Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zewnetrzna obudowa HDD. Plexiglass

21 Aug 2007 00:53 8811 44
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    User removed account  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
    mitusm
    Level 20  
    Widać że włożyłeś dużo pracy w tą kieszeń, jakie transfery uzyskujesz takim połączeniem?
    Rozumiem że wszystko działa na usb 2.0.
    Tylny mały wentylatorek nie hałasuje za bardzo ? Pospinaj przewody opaskami.
    Ogólnie bardzo ładnie, oczywiście jak ktoś lubi świecidełka.
    User removed account
    User removed account  
    ciapciok
    Level 20  
    Czym ciąłeś plekse ?

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Pth
    Level 26  
    Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie nie patrząc na tytuł artykułu, pomyślałem : "o boże, znowu jakiś grający dysk czy jakiś inny szajs" ale potem zobaczyłem, że to naprawdę świetna konstrukcja. Co prawda nie potrzeba tu właściwie jakiegoś specjalnego doświadczenia elektronicznego, ale jeśli chodzi o estetykę to wygląda to świetnie. Napisz coś więcej o zasilaczu.
    User removed account
    User removed account  
    kris6661991
    Level 25  
    Świetny projekt 6/6 daję. A jak zrobiłeś te fajniutkie napisy na plexi ? (te na ostatnim zdjęciu)

Moderated By androot:

Nikogo nie interesuje ile dajesz. Kiedy przestaniecie pisac te glupie oceny??

User removed account
    User removed account  
    pidpawel
    Level 26  
    Bardzo fajnie wykonana konstrukcja - estetycznie i praktycznie. Skoro umiesz robić takie ładne obudowy to może pokusisz się o wykonanie Yampa? (nie jestem pewien czy nie zrobiłem literówki)
    Miłosz16
    Level 15  
    Dobra konstrukcja pod wzgłędem wygłądu i staranności wykonania, pogratulować, z drugiej strony jak zechcesz to przenosić na codzień to Ci sie może łatwo porysować, z blaszki alu było by praktyczniejsze ale plexa daje niezły efekt wizualny :)
    Alton88
    Level 21  
    Dobre wykonanie , staranne ale...
    ...Nie rozumiem poco te diody wewnątrz ,bliżej temu do choinki wielkanocnej niż do ,,urządzenia,,
    adx007
    Level 12  
    Ciekawa konstrukcja, staranne i przemyślane wykonanie :) Gratuluje

I mam pytanie - cóż to za magiczny układ odpowiada za komunikację między standardami ATA<->USB? Google zawzięcie milczy (pewnie szukam pod niewłaściwymi hasłami ;/) a SZUKAJ z Elektrody akurat zaliczyło padake ;[

Z góry dzięki za pomoc :]
    User removed account
    User removed account  
    adx007
    Level 12  
    Jak zwykle odpowiedzi na moje pytania bywają za proste abym sam na nie wpadł :)
    Dzięki mistrzu ;]
    kitor
    Level 34  
    Ładne wykonanie

A swoją drogą:

victrex wrote:

na dysk twardy 5,25''

Dyski 5,25" to montowane były w PC/XT nie wiem czy w PC/AT jeszcze ale gdzie w nowym kompie :D
    Deepone
    Level 22  
    No konstrukcja staranna, dużo lepsza niż poprzednie obudowy do dysków.
    Jednak: moim zdaniem jeżeli montujemy dysk w zewnętrzną obudowę to wg mnie ten dysk ma być przenośny a niestety w przypadku tej obudowy jest on niezbyt przenośny.
    Zasilacz to konstrukcja własna czy gotowy zasilacz?
    Co do za stelaż metalowy w środku?
    O wiele ciekawsze by to było (i pewnie mniejsze) gdyby całość zrobić montowane w pleksie a tak ten stelaż zwiększa wymiary.

@kitor - poszukaj na googlach dysków quantum big foot to zobaczysz, że były montowane.
    User removed account
    User removed account  
    kitor
    Level 34  
    Deepone wrote:

@kitor - poszukaj na googlach dysków quantum big foot to zobaczysz, że były montowane.

Wiem, jednego takiego rozwaliłem :D Ale to naprawdę rzadkość a i więcej niż 6gb to chyba nie było...
    Miłosz16
    Level 15  
    Zapomniałem dodać plexi ma jedną paskudną cechę, klei się do nej kurz jak rzep do psiego ogona, a więc po miesiącu przebywania takiego mebelka w zwykłym pomieszczeniu będziesz miał nie miły efekt szarosci a po kilku miesiacach... syf, a co do przenośności to coś za coś plexi może lepiej się pochwalić przed kolegą, ale aluminium napewno było by lepsze, ale cóż kolego używa użądzenia stacjonarnie tak może zostać. Co za obudowe ma kolega że niemieści sie tam jeszcze jeden dysk?
    A co do diodek wewnątrz to jeśli już, to osobiście wole kolor niebieski, ale to kwestia gustu.
    Krazykilla
    Level 12  
    Dodam tak od siebie ze mozna zrobic cos zeby obudowa sie tak nie rysowala przy normalnym uzytkowaniu. Kiedys bawilem sie troche w modding i calkiem fajnie wychodzi jak plexe zmatowi sie papierem sciernym (tylko nie za grubym). Nawet podswietlenie wtedy calkiem niezle wyglada bo daje to efekt takiego "rozmazania" światła - nie umiem tego inaczej opisac ;] Ale generalnie jest to sprawa gustu, mi by sie tak spodobalo a innym nie ;]
    User removed account
    User removed account  
    inver76
    Level 11  
    jak rozumiem: zrobiłeś tylko obudowę, bo elektronika wygląda mi na sklepową. Mam identyczne bebechy w aluminiowej kieszeni za 100zł ze sklepu.

Za obudowę do dysku z pleksy pochwalę bo fajnie wygląda, jest kilka niedociągnięć ale jak na robotę domową a nie maszynową w fabryce można to pominąć.
    User removed account
    User removed account  
    ciapciok
    Level 20  
    Quote:
    jaka elektronike masz na mysli?

Chyba chodzi mu o to, że nie jest to konstrukcja elektroniczna, tzn powycinałeś plekse i ją przykręciłeś, a elektronika gotowa.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    mevelrik
    Level 12  
    victrex wrote:
    Plexy nie ciąłem tylko nacinałem, a później łamałem.

możesz to jaśniej wytłumaczyć :arrow: jak ją łamałeś :?:
    User removed account
    User removed account  
    Dawid2605
    Level 14  
    Mi osobiście też bardzo podoba się taki bajer ;) takie niespotykane a zarazem bardzo praktyczne. i dla dysku też dobrze bo dobre chłodzenie. ;)
    User removed account
    Level 1