Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć do Via Apollo Pro133

Platon 05 Wrz 2002 12:53 1225 2
  • #1 05 Wrz 2002 12:53
    Platon
    Spec od komputerów

Witam
    Mam plytę Aopen AX63Pro i chcę kupić sobie 128MB (133Mhz) Ramu. Już byłem w sklepie, ale sprzedawca powiedzial ze te pamięci, które oni mają ( moduły jednostronne ), to u mnie nie bedą działały, bo bedzie wykryte np. 64MB z 128. Sprawdzalem w instrukcji i płyta obsługuje oba typy pamięci.

Teraz mam w kompie dwa moduły 32MB. Jeden ma kosci po dwoch stronach plytki, drugi tylko po jednej, wiec prawdopdoobnie jeden z nich jest jednostronny a drugi dwustronny. Wszystko działa OK

Mam pytanie. Jaką pamięć kupić? Czy jednostronne moduły będą działac?
    Co moze powodować ewentualne niekompatybilnosci pamieci z plytą?
    Moj procesor C500 niekręcony, pamięci chodzą na 100Mhz.
    Dziękuje za odpowiedzi.

0 2
  • #2 05 Wrz 2002 13:01
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Platon napisał:
    Witam
    Mam plytę Aopen AX63Pro i chcę kupić sobie 128MB (133Mhz) Ramu. Już byłem w sklepie, ale sprzedawca powiedzial ze te pamięci, które oni mają ( moduły jednostronne ), to u mnie nie bedą działały, bo bedzie wykryte np. 64MB z 128. Sprawdzalem w instrukcji i płyta obsługuje oba typy pamięci.

Teraz mam w kompie dwa moduły 32MB. Jeden ma kosci po dwoch stronach plytki, drugi tylko po jednej, wiec prawdopdoobnie jeden z nich jest jednostronny a drugi dwustronny. Wszystko działa OK

Mam pytanie. Jaką pamięć kupić? Czy jednostronne moduły będą działac?
    Co moze powodować ewentualne niekompatybilnosci pamieci z plytą?
    Moj procesor C500 niekręcony, pamięci chodzą na 100Mhz.
    Dziękuje za odpowiedzi.

Powinno chodzić. Ja mam w komputerze też 2 typy paięci i nie ma problemów. Umów się w sklepie że kupisz pamięć ale chcesz mieć możliwość oddania jak nie będzie chodzić.

0
  • #3 06 Wrz 2002 04:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto