mieć kłopotów.
  Michał
 • #3
  Endriu
  Level 11  
  Dzięki za szybka odpowiedź, jednak mam w dalszym ciągu wątpliwości. W mikrofonie Astatic RD104E są następujące wyprowadzenia:

  1 - Shield i blue ( ground i common)
  2 - White (audio)
  3 - Red (PTT transmit)
  4 - Black (receive control)

  Jak to się ma do do jacka do tego 4 niewykorzystanego pinu (musi być podłączony czy może wisieć w powietrzu?) Czy może ten mikrofon nie nadaje sie do podłączenia do tego radia?
 • #4
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  4 w powietrzu. receive control jest używany w radiach, w których po wyjęciu mikrofonu rozpinany jest odsłuch.
  Michał
 • #5
  kudlatov
  Level 10  
  Witam. Nie chcę rozpoczynać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Ktoś w moim Jacksonie 1 zmienił gniazdo mikrofonowe na 4 pinowe a ja chce wrócić do 6 pinowego i mam problem bo oryginalne gniazdo miało taką płytkę a w nowym tego nie mam. Potrzebuje konkretnie informacji o kolorach przewodu i numeru pinu w gnieździe 6 pinowym. Wiadomo czarny masa różowy zasilanie do mikrofonu jest jaszcze pomarańczowy i czerwony no i brazowy który nie był podłączony w ogóle do 4 pinowego gniazda.


  Regulamin pkt 3.1.19. :!:
  cytat : "Nie chcę rozpoczynać nowego tematu więc podepnę się tutaj" co świadczy o totalnej nieznajomości czy wręcz szacunku dla tego Forum oraz o braku świadomości/ignorancji, że może w danym dziale są jakieś "reguły gry". :!:
  Zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1725727.html .
  Jesteś użytkownikiem tego Forum już od 2008 roku, więc tylko dlatego nie usuwam tego wpisu do Kosza, lecz ZAMYKAM temat, który niech będzie przestrogą dla innych w odniesieniu do zaleceń w tym dziale.
  [SP5ANJ]