Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie car 400, diody na 12V nie świecą.

maxreif 21 Sie 2007 13:17 954 5
  • #1 21 Sie 2007 13:17
    maxreif
    Poziom 9  

Posiadam radio car 400 philips i chcę w nim zmienić kolor podświetlenia panelu na niebieski a w związku z tym kupiłem diody na 12V ale niestety nie świeca. Może jest to spowodowane tym że w radiu są być może diody na niższe napięcie albo na mniejszy prąd. Jeżeli ktoś robił zmianę podświetlenia i orientuje sie w tym temacie to bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    maxreif

• #2 21 Sie 2007 13:27
    karolgolota
    Poziom 12  

szczerze to watpie ze tam sa diody na 12V radze zmierzyc to napiecie i byc pewnym, a odpowiednio je wlutowałes?

• #3 21 Sie 2007 13:51
    maxreif
    Poziom 9  

Witam
    Diody wlutowałem napewno dobrze. Mierzyłem też napięcie dochodzące do diód i co dziwne to prawie na każdej diodzie jest ono inne, w granicach od 1,5V do 3,5V.

PS Diody na 12V kupiłem wcześniej niż rozebrałem radio, dlatego są na takie właśnie napięcie

• #4 21 Sie 2007 14:07
    karolgolota
    Poziom 12  

szczerze to watpie ze tam sa diody na 12V radze zmierzyc to napiecie i byc pewnym, a odpowiednio je wlutowałes?

Dodano po 3 [minuty]:

sory przez pomyłke wysłałem 2x .
    napiecia na diodach beda rozne poniewarz sa wlutowane zszerwgowo i na karzdej z nich uzyskujemy spadki napiec.
    a poprzednie podsiwtlenie działało prawidłowo?

• #5 21 Sie 2007 14:20
    maxreif
    Poziom 9  

Poprzednie podświetlenie działa prawidłowo ale chcę zmienić bo trochę mi się znudziło.

• #6 21 Sie 2007 15:40
    karolgolota
    Poziom 12  

skoro poprzednie działa poprawnie, to wyglada na zle wlutowane diody badz uszkodzone diody.
    podswietlenia sa łaczone po pare elementow w oczku sprawdz miernikiem czy widzisz rezystancje całego oczka i posprawdzaj kazda diode osobno poniewaz sa w szeregu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME