Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite 1730CDT nie chce się włączyć.

waldek_x 21 Aug 2007 15:12 2170 5
    waldek_x
    Level 10  
    Witam mam toshibe satellite 1730CDT, która nie chce się włączyć. Tzn włącza zaczyna pracować wiatraczek w środku i po 3 sekundach przestaje już chodzić wiatraczek, ekran jest cały czas czarny, i świeci się kontrolka, że komputer jest włączony.
    Raz mi się zdażyło, że na ekranie było napisane satellite, ale następnym razem już nic się nie włączało.
    Raz sobie pracował cd-rom (tzn się rozkręcił) i znowu wszystko stanęło i tylko ta kontrolka się świeci, że niby włączony.
    Żeby go uruchomić jeszcze raz to muszę zamknąć matryce i poczekać, albo jakieś 2-3minuty, aż zgaśnie ta kontrolka, albo poprostu wyjąć baterie i włożyć ją spowrotem (jeżeli jest włączony na baterii), albo wyjąć zasilacz (jeżeli włączam go na zasilaczu)
    Na 2 rzeczach naraz tez nie działa.
    Czekam na jak najszybszą odpowiedź, bo mi zależy na czasie.
    A może ktoś jeszcze by wiedzial, jak rozebrać tego laptopa?
    Bo nawet jak odkręcę te śrubki od dołu, to nie chcę się otworzyć, tak jakby coś jeszcze trzymało.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    rkotas
    Level 14  
    Oprucz srubek pod spodem sa jeszcze pewnie srubki pod bateria lub dyskiem...
    moga byc rowniez pod klawiatura
    waldek_x
    Level 10  
    Super było by wiedzieć gdzie jest dysk, bo nie widzę do niego żadnej szufladki, jest cd-rom, bateria i stacja dyskietek. A klawiatury też nie za bardzo wiem jak sciągnąć
    rkotas
    Level 14  
    Nie wiem jak jest w tym laptopie, ale w niektorych pomiedzu klawiszami klawiatury sa takie zapadki ktore trzeba przesunac by ja zdjac
    waldek_x
    Level 10  
    Patryłem, ale nie mogę znaleźć ale, to jest ostateczność, może ktoś wymyśli jak zrobić kompa bez rozbierania :) No i najśmieszniejsze jest to, że bez włączenia kompa muzyka z płyty gra :)