Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż gniazda komputerowo-telefonicznego [Krone]

24 Sie 2007 22:21 16006 13
  • Poziom 16  
    Witam.

Mam zamiar zamontować w instalacji internetowo telefonicznej w domu gniazda firmy ospel - moduły Krone.

Z instalacją rj45 nie będzie raczej problemu, skorzystam z jednej z dwóch wersji A lub B

Jeśli chodzi o rj11 widzę mały problem. Zacisków do przewodów jest 6, przypuszczam że powinienem podłączyć przewód telefoniczny pod 3 i 4 zacisk - tak aby to były środkowe piny w gniazdu.

Tylko właśnie jeden problem mnie martwi - w gniazdu rj11 jest 8 pinów, we wtyczkach od telefonów (rj11) jest ich 6, przez co 2 krańcowe piny w gniazdku się wyginają. Czy powinienem poszukać 8 pinowyh wtyczek rj11 ?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Nie ma wtyczek 8pinowych RJ11.Standart RJ11 ,RJ12 to złącze telefoniczne mających od 4-6 pinów. Natomiast RJ 45 to 8 pinów.
  • Poziom 16  
    Więc moje gniazda są jakieś niestandardowe ?
    Wtyczka rj 11 pasuje jak należy, tylko że mają o 2 piny za dużo...
  • Specjalista od telefonów
    Standartowe do RJ 45.
  • Poziom 16  
    Tylko że właśnie rj45 to nie są - bo zbyt wąskie.
  • Poziom 25  
    moim zdaniem nie szukaj 8 pinowych wtyczek rj11 bo ich nie znajdziesz. do rj45 mozna wpiąć wtyczke rj11 (takie są np. gniazda przy laptopach) gdzie 1,3,2,6, piny sa wykoszystywane na sieć LAN natomiast 4,5 są wykorzystywane do sieci telefonicznej
  • Poziom 11  
    Do RJ45 można wpiąć wtyczkę RJ 11 ale może to się skończyć uszkodzeniem styków 1 i 8 gniazdka RJ45. W mojej sieci firma Molex dając 25 letnią gwarancję wyraźnie zaznaczyła, że powyginane styki 1 i 8 w gniazdku nie podlegaja gwarancji w przypadku używania wtyczek RJ 11
  • Poziom 16  
    Właśnie, właśnie Parowozik. O uszkodzone styki się martwię.

Opiszę dokładnie sytuację. bo chyba nie możemy się dogadać od początku tego tematu :))

Posiadam takie gniazda : http://www.ospel.com.pl/?k=1&s_id=24&p_id=363

Gniazdo oznaczone napisem KOM - typowe RJ45

Gniazdo oznaczone napisem TEL - ma 8 styków, aczkolwiek nie jest to RJ45, gdyż jest zbyt wąskie. W gniazdo TEL pasuje tylko wtyczka RJ11 - aczkolwiek ma ona 8 styków, przez co 2 krańcowe styki są wyginane. Dodam jeszcze iż jest możliwość podłączenia 6 przewodów do tego gniazda. I nie wiem czy te 2 krańcowe styki mają się wyginać z założenia producenta, czy też jest to jakiś błąd produkcyjny..

Kupiłem 6 gniazd, i troszkę boję się o uszkodzenie wejścia TEL.

Ps. Jak by byłą możliwość wpięcia w gniazdo TEL wtyczki RJ 45 to bym przerobił kable tel na RJ45, ale RJ45 nie wchodzi.
  • Poziom 25  
    Nie wiem jakie faktycznie masz gniazda ale te telefoniczne z podanego odnośnika mają 6 styków. W zasadzie nie ma takiej możliwości aby RJ11 miało 8 styków. Może zrób zdjęcie Twojego gniazda to się sprawa wyjaśni.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Mam identyczne jak te z podanego linka:

Telefoniczne mają:

6 styków do podłączenia przewodów, oraz 8 styków od strony wtyczki - z tym że 2 krańcowe styki nie są do niczego podłączone. Wykonałem ekstrakcję 2 krańcowych styków i mam 6 stykowe rj11 :)
  • Poziom 37  
    Ale kolega tutaj miesza.
    Przecież wyraźnie na wskazanym liku pisze, że dwa gniazda jedno (komputerowe RJ45 8 stykowe) a drugie (telefoniczne RJ11 6 stykowe)

Gdzie i na co trzeba uważać przy podłączaniu zwykłego telefonu do gniazda (tel) nie bardzo rozumiem.

Chyba że kolega ma na kablach od telefonów zwykłe wtyczki RJ11 2 stykowe to może być faktycznie problem ze zbyt dużym wyginaniem (uszkodzeniem) styków gniazda (nigdy mi się to nie przytrafiło).

ps

szkoda że dopiero teraz przeczytałem ten post bo nie dalej jak 3 dni temu podłączałem takie gniazda u klienta i zrobiłbym fotkę.

Czy w miejscu podłączenia przewodów w gniazdku dla telefonu masz inne oznaczenia niż (biały-niebieski, niebieski "pin 3-4) (biały-pomarańczowy, pomarańczowy "pin 2-5) (biały-zielony, zielony pin 1-6)
    Myślę, że nie i nie zwracaj uwagi na nie podłączane piny.

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    A jeśli się boisz o wygięte piny zastosuj do telefonu wtyk RJ45,
    zaciskając kabel telefoniczny na środkowych pinach wtyczki.

Powodzenia.
  • Poziom 37  
    "bogi" domyślam się żę nie oglądałeś tego zdjęcia z linku bo tam widać wyraźnie że jedno gniazdo do komputera jest typu RJ45 a drugie do telefonu typu RJ11 to jak chcesz "wcisnąć" 45 do 11?
  • Poziom 37  
    Dzisiaj miałem w ręku podobne gniazdo i wyprowadzenia wyglądały tak:

Montaż gniazda komputerowo-telefonicznego [Krone]

Czyli jak widać na załączonym obrazku faktycznie zastosowane łączówki są prawie identyczne jak do wyprowadzeń gniazda RJ11 (prawie).

ps

Owszem styków,wąsów (od przodu) jest po 8 w jednym i drugim ale gniazda są tak zrobione że do jednego pasuje tylko wtyczka RJ45 a do drugiego RJ11.

Podsumowując spokojnie możesz się nie obawiać uszkodzenia pinów w gniazdku telefonicznym.

Pozdrawiam