Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do ładowarki NiCd/NiMH

valdi2003 21 Sie 2007 14:28 1641 2
  • #1 21 Sie 2007 14:28
    valdi2003
    Poziom 15  

Witam!
    Spraw wygląda tak chciałem zbudować ładowarkę do ładowania akumulatorów ze strony http://www.oshonsoft.com/picchargerlcdpro.html Projekt spodobał mi się,gdyż jest prosty w wykonaniu i funkcjonalny.Ładowarka zbudowana na procesorze PIC,a odczyt parametrów ładowania przedstawiony jest na wyświetlaczu graficznym 128x64,oraz posiada możliwość odczytu na monitorze komputera.Problem polega na tym,że przy próbie skompilowania programu wychodzą błędy.Program napisany jest w Basicu dla procesorów PIC.Ponieważ nie mam pojęcia na temat programowania liczę na pomoc,jakiegoś guru zajmującego się programowaniem procesorów.Poniżej podaję wsad do procesorów PIC 16F877A i 18F452 są z rozszerzeniem txt,gdyż elektroda nie chce przyjąć rozszerzenia bas[/tex].Udało mi się wprawdzie skompilować program dla pica 16,ale musiałem odhaczyć linie w programie o numerach 86,326,327,328,331,332 i 333.Natomiast dla pica 18 nie udało się wykonać kompilacji,gdyż program,który posiadam nie obsługuje procesorów z rodziny 18.Bardzo liczę na pomoc.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 21 Sie 2007 16:00
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Projekt ładny tylko po co komplikować sobie życie, osobiście dawno temu
    zrobiłem prostą ładowarkę ze źródłem prądowym i jestem zadowolony.
    Ziemniaki zamiast nożem można obierać brzytwą tylko czy te drugie
    lepiej smakują?

Pozdrawiam............

0