Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 51XX programator-układy scalone

21 Sie 2007 10:34 2471 6
  • Poziom 16  
    Witam

Poszukuję układów scalonych H580B1B i H590B1B (fotka) układy pracują w programatorze Radmora 5100, 5102 lub zastępczych układów.
    Wg serwisówki są wymienione US: SAS660 i SAS670.
    Wprawdzie mam inny kpl. sprawny programator od 5102TE na US SAS660 i SAS670 ale nie „potrafię go zmusić” do poprawnej pracy w tym Radmorze gdzie był programator na H580B1B i H590B1B. Blok automatyki także podmieniałem ale dalej nic z tego nawet dioda w programatorze nie zaświeci.
    Bardzo proszę o sugestie.

• Poziom 11  
    Wyczyśc sensory w programatorze.
  • Poziom 16  
    Witam

Czyszczenie sensorów już "przerabiałem" powiem więcej po odlutowaniu wszystkich blaszek sensorów dotykowych od płytki problem pozostaje ten sam, czyli po włączeniu Radmora zapala się czwarty programator bez możliwości przełączenia. Wg mnie uszkodzone są właśnie wspomniane układy scalone. (H580B1B i H590B1B)
  • Specjalista AGD
    układy raczej nie do dostania aby sprawdzić czy to układ czy coś innego nie trzeba odłączać blaszek od płyty tylko trzeba odłaczyć nogę układu scalonego idącego do 4 sensora i wtedy sprawdzisz czy coś innego przełącza układ na 4 sensor
  • Poziom 16  
    Witam

Dziękuję h jaworski za informację sprawdziłem w ten sposób ale usterka pozostaje w dalszym ciągu taka sama bez zmian. Przeglądając sieć w poszukiwaniu zamiennika do H580B1B i H590B1B znalazłem jako zamiennik SAS580 i 590 tylko są bardzo drogie (przeszło 30 zł sztuka) szukając dalej znalazłem następny zamiennik UL1959 i 1958. Przeglądając noty tych układów powinny pasować ale do końca nie jestem pewny.
    Cena UL jest znikoma i dostępne w sieci.

Bardzo proszę o sprawdzenie. Linki poniżej.

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/S/A/S/5/SAS580.shtml
    http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/U/L/1/9/UL1959.shtml
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    sprubował bym jeszcze wymontować układ h580b1b i sprawdzić ten 2 czy jest dobry . jak okaże się że jest dobry to wymienię tylko ten uszkodzony na ul1958i teoretycznie powinno działać sam kiedyś szukałem zamiennika za ten układ ale nie znalazłem ale wtedy nikt nie myślał jeszcze o internecie
  • Poziom 16  
    Witam

Z problemami ale układy scalone kupiłem. Po wymianie programator funkcjonuje prawidłowo.