Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel-Integra, alarm, strefy, PIRy, obchód wartownika?

Pioter.K 20 Aug 2007 22:36 3253 4
Optex
    Pioter.K
    Level 13  
    Witam
    Szanowni Koledzy pomóżcie bo nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
    Centrala Integra, cztery strefy zamknięte piąta strefa (wspólna dla 4 pozostałych) korytarz załączana jako logiczna AND.
    Manipulator w środku, w strefie korytarz. W strefie korytarz PIRy (opóźnione wewnętrzne) i na drzwiach wejściowych kontaktron jako linia wejścia/wyjścia.
    Czas na wejście do strefy korytarz.
    Sytuacja - obchód wartownika (jeśli musi sprawdzić korytarz).
    Czy rozwiązanie obchód wartownika i przypisanie mu hasła wartownika jest dobrym rozwiązaniem? Z tego co wiem to blokuje na określony czas czujki strefy. Teraz pytanie czy pomimo naruszenia linii wejścia (wartownik musi wejść do strefy - naruszenie drzwi) i odliczanie czasu na wejście po wpisaniu kodu wartownika nie wywoła on alarmu?
  • Optex
    Zbych034
    Level 38  
    Jeżeli użyje odpowiedniego hasła (uprawnienie wartownika) to alarmu nie będzie. Dodatkowo zaprogramuj co ile ma być obchód, wtedy przy braku obchodu będzie centralka będzie generowała alarm. Mocno to dyscyplinuje osoby pilnujące. Powodzenia
  • Optex
    Pioter.K
    Level 13  
    Witam
    ale czy nie lepszym rozwiązaniem będzie nadanie wartownikowi uprawnienia do wyłączania czuwania w jednej ze stref, która steruje strefą korytarz?
    Cały czas mam wątpliwość, że w przypadku gdy będzie odliczany czas na wejście do strefy korytarz i nie zostanie rozbrojona strefa która steruje korytarzem (jedna z pozostałych stref, której rozbrojenie daje rozbrojenie strefy korytarz - bramka AND) wpisanie kodu wartownika nie zatrzyma odliczania i uruchomi alarm po upłynięciu tego czasu.
    Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
    Sytuacja wartownik wchodzi - narusza strefę korytarz linię wejścia zostaje odliczany czas na wejście. Wpisując kod wartownika nie rozbraja żadnej strefy sterującej bo nie ma do niej dostępu, tylko do korytarza zatem i korytarz nie jest rozbrojony i po czasie jest alarm, no chyba, że się mylę.
    Zbych034
    Level 38  
    Hasło wartownika blokuje strefę na określony czas. Po użyciu takiego hasła nie trzeba pamiętać o ponownym uzbrojeniu strefy więc nie ma obawy iż zostanie nieuzbrojona. Dodatkowo możesz narzucić częstotliwość sprawdzania korytarza z pełną kontrolą czy zostało to zrobione (przy braku obejścia przez wartownika masz informację na manipulatorze). Abyś nie miał wątpliwości zaprogramuj wszystko z małymi czasami i sprawdź jak to działa. Powodzenia
    Pioter.K
    Level 13  
    Witam dzięki za odpowiedź, ale mam pewne ale :) (jak w życiu)
    .....Ale jak wartownik zablokuje strefę (korytarz) na jakiś czas, a koniecznym przed wpisaniem kodu jest naruszenie strefy korytarz i zaczyna się odliczanie czasu na wejście. Hasłem wartownika zablokuje strefę np. na 5 minut i co po upływie tego czasu system wróci do stanu czuwania ? A co z czasem na wejście, który został przez wartownika uruchomiony poprzez otworzenie drzwi wejściowych do korytarza? Ten czas zostanie skasowany w momencie wpisania hasła wartownika?
    Pozdrawiam
    P.S. Cały czas mi chodzi o odliczanie czasu na wejście. Jeszcze tego nie sprawdzałem.