Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elemis 6330 TMS - brak obrazu

23 Aug 2007 23:55 1763 5
  • Level 25  
    Witam
    Problem z tym odbiornikiem jest taki, że brak treści obrazu. Po rozjaśnieniu screenem widac tylko linie powrotu. Głos jest, na tanzystorach RGB zasilanie wynosi 205 volt. Wymieniłem wszelkie możliwe kondesatory, poprawiłem podejrzane zimne luty i nic.efekt dalej ten sam
    Prosze o pomoc w tym temacie.
  • Level 19  
    Witam
    Podstaw diode BAVP18oznaczona jako D812, moze jeszcze byc TDA 4680
  • Level 25  
    Witam ponownie,wymieniłem tę diode,oraz TDA 4680,niestety efekt ten sam,dowiedziałem się,że te uszkodzenie może byc spowodowane uszkodzeniem układu TEA 2029CVG,troche ten element kosztuje.
  • Level 33  
    eprom wrote:
    Witam ponownie,wymieniłem tę diode,oraz TDA 4680,niestety efekt ten sam,dowiedziałem się,że te uszkodzenie może byc spowodowane uszkodzeniem układu TEA 2029CVG,troche ten element kosztuje.

Tysiąc plus jeden powodów może być odpowiedzialne za brak obrazu. Nie ma co strzelać, tylko wykonać pomiary i zawężać obszar poszukiwań.
  • Level 22  
    Na początek przyjrzyj się dokładnie płytce kineskopu.Sprawdż tranzystory i wzmacniacze wizyjne.Swego czasu też to przerabiałem.Trochę mnie to nerwów kosztowało.
  • Moderator
    Również małe elektrolity przy TDA4680. Sprawdź, czy do niego i do dekodera dochodzi prawidłowy impuls ssc.