Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adaptacja elektronicznego prędkościomierza do clio I

21 Sie 2007 12:33 1617 1
  • Poziom 12  
    Witam
    noszę się z zamiarem zaadoptowania zegarów do mojego auta, ktore będą sterowane elektronicznie, z przebiegiem i tripem na LCD.

Moje pytanie: czy ktoś już to robił? Od jakiego auta najłatwiej pobrać zegary i zaadoptować tak, żeby prócz prędkościomierza działał również LCD z przebiegiem?

Obecnie mam w moim clio prędkościomierz na likne, licznik przebiegu i dziennego dystansu tez mechaniczny, a chciałbym prędkościomierz elektroniczny (ale na wskazówke) oraz LCD z przebiegiem.

Nadmienię, że jestem elektrykiem ;) i bez problemu jestem w stanie zrobic sobie predkosciomierz z obrotomierza. Chodzi mi natomiast dokladnie o to, zegary z jakiego auta byloby mozna zaadoptowac najlatwiej (latwosc podlaczenia, minimum przerobek elektroniczncyh.)
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 20  
    Nigdy takich rzeczy nie robiłem, ale wydaje mi się, że najszybciej dopasujesz z jakiejś nowszej renówki np.Megane, Clio 2. Przy skrzyni biegów zamiast linki musialbyś założyć impulsator (czujnik prędkości) z kompletu od jednego auta (najlepiej od renówki z takim silnikiem, skrzynią jak twoja wtedy jest szansa, że obroty wałka prędkościomierza będą identyczne) .
    A tak w ogóle to jest chyba temat do działu tuning samochodów :D