Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć mikrofon do komputera?

Martyna9526 24 Aug 2007 20:55 12120 3
    Martyna9526
    Level 1  
    Nie wiem jak podłączyć mikrofon do komputera...
    Są tam trzy otwory : SPK ,LIN,MIC do którego mam podłączyć? I co później robić,jestem tu nowa i mam troszkę problemów na temat komputera myślę że dacie mi jakieś rady co do tego mikrofonu ...:* Bardzo proszę pisać wyraźnie! Dziękuje :*[/tex]
    memek
    Level 17  
    musisz włączyć do MIC i powinien działać
    Qbuś
    Level 38  
    Musisz użyć jeszcze jakiegoś programu obsługującego mikrofon,włączyć go w opcjach "regulacja głośności.Napisz najlepiej do czego chcesz go używać.
    mateo-salvadore
    Level 15  
    Włącz do MIC lub jeśli masz kolorowe gniazdka do do różowego/czerwonego.
    Potem wejdź do:
    MENU START | programy | akcesoria | rozrywka | regulacja głośności.
    jeśli nie ma aktywnej kolumny podpisanej "mikrofon" wejdź w:
    opcje | właściwości
    w okienku "urządzenie miksujące" powinnaś mieć nazwę karty.

***Jeżeli nie są aktywne pola wybory podpisane "Ustawienia głośności" w okienku "urządzenie miksujące" wybierz "nazwa karty OUTPUT" a jeśli są aktywne, po prostu wybierz 'odtwarzanie' (domyślnie powinno być zaznaczone)
    Potem w okienku "Pokaż następujące sterowniki głośności" zaznacz "mikrofon" lub "microphone" (w zależności od wersji oprogramowania) o kliknij OK.
    teraz upewnij sie,że w kolumnie "mikrofon" NIE jest zaznaczona opcja "wycisz" i ustaw głośność. Mikrofon już słychać w głośnikach! :)

Jeśli chcesz za pomocą odpowiedniego oprogramowania nagrywać to,co leci przez mikrofon, wróć do gwiazdek, powtórz wszystko, tylko zamiast OUTPUT będzie INPUT, lub zamiast "odtwarzanie" wybierz "nagrywanie", a po kliknięciu OK w kolumnie "mikrofon" MUSI być zaznaczona opcja "wybierz"

Jeżeli chcesz wzmocnić wydajność mikrofonu,czego raczej się nie zaleca, to po wykonaniu powyższych czynności jeszcze raz kliknij "opcje" i wybierz "sterowniki zaawansowane", wtedy pod kolumną "mikrofon" pojawi sie przycisk "zaawansowane" tam możesz uaktywnić wzmocnienie mikrofonu +20db,ale źle to wpływa na czystość dźwięków z mikrofonu i może powodować sprężenia akustyczne.

Jeżeli po włożeniu wtyczki mikrofonu do różowego/czerwonego gniazdka pojawił się automatycznie monit sterowników karty "jack is plugged in" lub odpowiedni, ustaw podłączone urządzenie jako mikrofon i zrób to co jest napisane powyżej. Jeśli nic się samo nie pojawia, to po prostu zrób to co jest napisane wyżej :).

Opis dotyczy komputera z jedną dwukanałową (z trzema gniazdkami z tyłu) kartą dźwiękową.