Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Orion VH-1298 - nie działające menu odtwarzacza

thomecheck1986 23 Aug 2007 10:02 1581 7
 • #1
  thomecheck1986
  Level 10  
  Witam !
  Mam problem z magnetowidem, który kupiłem niedawno na Allegro. Jest on sprawny, gdyż odtwarza kasety i nagrywa programy, ale jest pewien szkopuł. Otóż ma on menu i możliwość podłączenia anteny i nagrywania bezpośrednio z antenym bez użycia telewizora, ale niestety nie mogę użyć tych opcji.
  Nagrywanie jest możliwe tylko wtedy, gdy włączony jest telewizor i magnetowid jest podłaczony z TV eurozłączem. Krótko mówiąc działa on podobnie jak magnetowidy z przełomu lat 80-tych i 90-tych, nagrywa dokładnie to, co pojawia się na ekranie telewizora, chociaż mógłby z pewnością nagrywać bezpośrednio z anteny z pominięciem TV.
  Do magnetowidu jest pilot, który też działa, bo wyrzucać kasete, przewijać i odtwarzać da się bez problemu. Gdy włączam magnetowid włącza się na ekranie jego menu, ale tu zaczynają się schody. Podświetlona jest opcja nr 1, czyli ustawianie daty, natomiast pomimo moich wielu prób nie da się za pomocą pilota, ani przycisków na urządzeniu włączyć innych opcji tj. "zjechać" do niższych punktów menu. Mało tego, gdy wejdę za pomocą pilota w ustawianie daty to też pomimo prób nie mogę ustalić prawidłowej, jedyne co mogę, to zatwierdzać to, co proponuje mi magnetowid, czyli ustawić datę 99-01-01 00:00.
  W zasadzie magnetowid działa, ale nagrywanie i używanie go mogłoby być bardziej komfortowe. Nie wiem, czy coś jest w nim zepsute, czy nie, ale proszę Was fachowców o pomoc mnie - laikowi.
  Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że może magnetowid jest z jakichś przyczyn zablokowany, że jest jakiś kod, którego trzeba użyć, aby odblokować menu. Niestety nie znam żadnego, a osoba, która mi go sprzedała tym bardziej (ten ktoś sprowadzał magnetowidy z zagranicy i tu je sprzedawał nie używając ich).
  Może są jakieś kalkulatory, albo inne sposoby, aby to zaczęło działać ? Ewentualnie jaki mógłby być koszt napraw ?
  Proszę o pomoc, pozdrawiam.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  oldboy
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Czy pilot jest oryginalny? Sprzęt który trafia na nasz rynek z zagranicy najczęściej jest bez pilota, dopiero właściciel, bądź sprzedawca dobiera jakiś zamiennik, który nie jest kombatybilny z oryginałem.
 • #3
  thomecheck1986
  Level 10  
  Ciężko mi powiedzieć, czy jest oryginalny, czy nie. Nie ma na nim żadnego napisu, który wskazywałby na firmę producenta. Jedyne co o nim umiem powiedzieć, to to, że da się nim włączyć/wyłączyć odtwarzacz, przewinąć, wyrzucić kasetę, nagrywać, odtwarzać, no i zatwierdzać to co proponuje mi odtwarzacz, czyli wejść w menu daty i godziny, no i ustawić taką datę, jaką proponuje mi odtwarzacz. W razie potrzeby mogę przesłać, bądź umieścic tutaj fotografie urządzenia i pilota
 • #4
  oldboy
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  thomecheck1986 wrote:
  W razie potrzeby mogę przesłać, bądź umieścic tutaj fotografie urządzenia i pilota

  Wystarczy fotka pilota w tym temacie.

  Ps. Można również użyć pilota uniwersalnego MAKMAXIM kod 2032 i sprawdzić czy jest możliwość poruszanie się w menu.
 • #6
  oldboy
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Załaduj fotki tutaj, na "fotosiku" nie wyświetla się pierwsze zdjęcie.
  Użyj funkcji "Załaduj zdjęcie" pod oknem odpowiedzi :!:
 • #7
  thomecheck1986
  Level 10  
  Magnetowid Orion VH-1298 - nie działające menu odtwarzacza Magnetowid Orion VH-1298 - nie działające menu odtwarzacza
 • #8
  oldboy
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Nie widzę opisu przycisków są niewyraźne. Ponadto, w dolnej części jest jakiś drobny napis całkowicie nieczytelny.