Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 1,1 Sporting duszenie się!!

24 Sie 2007 19:16 3539 17
  • Poziom 9  
    Mam problem z seicento. Samochód na gazie dusi się i strzela gdy gwałtownie nacisnę pedał gazu, podobnie jest na benzynie. Na początku auto mialo podobne reakcje ale to tylko jak były za małe oboty a wyższy bieg. Wymieniłem przewody oraz świece i problem jakby zniknął. Po 2 dniach zaczęło robić sie podobnie :/ choć na benzynie było nawet dobrze. Poźnmiej wymieniłem uszczelkę pod głowicą. Po tej wymianie samochód coraz bardziej zaczął się dusić i nawet na benzynie są problemy z jazdą. Mechanik powiedział ze moze byc cos chyba z pompką od przyspieszania albo sondą (ale poprostu on nie ma sprzętu aby sprawdzić)
    Proszę o pomoc w tej sprawie, moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 14  
    jaka pompka przyspieszenia ,to nie gażnik.sonda lub zatkana rura.jakie miałes swiece ,jak wyglądały.
  • Poziom 14  
    chodzi oto jak wyglądały stare ,czy zakopcone ,czy wypalone
  • Poziom 9  
    jedna świeca była zardzewiała ale wydaje mi sie ze dlatego ze uszczelka poszla pod glowicą i pewnie woda sie dostała , a reszta świec była nawet dobra ale jak juz kupilem nowe to wymieniłem wszystkie

Dodano po 5 [godziny] 32 [minuty]:

Dzisiaj patrzylismy z bratem ze 2 godziny i nic nie wymyśliliśmy :/ chyba bedzie trzeba do serwisu zaprowadzic albo do dobrego mechanika :/
    Ale jeszcze poczekam moze ktoś mi pomoże.
  • Poziom 14  
    sprawdz wydech czy nie jest zatkany tak jak kolega wyzej radzi, zmierz cisbnienie sprezania i jeszcze co mozesz zrobic to sprawdzic ustawienie rozrzadu (wbrew pozorom nie jest az tak fajnie go ustawic w seicento), jezeli to nie pomoze to niestety ale bedziesz musial oddac autko do jakiegos pożadnego diagnosty....
  • Poziom 9  
    ok sprawdze, ale jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły to napiszcie
  • Poziom 39  
    Usterka mechaniczna fałszywe powietrze .
  • Poziom 9  
    manta napisał:
    Usterka mechaniczna fałszywe powietrze .

hmm.. a mozesz cos więcej napisać?? jak to naprawić i przez co mogło sie tak zrobić?? Czyli to cos z przewosami od powietrza? z góry dzieki
  • Poziom 39  
    Przy składaniu głowicy i kolektora dolotowego powstała nieczczelność ew. przewody podciśnienia.
  • Poziom 9  
    acha, czyli musze opierdzielic mechanika któy składał mi głowice (a on tewierdził ze to moze byc sonda albo jakas pompka przyśpieszenia :O) pewnie wiedział ze cos źle zrobił i powiedział zebym pojechał do kogoś to sprawdzić bo on nie ma sprzętu :O
  • Poziom 9  
    najpierw pojadę może do innego mechanika i wypytam się co może byc . Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę pisac, bedę wdzięczny
  • Poziom 22  
    Sprawdź przewód/wężyk do czujnika ciśnienia powietrza. Może być też czujnik ciśnienia popsuty. Jeśli chodzi o świece, to raczej Fiaty (z małymi wyjątkami) nie "trawią" Boscha - kup oryginały - nie są drogie. Może przyczyną być też niesprawny potencjometr przepustnicy. Czy kontrolka wtrysku jest zapalona podczas pracy silnika?
  • Poziom 9  
    kontorlka jest zapalona ale przez 5 sekund tylko, ale u mojego brata w seicento np. cały czas się pali kontrolka i samochód działa normalnie
  • Poziom 22  
    To może rozrząd jest źle ustawiony? Może lepiej faktycznie odwiedź innego mechanika i niech to sprawdzi. U brata pali się kontrolka podczas pracy silnika?! W takim razie może równo "chodzi", ale na pewno coś jest nie tak...
  • Poziom 9  
    znaczy juz wiem u niego nieraz sie pali dluzszy czas a nieraz gaśnie, cos takiego. Ale jemu seico dziala z tym ma dobrze a mi nie :/ . Musze odwiedzic jakiegos fachowca moze cos doradzi mi
  • Poziom 9  
    w czwartek jadę do mechanika więc mam nadzieję ze znajdzie usterkę, napewno przekazę wasze propozycje, jak wpadniecie jeszcze na jakis pomysł to piszcie. dzieki za wszystko
  • Poziom 9  
    i wszystko jasne! Bardzo drobna usterka, jedna ze świec był pęknięta uffffffff dobrze ze to tylko świeca. Dziekuję wszystkim za pomoc. Widocznie pierwszy mechanik uszkodził tą swiece jak zakładał uszczelke pod głowicą. Jeszcze raz dzieki za chęc pomocy. Pozdrawiam