Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jak zaślepię EGR blaszką to zapali się check ? ASTRA G

matPRO 21 Sie 2007 00:37 5485 8
  • #1 21 Sie 2007 00:37
    matPRO
    Poziom 13  

Czy jak zaślepię EGR blaszką to zapali się check ? czy po takim zaślepieniu trzeba mu odpiąć elektrykę czy to nie robi różnicy ?
    i jeszcze jedno pytanko, czy jak jest tylko odpięty elektrycznie ( bo w tym silniku do egr idzie tylko wiazka kabli ) to osiągi będą takie jak na zaślepionym (tj, on niedziałający nie używa spalin poraz drugi ? )

• #2 21 Sie 2007 08:32
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Skoro jest sterowany tylko elektrycznie to odpięcie przewodów spowoduje wyświetlenie kontrolki usterki silnika.
    Jaki to silnik, benzyna, diesel.
    Zaślepienie też prawdopodobnie spowoduje zaświecenie kontrolki.

• #3 21 Sie 2007 08:44
    Fisko
    Poziom 16  

W moim przypadku (astra II 2001r. silnik Z14XE) zaslepienie egr-a blaszką nie spowodowało zapalenia kontrolki awarii, dopiero jak odłączyłem kostkę z przewodami to po kilku uruchonieniach silnika zapaliła się zółta lampka.

• #4 21 Sie 2007 09:36
    matPRO
    Poziom 13  

szogun0 napisał:
    Skoro jest sterowany tylko elektrycznie to odpięcie przewodów spowoduje wyświetlenie kontrolki usterki silnika.
    Jaki to silnik, benzyna, diesel.
    Zaślepienie też prawdopodobnie spowoduje zaświecenie kontrolki.

bena 1.8 16v x18xe1

• #5 21 Sie 2007 10:58
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Samo zaślepienie nie będzie powodowało świecenia kontrolki.

• #6 21 Sie 2007 12:21
    matPRO
    Poziom 13  

Jasiek690 napisał:
    Samo zaślepienie nie będzie powodowało świecenia kontrolki.

ok, rozumiem że wtedy silnik będzie dostawał świeże powietrze a nie spaliny ?

• #7 21 Sie 2007 12:24
    speccar
    Poziom 17  

check jak pisal kolega wyzej nie zaswieci sie,tylko ze uklad recyrkulacji zostal stworzony w okreslonym celu...

• #8 21 Sie 2007 12:34
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

cysiek11 napisał:
    check jak pisal kolega wyzej nie zaswieci sie,tylko ze uklad recyrkulacji zostal stworzony w okreslonym celu...

To już inna sprawa, odpowiedziałem na pytanie, niektórzy katalizatory wycinają ;)

Cóż rola EGR zawóru recyrkulacji spalin polega to na tym, że ów zawór część spalin kieruje z powrotem razem z powietrzem do komory spalania zmniejszając tym samym emisje spalin. Po prostu będzie dostawał tylko powietrze bez spalin.

• #9 21 Sie 2007 23:41
    speccar
    Poziom 17  

ja jestem zwolennikiem wstawiania katalizatorow niz ich wycinania,tym bardziej nie popieram zaslepiania egr:)
    mimo ze nie korzystnie wplywa na silnik,ale korzystnie wplywa na czystosc spalin,wkoncu oddychamy nimi...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME