Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Pierdzenie" głosnika w New Mildton 80

23 Sie 2007 18:24 3370 39
  • Poziom 35  
    Zależy co nazywasz pierdzeniem może to wina wzmacniacza? Poza tym ten zestaw jest na zawieszeniach górnych piankowych także z tego co wiem nie jest zbyt dobry lepsze są z pianki. W jakim stanie jest zawieszenie górne? To co łączy membranę z koszem
  • Poziom 11  
    Wzmacniacz chyba był dobry, bo podobno na innym to samo się działo. Oto fota tych kolumn
    "Pierdzenie" głosnika w New Mildton 80
  • Poziom 43  
    najlepiej kupić 2x GDN 20/60/3 8om EX
    Co do zestawów naprawczych to trzeba by wycentrować ten głośnik i pewnie cewka jest częściowo nadpalona lub rozchodzą się druciki.

Po za tym musisz kupić w www.umifon.pl www.pab el.pl oryginalne na piance bo te gumowe nie graja tak dobrze to raz, a dwa basowce stracą słyszalnie 2-4dB co odbije się na charakterystyce basu i wszystkich parametrach głosnika.
  • Poziom 35  
    GDN jak i zawieszenia wyglądają dobrze nie ma raczej sensu zmieniać membran. Sprawdź jeszcze kolumny na innym wzmacniaczu lub podepnij inne niskie żeby zobaczyć czy to nie zwrotnica. W ciemno mogę pisać że to wina cewki choć zależy kiedy się to pierdzenie objawia czy to może trzaski przy dużej mocy lub inne zjawiska bo dla mnie pierdzenie to takie jak by charczenie basu.
  • Poziom 34  
    A może masz słabo dokręcone głośniki i powietrze ci "pierdzi".
  • Poziom 43  
    może brakuje nawet śrubki. Wtedy z dziury robi się mały BR, a że jest o bardzo waskim przekroju i niskim strojeniu wówczas pierdzi niemiłosiernie. W lewym górnym rogu średniotonowca prawej kolumny na moim monitorze jedna śrubka wygląda inaczej. Po za tym wysokotonowce masz odwrotnie założone w jednej i drugiej kolumnie.
  • Poziom 25  
    To może być zwrotnica, mój kolega niedawno miał problem z jedną kolumną, gdn pierdział a przy większych mocach po prostu się jakby wyłączał, a z gdwt zaczęły wydobywać się trzaski no i po przełożeniu głośników do drugiej wyszło że zwrotnica jest uszkodzona
  • Poziom 34  
    Coś się pokręciło i odpowiedź poszła nie do tego postu co trzeba, sprawdź czy obudowa ci się nie rozkleiła, ja tak miałem w zestawie kina domowego gdzie się rozkleiła obudowa od subwoofera.
  • Poziom 17  
    sprawdz czy szafka pod kolumnami nie pierdzi i dokladnie w srodku kolumny czy nic tam nie lata...podłącz kolumny odwrotnie i sprobuj jeszcze raz.
  • Poziom 16  
    Ja miałem podobny problem w mildtonach 200 a ostatnio w tonach 200 i w jednych i 2 pudło rezonansowało i efekt był okropny.Pokleiłem i cacy popatrz czy obudowa oks a jeśli pierdzi przy cichym drganiu to moze to być wina cewki.
  • Poziom 11  
    Wczoraj dostałem te kolumny do domu(kupowałem na allegro) i rozkręciłem je. Pianka w jednej na głośniku niskotonowym była uszkodzona na długości ok 8 cm. Myślałem aby wymienić głośniki na takie KOPPA GDN 25-150-8-SS KEVLAR 25 cm 150W 8ohm (kumpel ma takie tylko że 16 cm w swoich kolumnach i sprawują się świetnie)

Okazało się za w obu kolumnach nie grają wysokotonowe. Można je jakoś naprawić, albo lepiej kupić nowe?
  • Poziom 25  
    Strata kasy jesli chodzi o te głosniki które wymieniłeś wyzej. Kup zawieszenia piankowe i zregeneruj te głosniki które obecnie posiadasz.
  • Poziom 11  
    Dlaczego strata kasy? Żele grają czy rozsypią się po pół roku?
  • Poziom 33  
    I to, i to. Nie dość, że będą grały 2x ciszej od oryginałów, to jeszcze sypną sie po 40 watach podanych z byle miniwieży.
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze takie pytanie. Okazało się za w obu kolumnach nie grają wysokotonowe. Można je jakoś naprawić, albo lepiej kupić nowe?

PS. Jaki najlepiej zestaw naprawczy kupić z allegro? Wymiana jest trudna?
  • Poziom 35  
    Kup nowe cewki na allegro to niewielki koszt a wymiana jest bardzo prosta jak rozkręcisz wysoki to zobaczysz wystarczy wsadzić cewkę w rowek z magnesem i odpowiednio dociąć i dolutować przewody cewki.
  • Poziom 11  
    Dałem do wymiany zawieszenie i membrany w niskich oraz cewki w wysokich. Po wymianie przylutowałem je. Niskotonowe grają ok, ale jeden wysokotonowy się spalił, a drugi charczy. Jest taka możliwość że zwrotnica jest uszkodzona?
  • Poziom 25  
    Nie chce widzieć jak wyglądają po naprawie skoro juz się spaliły.
    A jak wyglądają gdn pewnie na chinszczyżnie regenerowane ;(
  • Poziom 11  
    Jest taka możliwość że zwrotnica jest uszkodzona i uszkadza wyskotonowe?
  • Poziom 25  
    kondensator moze byc do kitu. Wez podłacz cicho przez zwrotnice ,a pózniej podłacz go bez zwrotnicy. Jeśli nie bedzie róznicy musisz wymienić kondensator
  • Poziom 23  
    Nie polecam Ci tych piezzo, to sie nie na daje nigdzie, zwłaszcza do domu. Wymień kondensatory w zwrotnicy i jeśli wysoki nie gra to wymień mu też cewke z membraną (bardzo łatwa sprawa). Mówisz, że nieopłacalne, chyba sie mylisz ;p
  • Poziom 11  
    Cewka kosztuje 9 zł. + wysyłka a ja potrzebuje 2, bo ten drugi głośnik charczy. Potrzebuje coś najtańszego co będzie dawało wysokie tony.
  • Poziom 33  
    Ten Dibeisi z linku na pewno jest głośnikiem? Przecież to nawet nie gra! Weź się za te kolumny i je zreperuj normalnie jak Ci koledzy radzą albo sprzedaj komuś, kto ich nie zniszczy. :?
  • Poziom 25  
    Wolałbym zbierać puszki po placu i nazbierać na wysokotonówki niż kupić byle co na wysoki ton ,a tymbardziej takie głano podobne do tuby.
  • Poziom 11  
    Chcę narazie kupić jak najtańsze bo już 30 zł. + 16 zł za głośniki straciłem(wymiana cewek w wysokotonowych + wysyłka) i mam proste pytanie - Będzie mi to działało czy nie?
  • Poziom 25  
    Chcwila 16zł za wymiane cewek? jescze raz?
  • Poziom 11  
    Gdy wysyłałm te wyskoktonowe do regeneracji to przy okazji do regeneracji dałem tez te wysokotonowe. Cena wymiany 1 cewki to 15 zł. Za 2 głosniki zapłaciłem 30 zł. + wysyłka(16 zł.)
  • Poziom 25  
    No to ładnie z ciebie zdarli kolego - wolę nie pytać ile płaciłeś za naprawę gdn ;( Przykre.