Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-25M064N chassis KS7A - problem

23 Sie 2007 08:47 8767 11
  • Poziom 24  
    TV miał uszkodzony tranzystor linii - wstawiłem BU508AF ( ten temat już przerabiałem ). Po włączeniu WN rusza, raster pojawia się ( widoczny jeśli zwiększę G2 ), gdy zaczyna pojawiać się obraz ( rozszerza się - taki bajer w TV Samsung ) to gdy zacznie się rozszerzać - gdy pojawi się jakieś 20 cm szerokości obrazu TV wyłącza się i tak w kółko. Wstawiałem inny tranzystor linii - bez efektu. Power z procesora wyłącza na czuwanie w momencie gdy zniknie obraz, jednak impulsy sterujące na tranzystor linii są nadal. Wymontowałem QV901 żeby TV nie miał czuwania i jak go włączę to rozszerzy się całkowicie i po jakichś 2 sekundach wyłącza się. I nie mogę nic z pilota zrobić tzn. wyłączyć na czuwanie, przełączyć kanał czy coś innego, miga dioda ale nic się nie da z pilota zrobić. Wstawiłem czystą pamięć i wtedy TV włącza się na czuwaniu, jak go odpalę z pilota lub z klawiatury to startuje ale sytuacja się powtarza - przy pojawianiu się obrazu TV wyłącza się. TV jest ledwo co po gwarancji, na gwarancji był robiony dwa razy, raz pisze że WN, a drugi że zmieniono tranzystor linii.
    Obmierzyłem co się dało tzn, Reset, napięcia zasilania i nic to nie wnosi. Już nie mam pomysłu co może w tym siedzieć - czyżby jednak procesor?
    Acha, i nie mam głosu, ale nie potrafię rozgłośnić bo jak pisałem nie działa piloto i klawiatura więc nie wiem czy tego się czepiać?
  • Poziom 24  
    Nikt nie ma pomysłu?:cry:
    Proszę o pomoc!:!:
  • Poziom 24  
    Przecież pisałem że wstawiałem czystą pamięć, niestety wsadu nigdzie nie znalazłem.
  • Poziom 24  
    Dzięki. Faktycznie jest. Ja po prostu na Elektrodzie nie szukam zawartości pamięci bo się kilka razy zawiodłem, szukam zawsze w Serwisie Elektroniki.
    Sprawdzę, zobaczymy.
  • Poziom 18  
    Ogulnie ten odbiornik staruje na czystaj kwestja ustawu geometri w trybie serwisowym. Sprawdzałeś kwarc??
    Popraw błędy [diz]
  • Poziom 24  
    Niestety, wstawienie pamięci z podaną zawartością nic nie zmienia, TV nadal wyłącza się przy włączaniu:cry:
    Kwarc - siedzi tu 20,25MHz, niestety takiego nie mam, ale moim zdaniem kwarc jest mało podejrzany.
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 43  
    Hmm.... powiadasz, że BU508 za KSD5703 to dobry pomysł?
    Ja bym tak nie kombinował. Po pierwsze trudno teraz o dobre 508, po drugie KSD ma czas przełączania max. 0,3µs podczas gdy BU580 typowo 7µs.

Nie da sie namierzyć co powoduje wyłączanie? X-ray? Może problem w modulatorze diodowym i okolicach? Jakie napięcie +B?
    Może sam zasilacz nie wyrabia się - R811, 813?
  • Poziom 24  
    Zamiast BU508AF wstawiłem BU2508AF i żadnego efektu. Zasilacz raczej wyrabia bo jak podepnę żarówkę 60W na główne napięcie z przetwornicy to tak samo się zachowuje, X-RAY wydaje mi się że w tym TV nie jest podłączone, a modulator diodowy - cóż jak zablokuję możliwość wyłączania przetwornicy na czuwanie to obraz ma sekundę pojawi się całkowicie normalny, jeśli wymontuję tranzystor OW to włącza się mocno zwężony, ale tak samo się wyłącza.
    Już mi ręce opadają:!:
    Czyżby jednak procesor?
    O przepraszam - X-ray to 36 pin procesora, ale tam nie ma cały czas kompletnie napięcia.
  • Poziom 14  
    Sprawdź czy jest +,- 16V z transf. WN.
  • Poziom 24  
    Niestety niecierpliwy klient odebrał sprzęt z naprawy.
    Temat zamykam.