Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny schemat ekspresu do kawy Saeco Vienna!

domibros 20 Sie 2007 19:43 9971 8
  • #1 20 Sie 2007 19:43
    domibros
    Poziom 12  

Witam pilnie potrzebuję schematu ekspresu do kawy Saeco Vienna.
    Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 05 Wrz 2010 23:33
    andzia69
    Poziom 11  

podłączę się do tematu...no chyba, że ktoś po ludzku i łopatologicznie napisze jak wyjąć "środek" z korpusu...odkręciłam górę, zdjęłam pokrętełko od pary i...na tym skończyłam - nie mogę dobrać się do bebeszków:(

problem mam taki - młynek kręci, bo słychać, woda przez dyszę do pary leci...ale za pierona nie mogę zaparzyć kawy:(..po wciśnięciu przycisku kawy młynek się pokręci i...koniec - woda nie leci:( za to ostatnio pod spodem ekspresu wylało trochę wody...

co prawda odgórnie nie widać, by jakaś rurka się przetarła, czy spadła...jednak kawy niet...

aaa - no i zobaczyłam, że jest coś jakby stopione na tym kabelku (zdjęcie z allegro) i zaznaczyłam strzałką:

Potrzebny schemat ekspresu do kawy Saeco Vienna!

czy to może powodować, że woda nie leci tam gdzie, powinna? czy jeszcze gdzieś dalej szukać przyczyny braku kawy?

no ale nawet, gdzybym chciała choć to naprawić ręcami męża...to nie wiemy jak wydobyć środek z tej obudowy..

0
  • #4 09 Mar 2013 13:08
    Lightjay
    Poziom 11  

Jakby ktoś potrzebował pomocy z tym expresem to służę pomocą, mam dwa i oba rozbierałem na części i czyściłem, więc znam go od podszewki :)

1
  • #5 20 Mar 2013 15:03
    ptjp
    Poziom 1  

Witam,
    ja z prośbą o kontakt do Pana, który deklarował pomoc w zakresie obsługi ekspresów Saeco. Mam problem z parą. Niespełna rok temu w serwisie została wymieniona dysza pary, jednak problem ze spienianiem mleka powrócil bardzo szybko. NIe muszę dodawać, że naprawa serwisowa jest bardzo kosztowna, dlatego szukam teraz pomocy i chciałabym "naprawić" tą usterke sama. Ekspres jest odkamieniany, używany nie na skalę przemysłowa, ale wyłącznie w domu, kilka razy w tygodniu. Dlatego dziwi mnie to częste "zużycie" sprzętu! Gorąca woda płynie jednostajnym strumieniem, a pary brak. Ekspres zaczyna wydawać dziwne, wysokie dźwięki i zamiast spieniać - gotuje mleko. BARDZO proszę o pomoc.
    Z góry dzięki.
    P.

0
  • #6 30 Mar 2013 08:37
    arekb81
    Poziom 24  

Wyczyść dokładnie dyszę pary, zwracając szczególną uwagę na drożność małego otworka.

2
  • #7 18 Maj 2013 02:05
    Lightjay
    Poziom 11  

odpisałem, ale jakby ktoś miał problem to na priva nr tel to oddzwonię będzie najszybciej

1
  • #8 29 Maj 2015 00:38
    puchalak
    Poziom 12  

Witam
    Podepnę się do tematu z małym pytaniem do kogoś kto zna to urządzenie. W układzie zaparzającym jest zaworek - szklana kuleczka i sprężynka. Czy pod szklaną kuleczką jest jakaś uszczelka, czy coś co mogło mi wypaść w trakcie mycia? Mam wrażenie że przed myciem dmuchając ustami w wylot zaparzacza powietrze nie przechodziło, a po przelatuje bez większego problemu.

1
  • #9 24 Lis 2017 10:30
    yzrej
    Poziom 12  

Witam Lightjay.
    Wiem że temat troszeczkę stary ale może masz gdzieś schemat "czytelny" tego ekspresu tzn. SAECO Vienna superautomatica SUP018. Link nie działa.
    Pomocne mogą być również zdjęcia z podpięcia płytki elektroniki.
    Odłączyłem to ustrojstwo jakiś czas temu niestety nie zrobiłem zdjęć i teraz mam problem a nie chce zniszczyć przez przepięcia.

0