Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik parkowania przednie - pomysł na załączanie

Mg123 23 Sie 2007 09:36 2955 5
  • #1 23 Sie 2007 09:36
    Mg123
    Poziom 14  

Witam.
    Zainstalowałem zestaw czujników parowania 6 sensorów (4 tył + 2 przód).
    W przypadku załączania centralki podczas cofania sprawa jest banalna, bo napięcie podłączyłem od świateł cofania.
    Problem mam z załączaniem centralki dla zadziałania przednich sensorów. W instrukcji podają by podpiąć pod stacyjkę a gdzieś indziej znalazłem podpięcie do stopu. Oba powyższe pomysły nie podobają mi się bo nie chcę by wyświetlach świecił i bipczał cały czas lub załączał się przy każdym hamowaniu. Jeśli to istotne to dodam że auto to mondeo '99.
    Czekam na pomysły. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

0 5
  • #2 23 Sie 2007 10:13
    maczar
    Poziom 13  

Wydaje mi się że nie ma sensownej koncepcji na automatyczne uruchamianie przednich czujników. Najlepiej byłoby zrobić jakiś włącznik który podczas parkowania ręcznie byś uruchamiał.

0
  • #3 23 Sie 2007 10:33
    DominikD
    Poziom 23  

W porządnych 8 sensorowych taka funkcja jest fabrycznie zrobiona , po prostu przód załącza się po wykryciu minimalnej przeszkody i od tego momentu się wyświetla i piszczy
    Pozdrawiam

0
  • #4 23 Sie 2007 10:36
    Zbych034
    Poziom 36  

A nie wystarczy jak podczas cofanie przód będzie działał? W końcu jak jedziesz do przodu to jesteś w stanie określić odległość od przeszkody a jak cofasz patrzysz do tyłu a przód porusza się po łuku i może o coś zaczepić. Pozdrawiam

0
  • #5 23 Sie 2007 19:31
    Mg123
    Poziom 14  

Zbych034 napisał:
    A nie wystarczy jak podczas cofanie przód będzie działał? W końcu jak jedziesz do przodu to jesteś w stanie określić odległość od przeszkody a jak cofasz patrzysz do tyłu a przód porusza się po łuku i może o coś zaczepić. Pozdrawiam

No nie wystarczy. Przednie czujniki chciałbym załączać kiedy będę miał problemy z oszacowaniem odległości podczas manewru wjeżdzania przodem.

0
  • #6 23 Sie 2007 21:23
    Zbych034
    Poziom 36  

Czujniki mają niezbyt dużą dokładność i na pewno nie mierzą z dokładnością do centymetrów ale to twój samochód. :D

0