Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z laptopem Fujitsu Siemens Amilo PI 2515

24 Sie 2007 09:45 5667 4
  • Poziom 14  
    Wczoraj kupiłem laptopa, po przyeieźeniu do domu podłączyłem go pod ładowarkę i włączyłem.
    Jak się dowiedziałem z dołączonej karteczki, pierwsze uruchomienie może trwać do 20 minut, gdyż on ma Vistę. Poczekałem te 20 minut a ekran nadal czarny, wiec z ciekawościpodłączyłem zwykły monitor no i moim oczom na zewnetrznym monitorze ukazał się ekran logowania.
    Z tego co wywnioskowałem, żeby zmieniać na którym ekranie ma śie wyświetlać obraz należy przycisnąć klawisz "Fn" i "F4" (jest na nim ikonka symbolizujaca zmiane monitorów).
    Ale taka zmiana udała mi się tylko raz wiec odłączyłem zwykły monitor i bawiłem się laptopem.
    Dzisiaj rano wstaję odpalam laptopa i znów ten sam problem, trzeba podłączać monitor.
    Nie wiem może coś źle robie, albo to wina sterowników, a może samej Visty...
    Może ktoś z was ma laptopa z podobnej serii i wie o co tu chodzi.
    Proszę o pomoc i z góry dziekuje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Spec od komputerów
    W biosie ustaw ekran,wyświetlacz na Auto. Poczytaj podręcznik,znajdziesz taką opcję. Z tego co piszesz wynika że masz ext.monitor ustawiony jako domyślny.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    Dzięki w biosie nic nie znalazłem na ten temat ale juz sobie poradzilem przelaczajac ta kombinacja klawiszy, narazie jest ok.

Niestety cos sie wali, chyba bedzie trzeba go zwrocic...
  • Poziom 1  
    serwus kupiłem też ten model i miałem ten sam problem z matrycą.
    Okazoło się że system podświetlania matrycy jest wadliwy i wymieniono mi kompa na nowy. jak przeczytałem Twojego posta to trochę się obawiam że to może być szerszy problem tych laptopów. Mój jechał do wymiany aż z Norwegii, i oby się to nie powtarzało bo to trochę kłopotliwe. Powodzenia Valdo
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany - aktualizacja biosu.