Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Medion MD1998JB - obraz u góry jest zawinięty, skąd schemat

10 Nov 2003 21:25 1333 2
 • Level 11  
  No cóż.. w górnych 5 cm ekranu są jakieś anomalie - jeśli jadę kursorem od środka w górę ekranu to do dojściu do brzegu kursor się "wywija" a następnie wędruje w dół. W podobny sposób wywinięte są ikony itp na ekranie. Ustawianie na OSD nie pomaga. Proszę o uwagi w języku w miarę zrozumiałym (naprawiałem stacje r-lok - nie znam żargonu dotyczącego monitorów).
  Skąd ściągnąć schemat? W Elektrodzie go nie ma. Dokładny opis monitorka: Medion MD1998JB typ J91B, kineskop Hitachi M46LQW183X01.
 • Monitors specialist
  zainteresuj sie ukladem odchylania poziomego i pionowego - prawdopodobnie beda zespolone w jednym ukladzie - procesorze odchylania - np tda485x (x=4,6,8) albo tda91xx (03 05 12 13), a czesc wykonawcza pionu bedzie na malym ukladzie w obudowie to220 z 5cioma wyprowadzeniemi
  twoj problem lezy w elementach wyszczegolnionych w notach aplikacyjnych tych ukladow
  nie potrzebujesz schematu
 • Level 14  
  Zobzacz na jakim układzie zrobiona jest koncowka mocy odchylania pionowego. Najlepiej podaj wszelkie mozliwe układy scalone jakie tam znajdziesz. Opisany przez Ciebie przypadek swiadczy o:
  1. Zbyt niskim napieciu zasilania tejże koncówki,
  2. Uszkodzonej diodzie w układzie zasilania przy scalaku,
  3. Uszkodzonym elektrolicie przy układzie odchylania pionowego.

  Podałem ci 3 mozliwosci, ale ja obstawiam przy opcji 3-ciej. Miałem niedawno podobny przypadek coprawda w 15-ce ale to raczej tyczy sie do wiekszosci monitorów. Odczytaj te układy, a napewno ktos pomoze w tej kwestii.

  Pozdrówka