Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozbudowa sprzętu audio, lepszy wzamacniacz do suba?

24 Aug 2007 15:35 1356 22
  • Level 17  
    Witam! Chcę rozbudować swój sprzęt, mam suba na głośniku Magnat Xpress 12 (200w rms) pod wzmakiem 1x100w rms (2x30w rms) i jako satelity zestaw Creative Inspire 5100 bez suba i centralnego, na rozbudowe tego zestawu chcę przeznaczyć około 350-400zł, chcę kupić/zrobić jakiś lepszy wzmacniacz do suba, a pod ten 2x30w rms podpiąć nowe satelity, które za tą kasę chcę też zbudować (aktualnie Creative'y zagłusza sub przy 100w rms więc jak dostanie więcej to już będzie tylko bas słychać...) Doradźcie, niewiem co najlepiej kupić;]
  • Level 26  
    400zl to za malo. stanowczo....
  • Level 17  
    Co myślicie o tym żeby zbudować kolumienki na Teslach szerokopasmowych? Dokładniej chodzi mi o te: http://www.centrumelektroniki.pl/Glosnik_Tesl...20cm_4_937_/sklep/product_info/pId/13561.html Idealnie pasują, mają 30w i 4ohm, są taniutkie i nie potrzeba zwrotnicy. Mam aktualnie 350zł na rozbudowe sprzętu, za 2 Tesle zapłaciłbym około 70zł z przesyłką, dozbierałbym 120zł i miałbym na WXP3K. Jaką obudowe do nich najlepiej zbić?
  • Level 26  
    szerokopasmowki w h-a ?
    ee w piecu gitarowym-ok ale nie do home audio!
    za 400zl jak bedziesz mocno oszczedzal zrobisz kolumny, potrzebujesz jeszcze ok 400 na wzmak i 200 na cd.
  • Level 30  
    Możesz na tych ARZ zrobić horny. Tylko nie każdemu podobna się dźwięk jaki się z nich wydobywa. A co do wzmaka do suba to przejrzyj ofertę matronixa lub pisz do kolegi z forum irek2 on robi wzmaki na wysokim poziomie.
  • Level 17  
    Te ceny mnie przerażają... Zaoszczędze sobie na wzmacniaczu do suba, do domu 100w rms to i tak dużo, tymbardziej, ze Xpress 12 ma wysokie SPL (93db) nie będe robił imprez czy coś, bardzo głośno też nie bede słuchał. Kupiłem normalne zasilanie do wzmacniacza 100w (to samochodowy hehehe) i zostało mi około 310zł. Może kupić jakieś Altusy i 2x tda 7294?
  • Level 26  
    wiesz co... kup sobie logitech z 2300thx i w porownaniu do tego co masz jakosc bedzie kosmicznie lepsza.
  • Level 17  
    czaroslaww wrote:
    wiesz co... kup sobie logitech z 2300thx i w porownaniu do tego co masz jakosc bedzie kosmicznie lepsza.

Zdołowałeś mnie... Mam nowy plan, te moje satelity nie są wcale takie złe, pod lepszym wzmakiem całkiem dobrze grają a jakość zła nie jest (satelity z głośników Samsung i Creative). Kupie WXP3K, zasile te satelity 2x30w i już powinno być lepiej niż te logitechy, nie po to budowałem to wszystko żeby kupić cały zestaw;]
  • Level 30  
    czaroslaww- chyba jakieś jaja sobie robisz z tym pierdzącoym syfem do kompa
  • Level 26  
    ale roznica jakosci (satelity inspire 5100 a z-2300thx) jest kolooosalna.

jesli chcesz majstrowac to musisz miec wieksza kase.

jesli Twoj wzmacniacz nie wydobywa z plastikowych satelit calego potencjalu to kiepsko strasznie...
  • Level 17  
    Podłaczyłem Creativy pod wzmaka 2x30w, przy połowie głośności dźwięk okropnie się zniekształcał, nie było to typowe pierdzenie spowodowane przesterowaniem wzmacniacza tylko satelitki już nie wyrabiały... więc teraz już sam niewiem co kupić...
  • Level 26  
    przesterowanie wzmaka przy satelitach 5 w?
    jezuuu...
  • Level 17  
    nie przesterowanie, ten wzmacniacz (w mostku 1x100w) napędzał magnata xpress 12 i w szafce szklanki brzęczały, to satelitki nie wyrabiały
  • Level 26  
    nie... ten wzmacniacz napewno nie ma 30 w rms skoro nie wysterowal plastikowych creativek...

Dodano po 1 [minuty]:

aha... dnoo.
  • Level 17  
    może źle to ująłem, satelitki grały tak głośno, że było słychać, że jakby tak kilka sekund dłużej pograło to by sie popaliły, bałem się dawać więcej zeby się nie spaliły, żadnego harczenia, trzeszczczenia, pierdzenia nie było
  • Level 26  
    zloz sobie monitory na sc10n i arn 188 zamiast tych creativek... bedzie o niebo lepiej, zasil tym 2 x 30 monitory, dokup wzmak do magnata i tyle...
  • Level 17  
    Najpierw kupie wzmacniacz do suba (wolałbym zrobić najpierw monitory, ale jeśli mam je zasilać z "wzmacniacza" Creative to podziękuje...) jak narazie podłacze suba pod wzmacniacz, który zaraz zamówie (WXP300TP z matronix.pl , to najprawdopodobniej WXP3K tylko z innym panelem) A satelitki Creativa podłacze pod wzmaka 2x30w, dam na 1/4 głośności żeby się nie spaliły i zanim uzbieram na monitory będe miał jakieśtam średnie i wysokie.
  • Level 17  
    Gdzie mogę dostać sc10n? Szukam, szukam i nic nie moge znaleźć...
  • Level 16  
    Za te pieniadze to kupił bym altony albo altusy bo sa stosunkowo tanie i ampli radmor 5412.A te wynalazki co masz sprzedał i pozbył sie problemu.
  • Level 17  
    Wiesz, jak samemu coś się zrobi to jest ogromna satysfakcja i większa przyjemność z słuchania, słuchasz na czymś, co sam zbudowałeś a nie kupiłeś całe. Już mam wszystko poza monitorami, jeszcze czekam na przesyłkę z wzmacniaczem. Jak podłacze zamiast 100w rms 300w rms to dużo się zmieni w grze suba? Będzie dużo mocniejszy bas?
  • Level 16  
    To zalezy ile wat ma ten sub ?A co to za wzmak 300 wat?Podaj firme